Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz stereo do Magnat Monitor Supreme 1002


ar206

Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie , planuję zakup wzmacniacza stereo w budżecie około 2-2,5tys do kolumn Magnat Monitor Supreme 1002, (docelowo do modelu Signature 507). 

Szczerze mówiąc jestem dość sceptycznie nastawiony do tego pierwszego modelu , kupiłem w ciemno nowe w okazyjnej cenie. W przyszłym tygodniu dopiero przetestuję i zobaczę co dalej.  Co do 507, miałem okazję już odsłuchać i całkiem przyjemnie to gra, choć nie mam porównania z czym to zestawić- pracowały u znajomego na dość leciwym technicsie z procesorem dźwięku i subem.

Wolałbym sprzęt nowy , w ostateczności używka , źródło cyfrowe. Pomieszczenie ok. 20m, Przeznaczenie- 40/60 filmy/muzyka (nie chcę kina) gatunki: house/dance/trance/jazz

Niestety dość ciężki kompromis, więc szukam czegoś w miarę uniwersalnego, dlatego trudno mi sprecyzować konkretne oczekiwania co do dźwięku. Póki co wybór sprzętu traktuje elastycznie, gdyż będzie to grało w nowym lokum i dopiero składam jakiś zestaw. Liczę na pomoc z waszej strony :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak się nie da.

16 godzin temu, ar206 napisał:

Witam, tak jak w temacie , planuję zakup wzmacniacza stereo w budżecie około 2-2,5tys do kolumn Magnat Monitor Supreme 1002, (docelowo do modelu Signature 507). 

Bo Supreme potrzebuje kompletnie innego wzmacniacza niż Signature.

Do Supreme polecał bym Ci Cambridge AXR 85 albo AXR 100. On doda im życia, wigoru na górze pasma i rozdzielczości.

A z kolei przy Signature to nie jest potrzebne. Tu raczej Magnat MR 780 , Denon PMA 800

16 godzin temu, ar206 napisał:

Niestety dość ciężki kompromis, więc szukam czegoś w miarę uniwersalnego, dlatego trudno mi sprecyzować konkretne oczekiwania co do dźwięku. Póki co wybór sprzętu traktuje elastycznie, gdyż będzie to grało w nowym lokum i dopiero składam jakiś zestaw. Liczę na pomoc z waszej strony :) 

Może Marantz PM 6007 jako taki bardziej neutralny?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem za Cambridge Audio AXR100, który zapewni dynamikę i wyciągnie szczegóły z nagrań. Mocy na pewno nie zabraknie. 

Przyszłościowe Magnaty Signature 507 są przejrzystymi kolumnami więc ciekawą opcją byłby hybrydowy Magnat MR780 lub Audiolab 6000a, który doda więcej dołu od siebie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się odsłuchać na szybko 1002-ki. Generalnie tak jak myślałem, mocy nie brakuje , dół naprawdę przyzwoity , ale wysokie częstotliwości trochę mi nie leżą. Mało wyraźne , ostre.  Ku mojemu zaskoczeniu mam też zastrzeżenia co do jakości wykonania. W jednej z kolumn widoczne są ślady kleju montażowego dookoła zawieszenia membran. Ciekawe czy to tylko mój przypadek tak ma. Teraz mam trochę obawy jak to będzie wyglądało w przypadku signature 507 , bo tu już jest różnica w cenie. Trochę teraz mam dylemat co dalej z tym fantem zrobić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem Supreme 1002 to zupełie inna klasa od Signature.

Wykonanie, dzwięk, to jakbyś obcował z innymi kolumnami.

Inna sprawa że nie zawsze się to zdarza przy 1002kach. Taki egzemplarz.

W Signature jest to lepiej sprawdzane. Płacisz za to.

I serio oprócz logo to są kompletnie inne kolumny.

No chyba że Monitor Audio Bronze?

Też jasne granie podobne do Magnata a firma bardziej renomowana.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...