Skocz do zawartości

tannoy ts300 arena


robotnik

Recommended Posts

Ciezko czegos na forum sie doszukac o tym subie.

Konstrukcja zamknieta ale ma przelacznik  music/theatre.

Moze ktos sie podzielic opinia ?

Chce jeszcze raz sprobowac suba zamknietego - bo w jednym pomieszczeniu nie moge sie pozbyc buczenia z subem z BR , a uzywam w 90% do muzyki .

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem przyjemności słuchać tego suba i być może to dobra rzecz, ale podzielę się swoją opinią na temat subwooferów. Jeśli masz możliwość to oczywiście zachęcam cię do posłuchania tego subwoofera, być może jest wart zachodu.  Jakbyś szukał jakichkolwiek alternatyw to szukaj konstrukcji zamkniętych, które znacznie lepiej kontrolują bas, są szybsze, ale mniej efekciarskie i z reguły mniej zamulają dźwięk w stosunku do konstrukcji otwartych. Dobrym tego przykładem są subwoofery takich firm jak REL, SVS, czy Velodyne, które w razie czego możesz u nas zakupić😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Q21 napisał:

Niestety nie miałem przyjemności słuchać tego suba i być może to dobra rzecz, ale podzielę się swoją opinią na temat subwooferów. Jeśli masz możliwość to oczywiście zachęcam cię do posłuchania tego subwoofera, być może jest wart zachodu.  Jakbyś szukał jakichkolwiek alternatyw to szukaj konstrukcji zamkniętych, które znacznie lepiej kontrolują bas, są szybsze, ale mniej efekciarskie i z reguły mniej zamulają dźwięk w stosunku do konstrukcji otwartych. Dobrym tego przykładem są subwoofery takich firm jak REL, SVS, czy Velodyne, które w razie czego możesz u nas zakupić😉

akurat svs 2000pro mialem i szalu nie bylo ,  a rel to sprzet do audiofili - bas jest taki zeby lekko uzupelnic pasmo , a do rapu hip hopu elektronicznej to mu brak kopa . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2022 o 22:25, robotnik napisał:

akurat svs 2000pro mialem i szalu nie bylo ,  a rel to sprzet do audiofili - bas jest taki zeby lekko uzupelnic pasmo , a do rapu hip hopu elektronicznej to mu brak kopa . 

To może mówisz o Serii Tx. Tam bas jest dostosowany do stereo.

Seria HT to inne granie. Moim zdaniem lepsze od SVS. Bardziej zróżnicowane a głębsze od Tx. Masz jeszcze Velodyne z solidnym mocnym zejsciem.

tannoy ts300 arena to fajny sub. Ale to nie poziom RELa. Z tym że cena znacznie niższa za używany. Tannoy robił dobre suby

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy Arena to był subwoofer może i dobry, ale na pewno nie do muzyki. Brakowało mu zdecydowanie szybkości, natomiast w rozwiązaniach typowo kinowych dawał sobie bardzo fajnie radę. Z zamkniętych konstrukcji masz dużo firm do wyboru począwszy od REL, poprzez Velodyne z serii DB, po JL Audio. Oczywiście to część tylko opcji, bo nawet w Monitor Audio znajdziesz zamknięte konstrukcje, aczkolwiek wymienione wcześniej marki to specjaliści w produkcji subwooferów. Pytanie tylko czy chcesz ten subwoofer do kolumn od zestawu Tannoy Arena, czy innych kolumn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Tannoy Arena to był subwoofer może i dobry, ale na pewno nie do muzyki. Brakowało mu zdecydowanie szybkości, natomiast w rozwiązaniach typowo kinowych dawał sobie bardzo fajnie radę. Z zamkniętych konstrukcji masz dużo firm do wyboru począwszy od REL, poprzez Velodyne z serii DB, po JL Audio. Oczywiście to część tylko opcji, bo nawet w Monitor Audio znajdziesz zamknięte konstrukcje, aczkolwiek wymienione wcześniej marki to specjaliści w produkcji subwooferów. Pytanie tylko czy chcesz ten subwoofer do kolumn od zestawu Tannoy Arena, czy innych kolumn?

