Skocz do zawartości

CD Yamaha s303 problem


Pierogan

Recommended Posts

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

No widzisz, ja się z marki Yamaha jeśli chodzi o odtwarzacze CD wyleczyłem, bo np. w przypadku moich budżetowych odtwarzaczy CD marki Technics, nie miałem takich problemów.

Bo Wy jakieś dziwne Yamahy kupujecie 

Yamahy które mam / CDX-1060 , TX-1000 , K-1020 , RX-A3030 / i miałem / Pre C-70 , CX-1000 , końcówka MX-1000 , CDX -750 e , YP-701 / działają do dnia dzisiejszego bez zarzutu.

Ale przyznaje , miałem nową CD- S700 i jest to porażka 😄

 

IMG_0577.JPG

20210319_193316.jpg

IMG_0660.JPG

IMG_2232.JPG

IMG_1313.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo ...ale Twoja 1060-tka to sprzęt z lat 90 czyli okresu gdzie były produkowane sprzęty długowieczne 👍💪 - oby tylko nic w nich nie "umarło" ( szczególnie laser ) bo z tego co się orientuję jego dostępność jest znikoma - ale sprzęcik 👍
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lysyrafal Sprzedałem po trzech m-cach nowiutką kupioną w Top Hi FI S700. Miałem wówczas CDX -750e . Myślałem , że nowe to postęp itd. Dlaczego sprzedałem ?

- suchość , nie mylić z liniowością. 

- tacka to porażka , trzy wypustki w które jak nie trafisz idealnie to nie pójdzie

- wyświetlacz na którym nic nie widać z trzech metrów

- funkcja Direct , która kompletnie nic nie zmienia.

CDX - 750 e / 400 zł / ,to jak się okazało wg. mnie był HI END w porównaniu z S700. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jirkash napisał:

problem jest w tobie, a nie w Yamasze.

No cóż , nie będę się spierał. Każdy ma prawo do własnych opinii. Ja naprawdę kupiłem tą Yamahę w dobrej wierzę . Jej problem polegał jednak na tym , że przed jej zakupem miałem 11 cdeków, a więc punkt odniesienia 😂

10 minut temu, jirkash napisał:

Idziesz do okulisty po okulary,

Noszę. Wyprzedzę sugestię. Nie mogę na razie zmienić , mam zdiagnozowaną jaskrę oraz początki zaćmy. Ale spoko , widzę całkiem nieźle , pracuje na kompie , jeżdżę autkiem .......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jirkash napisał:

Nawet nowe modele S300 i S303 mają ten sam wyświetlacz i tacę CD/szczelinę. Zawsze trafiam pierwszy raz od 4 lat. Patrzę na wyświetlacz z 3,5 metra i jest czytelny. Idziesz do okulisty po okulary, krótko mówiąc, problem jest w tobie, a nie w Yamasze.

Hmmm ...czyli w Twoim mniemaniu wszyscy się mylą i nikt nie może powiedzieć nic złego na firmę Yamaha gdyż to producent nieomylny a wszystkie jest produkty to wręcz dzieła sztuki ...przypomina mi się jeden tekst z "Dnia świra" :

"Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza! " 🤦

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lysyrafal napisał:

Równie często zdarza się, że aktualizacje psują działanie elektroniki. Sprzęt powinien działać niezawodnie bez względu na aktualizację. Dziwnie to wygląda, iż klient kupując nowy sprzęt jest zdany na łaskę producenta. Podsumowując, wygląda to tak, jakby na samym starcie kupował zepsute urządzenie.

Sprzet powinien , nie ! Musi działać dobrze bez aktualizacji. Aktualizację mają poprawiać, przyspieszać działanie.

W innym przypadku traktuje się użytkownika jako testera. Co coraz częściej się zdarza.

 

11 godzin temu, jirkash napisał:

Nawet nowe modele S300 i S303 mają ten sam wyświetlacz i tacę CD/szczelinę. Zawsze trafiam pierwszy raz od 4 lat. Patrzę na wyświetlacz z 3,5 metra i jest czytelny. Idziesz do okulisty po okulary, krótko mówiąc, problem jest w tobie, a nie w Yamasze.

Skoro sam wspomniałeś.

Model S303 został wypuszczony do sprzedaży z wadą. Teraz zostało po poprawione. Ale produkt był WADLIWY ponad pół roku!

Uwielbiam Yamahe , ale nie muszę głaskać każdego ich produktu. Sam broniłem tej marki tu na forum.

