Skocz do zawartości

Zestaw kina zamiana komponentów.


Recommended Posts

Witam, w związku z sytuacją i remontem salonu jestem zmuszony na downsize mojego zestawu kina. Obecnie jest to Denon avr x3600H tutaj za niego jedyny slim jaki znlazłem czyli Marantz 1711.

Przetworniki to MA Bronze 500 i C150 sub zostaje dożywotnio Speedwoofer 10s mkII. Problem z MA 500 muszę je zastąpić monitorami i tu mam zagwozdkę czy dać MA 100 czy MA 50 ? niestety nie mogą stać na standach tylko na szafce rtv. Chodzi mi głownie czy mocowo ten Marantz podoła np. MA100 bo w stereo tez czasem słucham. Czy lepiej dać MA 50 i wtedy lepszą kontrolę mieć? Ostatecznie też myślałem nad zmianą wszystkich MA na coś podobnego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak one będą odcięte przez amplituner więc nie ma takiego wielkiego znaczenia. Nie będa Ci dudnić.

Ale właśnie w stereo modele 100 zagrają duzo ciekawiej na tym Marantzu.

Więc na fronty 100tki a może na tył FX?

Dnia 23.07.2022 o 12:42, Marcin Karpiński napisał:

Ostatecznie też myślałem nad zmianą wszystkich MA na coś podobnego. 

Zostaw bo dobrze będa grały z Maranztem

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że chcesz-musisz zmieniać Denona na nieco słabsze amplitunery slim. Oczywiście w niewielkim świecie amplitunerów slim Marantz NR1711 się broni i jest obecnie najlepszym wyborem. Co do kolumn to Piotr właściwie wszystko wyjaśnił i nic więcej niema sensu dodawać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2022 o 12:42, Marcin Karpiński napisał:

Witam, w związku z sytuacją i remontem salonu jestem zmuszony na downsize mojego zestawu kina. Obecnie jest to Denon avr x3600H tutaj za niego jedyny slim jaki znlazłem czyli Marantz 1711.

Pytanie z jakiego powodu musi być ten downsize amplitunera? Zmieniły się szafki RTV, nie można ich zrobić na wymiar, czy jeszcze jakiś inny powód? Bo może niekoniecznie trzeba rezygnować z obecnego urządzenia? Mniejsze kolumny oczywiście rozumiem i tutaj Bronze 100 zdecydowanie to jedyna słuszna droga na front. Pytanie jeszcze czy masz już jakieś tyły, czy nie, bo nic o nich nie wspominałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2022 o 14:48, S4Home napisał:

Pytanie z jakiego powodu musi być ten downsize amplitunera? Zmieniły się szafki RTV, nie można ich zrobić na wymiar, czy jeszcze jakiś inny powód? Bo może niekoniecznie trzeba rezygnować z obecnego urządzenia? Mniejsze kolumny oczywiście rozumiem i tutaj Bronze 100 zdecydowanie to jedyna słuszna droga na front. Pytanie jeszcze czy masz już jakieś tyły, czy nie, bo nic o nich nie wspominałeś?

No niestety avr nie będzie mógł już stać na półce tylko będzie  w półce. No i szafka będzie na całą długość sciany więc też już nie mam jak rozstawić 500 i muszą być mniejsze na półce. Ogólnie nie lubię się tłumaczyć z jakiego powodu, i słuchać porad typu olać meble wystrój, chimery żony bo sprzęt ważniejszy itp.. Jest jak jet tez z bólem serca to robie bo Denon jak dla mnie jest klockiem kompletnym. Rozchodzi mi się tylko i wyłącznie o to czy ten Marantz mocowo dobrze obsłuży MA100 czy nie będzie za słabej kontroli nad nimi. 

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Czy Ty go czasem nie chcesz włożyć do jakieś półki?😱

Piotr

 

Tak będzie, ale ma miejsca u góry i nawiercone plecki szafki żeby mógł oddychać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Marcin Karpiński napisał:

No niestety avr nie będzie mógł już stać na półce tylko będzie  w półce. No i szafka będzie na całą długość sciany więc też już nie mam jak rozstawić 500 i muszą być mniejsze na półce. Ogólnie nie lubię się tłumaczyć z jakiego powodu, i słuchać porad typu olać meble wystrój, chimery żony bo sprzęt ważniejszy itp.. Jest jak jet tez z bólem serca to robie bo Denon jak dla mnie jest klockiem kompletnym. Rozchodzi mi się tylko i wyłącznie o to czy ten Marantz mocowo dobrze obsłuży MA100 czy nie będzie za słabej kontroli nad nimi. 

Zupełnie jestem daleki od takich super porad jak zmiana od razu domu, żeby audio było ok. Bardziej pytanie to miało na celu rozeznanie się w sytuacji, bo czasem jest tak, że ktoś zmienia ampli, bo mu wchodzi w światło TV po zmianach szafki, ewentualnie ekran się mu rozwija za nisko na tyle, że nie da się tego wyregulować położeniem krańcowym itd i wtedy lepiej go wrzucić właśnie do szafki a jak jest miejsce, bo rzadko kiedy są bardzo płaskie szafki RTV pod telewizorem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzisiaj wjechały MA 100 rzeczywiście marantz nie ma problemu z kontrolą. Na szczęście nie dudnią graja jak 500 w sumie hehe. Tylko inny profil grania ze względu na zmianę pieca. Marantz w porównaniu do Denona jaśniejsza góra, ale nie natarczywa więcej detalu środek wycofany bas bardziej zwarty punktowy, wolałem z denona tłusty. Co do MA 100  to jestem pozytywnie zaskoczony te maluchy graja dojrzale, jest super scena, szeroko. Wiadomo pod dobrym piecykiem stereo było by o niebo lepiej ale mają potencjał. Jeszcze brakuje mi coś na tył? 

Edytowano przez Marcin Karpiński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...