Skocz do zawartości

Prośba o ocenę kina


woj776

Recommended Posts

Hej,

Składam swoje pierwsze kino, mam gorącą prośbę o podpowiedź w tym temacie. 

Zapewne nie będzie to moje docelowe kino domowe, chciałbym najpierw wejść w temat, zobaczyć 'z czym to się je'. Nie chcę od razu strzelać w sprzętu z najwyższej półki, chciałbym kupić solidne i polecane jeśli chodzi o cena/jakość.

Ponieważ w przyszłości zapewne będę upgradował zestaw, w związku z tym chciałbym zacząć od w miarę solidnego wzmacniacza. Myślałem tu o denonie AVR-X1700H lub AVR-X2700H.

Układ salonu, pomimo wielkości pomieszczenia (30m2) nie pozwala mi na ustawienie kolumn podłogowych, w związku z tym myślałem o zakupieniu jako prawa/lewa kolumn elac debut b6.2.

Jako centralny głośnik, dałbym elac debut c6.2.

Subwoofer MAGNAT Monitor Supreme Sub 202A (302a jest niestety niedostępny).

Dwie satelity - Magnat Monitor Supreme 202. Zapewne w przyszłości zostałyby zastąpione elacami, a z przodu kupiłbym coś lepszego i większego, jak już będzie więcej miejsca.

Uprzejmie proszę o komentarze czy taki zestaw ma sens? Czy można w ogóle tak mieszać kolumny różnych firm? Czy lepiej zainwestować w cały zestaw np. elaca (Elac DEBUT S10.2 jako subwoofer i elac debut 5.2 jako satelity)?

Jeśli gdzieś w ogóle popełniam jakiś błąd logiczny przy składaniu zestawu, to również proszę o podpowiedź.

Z góry bardzo wszystkim dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie taki zestaw ma sens.

Powiedział bym że to jest nawet lepsze niz tylko sam początek.

Ja co prawda do ELAC wolał bym Onkyo 6100, Pioneer 935 albo Yamahe 6A ale to już kwestia indywidualna.

Do 30 m jednak nie kupuj suba 202A, jest po prostu za mały. Tu dołóż do nowszego większego RS 12 w takim razie.

Niestety to samo tyczy się S10.2

Na Amazonie bywają wyprzedaże całej serii tych kolumn Suby także. I model S12 czy nowszy 3020 tez tam jest, bywa czasem.

Alternatywą pod Denona mogą być jaśniej brzmiące kolumny : Magnat Signature 503, QAcustic 3020 czy Polk ES20.

W przypadku pytań pozostaje do Twojej dyspozycji

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję.

Po wprowadzeniu małych poprawek, znalazłbym miejsce na kolumny podłogowe. Jak tak policzyłem, wyżej wymieniony zestaw z subem RS12 kosztowałby ok 4800 zł (mówię o samych kolumnach). Czy jest coś w okolicach 5000 w zestawie 5.1 co grałoby fajniej niż ten zestaw powyższy (elac + magnat)? Np taki zestaw Klipscha:

https://www.q21.pl/klipsch-r-620f-r-52c-r-41m.html

+ Sub R-12SW to koszt ok. 5500. Czy byłby lepszy? A może coś jeszcze ciekawszego w tych pieniądzach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam mam również prośbę o radę. Kono domowe cerwin vega??  Czy to bedzie grało solidnie również muzykę?? 
Przedstawie opis sprzedawcy mam straszna ochotę kupić ten zestaw ale i obawy,

”Sprzedaż zakładu z powodu remontu i braku miejsca Surowy zakład, o który zadbano Wszystko jest sprzedane w całości, wszystko od drutów po inne jest wysokiej jakości Zakład składa się z: 2 szt xls 215 1 szt xls 6c 1 szt Klipsch R-115sw 2 szt. wzmacniacze mocy cxa-10 1 szt. koncentrator dźwięku Dali, z pilotem Jest to pakiet mocy o mocy 4000 watów, który gra całkowicie surowo razem z przedwzmacniaczem, który ma wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy, który nadaje temu systemowi Cerwin Vega nowy poziom Na Sub nic się nie zapisuje, a przedwzmacniacz, który kupiłem nowy, więc jest w oryginalnym pudełku około 2 lat.” Bardzo dziękuje za każda opinie!!

800035A0-762E-42CE-A345-29DAB7E962DD.png

D3CD20CC-647A-459F-A93E-37763CECDF22.png

48F4142C-BD58-45B0-A967-A272BDFFEF90.png

8E5644FD-3F42-4526-A23C-F5DD2E5695C7.png

231DEDB9-84E5-4A20-8005-D7CC2E2189FB.png

4727D20D-2B22-48D0-8F60-6B5A60688325.png

DF556F1F-C748-439B-808F-AB80458BD3CB.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...