Jak coś jest kiepskie, to tego nie polecamy i już.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 10 latach z okładem używania yamahy cd 1000 zaczęły się problemy z czytaniem płyt i nie zawsze szuflada chce się zamknąć z przycisku.( muszę popychać szufladę ręcznie) a tak tyle lat bez problemu. W rezerwie mam yamahę cd 300 która również działa bez zarzutu. A wgrywanie jakichś aktualizacji do cd ?? Szczerze to pierwsze słyszę. Do cd 1000 to nawet nie ma takich możliwości no bo w jaki sposób?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Sprzet powinien , nie ! Musi działać dobrze bez aktualizacji. Aktualizację mają poprawiać, przyspieszać działanie.

Mamy dokładnie to samo na myśli, przynajmniej jeśli chodzi o klasyczny odtwarzacz CD.

Dnia 18.12.2022 o 13:40, lysyrafal napisał:

Sprzęt powinien działać niezawodnie bez względu na aktualizację.

Czyli kupując nowy klocek ma działać sprawnie, bez obowiązku jego aktualizacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lysyrafal napisał:

Mamy dokładnie to samo na myśli, przynajmniej jeśli chodzi o klasyczny odtwarzacz CD.

Czyli kupując nowy klocek ma działać sprawnie, bez obowiązku jego aktualizacji.

Szczerze mówiąc pierwszy raz w życiu spotykam się koniecznością aktualizacji softu odtwarzacza CD 🤨🤯. Jak sięgam pamięcią ( czyli aż do ery dinozaurów 😄 ) odtwarzacz CD się kupowało, podłączało i użytkowało i nikt nigdy nawet nie pomyślał o jakimkolwiek oprogramowaniu czy też konieczności jego aktualizacji bo nawet nikt nie zaprzątał sobie głowy że takie "cóś" istnieje ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązuję do tego co piszą tu osoby odnośnie tytułowego odtwarzacza czyli CD-S303. W moim odtwarzaczu CD-N301 też pewnie była możliwość aktualizacji oprogramowania, ale tego nie zrobiłem, ponieważ mam przykre doświadczenie z aktualizacją w telewizorze.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ADAM7 napisał:

nie zawsze szuflada chce się zamknąć z przycisku.( muszę popychać szufladę ręcznie) a tak tyle lat bez problemu.

Kupujesz wymieniasz i chodzi dalej , a i prowadnice warto przesmarować

https://www.ebay.pl/itm/Yamaha-cd-belt-CDX-1100U-CDX-500U-Yamaha-CD-1000-Yamaha-CD-700-Yamaha-CD-900/171232540592?hash=item27de4137b0:g:7V4AAOSwdmRdMHg3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Aprox napisał:

Szczerze mówiąc pierwszy raz w życiu spotykam się koniecznością aktualizacji softu odtwarzacza CD 🤨🤯. Jak sięgam pamięcią ( czyli aż do ery dinozaurów 😄 ) odtwarzacz CD się kupowało, podłączało i użytkowało i nikt nigdy nawet nie pomyślał o jakimkolwiek oprogramowaniu czy też konieczności jego aktualizacji bo nawet nikt nie zaprzątał sobie głowy że takie "cóś" istnieje ...

Stare odtwarzacze również nie miały wsparcia dla FLAC, ALAC i innych plików, stąd dzisiejsze aktualizacje FW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, stare odtwarzacze nie potrafiły odtwarzać flac, alac wypalane bezpośrednio na CD, nie było co aktualizować. Te, które mogły to zrobić, nadal były aktualizowane, tylko przez złącze serwisowe, a nie przez USB, co jest dziś zaletą. Dzisiejsza elektronika jest znacznie bardziej złożona i zaawansowana, a nie tak prosta, jak przedstawiają ją niektórzy użytkownicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jirkash napisał:

Dzisiejsza elektronika jest znacznie bardziej złożona i zaawansowana, a nie tak prosta, jak przedstawiają ją niektórzy użytkownicy.

W 100% się zgadzam ! 

- zdjęcie pierwsze S303 , od razu widać zaawansowanie projektu 😂

 i trzy moje staruszki , proste w konstrukcji jak budowa cepa 

- Denon DCD 1500 II / zdjęcie 2/

- Yamaha CDX - 1060 / zdjęcie 3/

- Meridian 508.24 / zdjęcie 4 /

303.jpg

20201229_050202.jpg

cdx 1959.jpg

20221129_175608.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...