Skocz do zawartości

Jaki nowy amplituner do 5.000 zł? Kupować teraz czy poczekać kilka miesięcy?


kuba111

Recommended Posts

Witam, po złych doświadczeniach z używanymi amplitunerami zdecydowałem, że kupię nowy.

Kwota MAX to 5000 zł, najlepiej 4000 ale jak warto dopłacić to ok! :) W jakie modele celować? wybór na rynku jest spory w porównaniu z rokiem ubiegłym

Czy jest sens czekać kilka miesięcy - może wyjdą nowe modele, starsze trochę stanieją?

Podepnę go pod tannoy mercury 7.4, używany będzie do wszystkiego fimy, muzyka, tv, gry, youtube

Edytowano przez kuba111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży wybór to niestety ciągle iluzja. Wiele modeli nie jest dostępna od ręki, pojawiają się sporadycznie a niektórych nie dostaniesz w ogóle. W tak założonym budżecie zdecydowanie polecałbym ci Marantza SR5015 to świetnie wyposażony i prezentujący dobrej klasy dźwięk amplituner, kontynuacja oczywiście z niezbędnymi nowinkami technologicznymi wcześniejszych serii tej firmy. Na tle tańszej konkurencji wyróżnia się również przyzwoitym dźwiękiem przy odtwarzaniu dźwięku stereo, co przy amplitunerach kinowych nie jest normą😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem Tannoy z Marantzem zawsze dobrze grały, ale raczej stereo.

Tu będzie..... łagodnie. Bardzo łagodnie. Liniowo. Momentami do przesady.

Jesli szukasz kina domowego to szukał bym bardziej żywiołowego połączenia.

Denon X 2700 , Onkyo 6100 , Yamaha 6A, Pioneer 935

Z tym że Denon podkreśli nieco doł brzmienia Tannoya z kolei pozostała trójka nieco wyższych rejestrów.

Co będzie z cenami? Na razie nie wiadomo.

Yamaha w PL zwariowała. Zanim spadnie do akceptowalnych cen sporo minie. Onkyo ma wjechać większa ilość na jesień, ale jak to będzie wpływać na cene?

Na Denona pojawiają się oferty lepszej ceny na Amazonie, coraz częściej. Na razie Polski rynek na to nie reaguje.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21 @Piotr Sonido @maciek72

A co myślicie o denonach x1600h , x1700h? Po opisie z lepszym dołem i łagodniejszej górze chyba bym wolał denona. x2700 kosztuje od nich 1000 zł więcej - warto dopłacić? nie napisałem, pokój 17m2 z dosyć niskim sufitem jak na dzisiejsze standardy, dużej mocy do nagłośnienia nie potrzebuję

O marantzie naczytałem się, że to już nie to samo, płaci się za znaczek marantz a w zasadzie dostaje denona. Tył amplitunerów i piloty wyglądają identycznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, engajner napisał:

Nie chodzi o moc a o jakość tego brzmienia, dynamikę.

rozumiem, tylko jestem ciekawy czy technicznie się różnią czymś poza tym, że mają mocniejsze zasilacze (440w vs 500w) a elektronika ta sama i przy średnio głośnym odsłuchu żadnej różnicy nie będzie. Do tego moje tannoye są bardzo łatwe do napędzenia. Za 1000 zł więcej dodają pre out, kalibrację obrazu isf, mocniejszy zasilacz - chyba za dodatkowy 1000 zł nie ma budżetu na znaczną poprawę dźwięku. 

Może ktoś pracuje w salonie i je porównywał?

Edytowano przez kuba111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kuba111 napisał:

@Q21 @Piotr Sonido @maciek72

A co myślicie o denonach x1600h , x1700h? Po opisie z lepszym dołem i łagodniejszej górze chyba bym wolał denona. x2700 kosztuje od nich 1000 zł więcej - warto dopłacić? nie napisałem, pokój 17m2 z dosyć niskim sufitem jak na dzisiejsze standardy, dużej mocy do nagłośnienia nie potrzebuję

O marantzie naczytałem się, że to już nie to samo, płaci się za znaczek marantz a w zasadzie dostaje denona. Tył amplitunerów i piloty wyglądają identycznie

Tak, jakośc jest ta sama tylko one grają inaczej.

1600 to nieco starszy model. Musiał by być na dużo lepszej cenie. 2700 różni się w zasadzie wyjściami HDMI. No i on gra lepiej. co ciekawe to w brzmieniu 2700 bliżej do 3700.

16 godzin temu, maciek72 napisał:

 Szukałabym  mocniejszego Denona 4500 .

Lub 3600 . 

Jeśli moga być używane to ok.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych Mercury 7.4 spokojnie Ci wystarczy ten SR5015, a nawet będzie przestrzeń do ewentualnych zmian kolumn. Denon AVR-X1700H również sobie da radę, wszystko tylko zależy od tego na co bardziej się nastawiasz, bo napisałeś, że przeznaczeniem będzie zarówno film, muzyka jak i gry oraz YT, pytanie jakie będą mniej więcej proporcje. Marantz na pewno najbardziej muzykalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2022 o 13:27, kuba111 napisał:

@Q21 @Piotr Sonido @maciek72

A co myślicie o denonach x1600h , x1700h? Po opisie z lepszym dołem i łagodniejszej górze chyba bym wolał denona. x2700 kosztuje od nich 1000 zł więcej - warto dopłacić? nie napisałem, pokój 17m2 z dosyć niskim sufitem jak na dzisiejsze standardy, dużej mocy do nagłośnienia nie potrzebuję

O marantzie naczytałem się, że to już nie to samo, płaci się za znaczek marantz a w zasadzie dostaje denona. Tył amplitunerów i piloty wyglądają identycznie

Patrząc na kolumny to Denon x1600h czy x1700h byłby wystarczający. Jeśli stawiałbyś głównie na odsłuch muzyki to w takim przypadku można byłoby dorzucić do X2700h. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...