zamknieta konnstrukcja nie do muzyki ? gdzies sie tu dokopalem na forum do jakis opini , i polecany do muzyki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, subwoofery w konstrukcji zamkniętej jak najbardziej mają większe predyspozycje do grania w muzyce i często przewagę nad otwartymi obudowami, natomiast dokładnie o to chodziło o czym Piotrek tutaj wspomina, że ten konkretnie nie był jak dla mnie najbardziej udanym, ale też jego przeznaczenie było nieco inne, bo był najczęściej sprzedawany w całym set 5.1 z pozostałymi Arenami i może stąd też trochę w mojej ocenie nieco fajniej się sprawdzał w filmach, bo być może takie było założenie konstruktorów. Nie mniej jednak Tannoy rzeczywiście miał i ma w swojej ofercie ciekawe propozycje subwooferów, a kolumny... No cóż... W końcu jedna z najstarszych marek kolumniarskich na świecie, więc potrafią je robić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, S4Home napisał:

Oczywiście, subwoofery w konstrukcji zamkniętej jak najbardziej mają większe predyspozycje do grania w muzyce i często przewagę nad otwartymi obudowami, natomiast dokładnie o to chodziło o czym Piotrek tutaj wspomina, że ten konkretnie nie był jak dla mnie najbardziej udanym, ale też jego przeznaczenie było nieco inne, bo był najczęściej sprzedawany w całym set 5.1 z pozostałymi Arenami i może stąd też trochę w mojej ocenie nieco fajniej się sprawdzał w filmach, bo być może takie było założenie konstruktorów. Nie mniej jednak Tannoy rzeczywiście miał i ma w swojej ofercie ciekawe propozycje subwooferów, a kolumny... No cóż... W końcu jedna z najstarszych marek kolumniarskich na świecie, więc potrafią je robić. 

ok , rozumiem :) 

a co jest ciekawego z subow  zamknietych / otwartych tak jak seria volodyne cht np Velodyne CHT-12Q ? tak zeby mialo to wyswietlacz i pilot...   ? szukam szukam i nic takiego oprocz velodyne nie widzialem , a w konstrukcji zamknietej to wogole nie spotkalem.

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telefon odpada :) mialem i nie jest to nic a nic wygodne jak kazdy domownik musialby miec aplikacje itp.  zobacze te elaci / to tez tylko aplikacja...  nie rozumiem braku subow z regulacja.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kilku dniach z tannoy ts300 .  Musze przyznac ze gra fajnie - nadaje sie zarowno do muzyki i kina .  Kiedys mialem sb2000pro i nie zrobil na mnie wrazenia i poszedl do zwrotu - wtedy chyba jeszcze nie docnenialem zamknietego suba bo nie bylo tego kopa :)    ale.... tutaj za cene 800-1000-zl bo po tyle sa uzywki , otrzymujemy wg mnie ( z tego co pamietam )  naprawde dobre brzmienie , wg mnie absolutnie nie warto doplacac do sb2000 pro jezeli nie mamy naprawde powmieszenia 60 m2.... 

Od siebie moge polecic ten subwoofer . Wlasnie go slucham i naprawde naprawde daje rade w muzyce :)   a w kinie tez potrafil przywalic - oczywiscie do sw115 mu w KD daleko , ale daje rade :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2022 o 10:03, robotnik napisał:

telefon odpada :) mialem i nie jest to nic a nic wygodne jak kazdy domownik musialby miec aplikacje itp.  zobacze te elaci / to tez tylko aplikacja...  nie rozumiem braku subow z regulacja.
 

Ale to się ustawia raz. Po co każdy ma tam grzebać?

No i jak przy tym Arena przeżyłeś opcję bez pilota ?:)

W tej cenie jest też drugi Tannoy. Msub. Także bardzo udana konstrukcja.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ale to się ustawia raz. Po co każdy ma tam grzebać?

