Skocz do zawartości

Czym zastąpić Harman Kardon AVR 260?


StefanSa

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim,

Jestem po obszernej lekturze tematów na forum, co pozwoliło mi na odświeżenie mojej wiedzy na temat kina domowego. Proszę jednak o pomoc w podjęciu decyzji zakupowej.

Od 12 lat gra Harman Kardon AVR 260. Nagłośnienie to Monitor Audio. Od frontu Radius One, dookolnie 2x Radius 90. Wzmacniacz powoli dogorywa - podjąłem decyzję o wymianie.

Tak jak do tej pory - nowy będzie przeznaczony tylko do celów kina domowego, do stereo mam osobny zestaw. Wymiany kolumn nie przewiduję. Filmy oglądane w serwisach strumieniowych (bezpośrednio w telewizorze) oraz przez dekoder tv sat. W tej chwili chcę wymienić wzmacniacz. Chciałbym wydać nie więcej niż 5-6 tys. zł.- najlepiej gdyby udało się do 4 tys. Dopuszczam sprzęt używany. Będę wdzięczny za Wasze opinie i podpowiedzi.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamahę bym sobie darował, chyba że znajdziesz coś w używanych modelach z serii RX-A1080/2080 RX-A1070/2070 nowe serie obecnie trudne do zdobycia. Amplitunery Harmana grały dobrze i dziś niestety trzeba właśnie celować z cenami powyżej 5 tysięcy by osiągnąć zbliżony efekt. Najłatwiej obecnie z nowych urządzeń będzie znaleźć właśnie amplitunery Denona i Marantza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Yamahę bym sobie darował, chyba że znajdziesz coś w używanych modelach z serii RX-A1080/2080 RX-A1070/2070...

czy tylko ze względu na utrudniony dostęp? Gdyby udało zdobyć się sugerowane modele to dźwiękowo dadzą radę tak jak proponowany Denon?.

Onkyo - miałem kilka lat temu, co prawda wzmacniacz 2.1, ale zakup był niestety nietrafiony, nie chciałbym ryzykować ponownie.

Denon - wczytuję się w rożne testy i opinie, zapowiada się dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, StefanSa napisał:

Dla porządku zapytam - Yamaha? 

Tak, ale jest problem z dostępnością więc ich nikt nie poleca.

14 godzin temu, StefanSa napisał:

czy tylko ze względu na utrudniony dostęp? Gdyby udało zdobyć się sugerowane modele to dźwiękowo dadzą radę tak jak proponowany Denon?.

Tak, gdyż to modele wyższe od X2700 czy Onkyo 6100. X3700 jest bardziej funkcjonalny ale także gra gorzej.

14 godzin temu, StefanSa napisał:

Denon - wczytuję się w rożne testy i opinie, zapowiada się dobrze.

W testach faktycznie wypada dobrze. I to udane modele.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...