Skocz do zawartości

Nagłośnienie do salony Klispach


Damianmns

Recommended Posts

Witam Serdecznie,

Natrafiłem na to forum przypadkowo ale chyba dobrze trafilem :)

 

Szukam systemu nagłośnienia do oglądania filmów oraz od czasu do czasu do słuchania muzyki. Problem polega na tym ze salon jest w tym samym pomieszczeniu co kuchnia ok 50m2. Chciałbym prosić was o pomoc ew porady czy niżej wspomniany system jest wart swojej ceny i czy ktoś może się wypowiedzieć nad jakością? Telewizor znajduje się miedzy kominkiem a dosyć sporym oknem przesuwnym. 

 

Zasnataiwialem się nad soundbarem ale żaden do końca mnie nie zadowalał, a te “nowe” odłączane JBL itd raczej mnie odstraszają.

 

A więc po namyśle zastanawiałem się nad:

 

Amplitunerem: Onkyo TX-NR6100 bądź DENON AVR-X1700H

Glosnik Centralny: RP-500C

Kolumny: RP-6000F

Tylne: RP-500M

Sub: KLIPSCH SPL-150

 

Z góry bardzo wszystkim dziękuję.

Screenshot 2022-07-22 at 17.09.16.png

Edytowano przez Damianmns
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Damianmns napisał:

Witam Serdecznie,

Natrafiłem na to forum przypadkowo ale chyba dobrze trafilem :)

 

Szukam systemu nagłośnienia do oglądania filmów oraz od czasu do czasu do słuchania muzyki. Problem polega na tym ze salon jest w tym samym pomieszczeniu co kuchnia ok 50m2. Chciałbym prosić was o pomoc ew porady czy niżej wspomniany system jest wart swojej ceny i czy ktoś może się wypowiedzieć nad jakością? Telewizor znajduje się miedzy kominkiem a dosyć sporym oknem przesuwnym. 

 

Zasnataiwialem się nad soundbarem ale żaden do końca mnie nie zadowalał, a te “nowe” odłączane JBL itd raczej mnie odstraszają.

 

A więc po namyśle zastanawiałem się nad:

 

Amplitunerem: Onkyo TX-NR6100 bądź DENON AVR-X1700H

Glosnik Centralny: RP-500C

Kolumny: RP-6000F

Tylne: RP-500M

Sub: KLIPSCH SPL-150

 

Z góry bardzo wszystkim dziękuję.

Klipsch to rewelacyjny wybor do kina, dzieki bardzo wysokiej skutecznosci nie potrzebuja bardzo mocnego wzmacniacza aby dac swietna dynamike, a to w kinie jest najwazniejsze 🙂 Jedyne co to centralny bym zmienil na 504C, jako ze to najwazniejszy glosnik w kinie i definitywnie powinien byc i najlepszy, a 504C jest rewelacyjny 🙂 Napisalem Ci PW 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Klipsch to faktycznie zmień centralny na większy serii RP 504 albo 404

Tyły może warto iśc w model RP502, wiem będzie drożej :/

I tu faktycznie Denon jest dobrą opcją.

Ewentualnie alternatywa dla Klipsch czyli Monitor Audio serii Bronze. nawet 200 + FX + center bo tu polecał bym wybrac dwa suby. Mniejsze ale 2 robią lepszy wypełnienie pomieszczenia.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...