Skocz do zawartości

[Problem] JBL Bar 5.1 surround


savage.allegro

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Mam problem z soundbarem JBL 5.1 surround.

Przez 2 miesiące wszystko działało świetnie - podłączony do TV Samsung przez ARC, nawet pilot uniwersalny obsługiwał soundbar. Dźwięk automatycznie leciał przez JBL.

Wczoraj nagle na wyświetlaczu soundbara pojawił się napis MUTE. Zmiana głośności nic nie daje. Dźwięk przełączył się automatycznie na głośnik TV. Przy próbie ręcznego przełączenia na bar owszem, się przełącza, ale dźwięk nie leci. Można zgłośnić/ściszyć, lecz to nic nie daje, po jakimś czasie ponownie pojawia się MUTE i dźwięk przeskakuje na głośnik TV.

Puściłem sobie z telefonu muzykę ze Spotify przez Bluetooth - JBL gra normalnie.

Przeniosłem JBL do drugiego TV (też Samsung) i nagle zaczął działać.

Wróciłem z soundbarem do pierwszego TV - i działa! Wszystko elegancko jak było, automatycznie dźwięk się przełączył, pilot działał.

2 godziny później znowu nie działa.

Na infolinii kazali odesłać (jest na gwarancji), ale ewidentnie działa, tzn. jak ma humor.

Dodatkowym czynnikiem być może jest to, że krótko przed zmieniłem dekoder do Canal+. Ale 2 dni normalnie JBL działał, później nagle MUTE.

Cóż czynić? Może coś się pozmieniało w ustawieniach?

Help :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 30.06.2022 o 16:48, savage.allegro napisał:

...

Na infolinii kazali odesłać (jest na gwarancji), ale ewidentnie działa, tzn. jak ma humor.

Dodatkowym czynnikiem być może jest to, że krótko przed zmieniłem dekoder do Canal+. Ale 2 dni normalnie JBL działał, później nagle MUTE.

Cóż czynić? Może coś się pozmieniało w ustawieniach?

Help :(

Miałem podobne problemy z TV (ARC), raz działał poprawnie przesyłając ładnie dźwięk (nawet miesiąc), innym razem losowo włączał amplituner lub ustawiał na MUTe albo przełączał na głośniki TV (połączenie HDMI ARC znikało). Po pozbyciu się MiBoxa (był wpięty w amplituner), już od pól roku ARC działa poprawnie, wszystko włącza się jak należy .Dodam że w Miboxie powyłączane było wszystko związane z CEC, a mimo to i tak miał jakiś wpływ na TV lub Amplituner. W każdym razie połączenie ARC działało kapryśnie

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...