No i jak przy tym Arena przeżyłeś opcję bez pilota ?:)

W tej cenie jest też drugi Tannoy. Msub. Także bardzo udana konstrukcja.

Piotr

No przezylem :)  bo ma pokretla tak ze ustawilem z boku i nie trzeba "zagladac" .  Inna sprawa ze poszedl do "siłowni " , i dlatego zamkniety bo tam glownie muzyka ( wiec ustawilem jak pasuje i nie grzebie ) , a jestem zaskoczony jak dobrze sie w kinie sprawdza ( wtedy poprostu pokretlo z ustawienia music na theatre ) .  

Normalnie w glownym pokoju  zdecydowanie z pilotem bym chcial zeby zmieniac w locie ustawienie do muzyki i do kina ... w kinie zawsze volume na duzo wiecej daje - bo wtedy buczenie nie przeszkadza przy efektach a wrecz dodaje duzo :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, mówiłem. Raz dobrze ustawić i zostawić :)

14 godzin temu, robotnik napisał:

Normalnie w glownym pokoju  zdecydowanie z pilotem bym chcial zeby zmieniac w locie ustawienie do muzyki i do kina ... w kinie zawsze volume na duzo wiecej daje - bo wtedy buczenie nie przeszkadza przy efektach a wrecz dodaje duzo :)

No to Velodyne.

Kiedyś Klipsch miał też suby gdzie to się wybierało na panelu górnym. Był tryb Music i Movie. Ale nie ma ich już.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

O widzisz, mówiłem. Raz dobrze ustawić i zostawić :)

No to Velodyne.

Kiedyś Klipsch miał też suby gdzie to się wybierało na panelu górnym. Był tryb Music i Movie. Ale nie ma ich już.

Piotr

 

ale to ustawienie tylko w tym konkretnym przypadku sie sprawdza :) bo glownie pod muzyke i dlatego jestem zaskoczony jak dobrze na tym ustawieniu jest w kinie . W subach z BR  gdzie jest i muzyko i filmy nie ma na to szans... wtedy albo malo volume pod stereo zeby nie buczalo , albo duzo volume w kinie zeby wgniatalo w fotel :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

O widzisz, mówiłem. Raz dobrze ustawić i zostawić :)

No to Velodyne.

Kiedyś Klipsch miał też suby gdzie to się wybierało na panelu górnym. Był tryb Music i Movie. Ale nie ma ich już.

Piotr

 

Z tego co zrozumiałem, to chyba sub już wybrany i kupiony, więc chyba już sprawa załatwiona ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, S4Home napisał:

Z tego co zrozumiałem, to chyba sub już wybrany i kupiony, więc chyba już sprawa załatwiona ;) 

Stasiu, sprawa jeszcze nie załatwiona,

Dnia 26.07.2022 o 17:26, robotnik napisał:

Inna sprawa ze poszedl do "siłowni "

 

Dnia 26.07.2022 o 17:26, robotnik napisał:

Normalnie w glownym pokoju  zdecydowanie z pilotem bym chcial zeby zmieniac w locie ustawienie do muzyki i do kina

Tu potrzeba jeszcze jeden. Ale z tymi pierwotnymi założeniami czyli zdalną regulacją.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Stasiu, sprawa jeszcze nie załatwiona,

 

Tu potrzeba jeszcze jeden. Ale z tymi pierwotnymi założeniami czyli zdalną regulacją.

Piotr

tak i najlepiej cos pokroju klispa 115sw :)  bo regulacja z tylu to masakra...  chesz posluchac muzyki trzeba zjechac z volume , chcesz filmow to trzeba podkrecic zeby byl efekt wow .  chyba trzeba bedzie kupic te velodyne i tyle bo szukalem szukalem i nic nie ma .  mi sie nie chce tego zminiac juz , a co dopiero drugiej polowce:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...