Skocz do zawartości

Tannoy seria Definition DC


hlary

Recommended Posts

10 godzin temu, dorsz napisał:

Nie widziałem Twojej nalepki.

Tu karton Fyne F502SP. Nawet nie nalepka, ale na stałe wydrukowane co oznacza, że miejsce manufactured nie zmieni się w najbliższym czasie :) Ale ty masz jakiś problem i zaraz napiszesz, że każdy może sobie coś nadrukować. No to każdy może sobie nalepkę wydrukować. II tak będziemy się bawili, bo ty masz jakieś wątpliwości i podejrzenia ? Stary naprawdę daj spokój, bo to się nudne robi, zwłaszcza dla innych. To jest post o serii Definition, a nie o udowodnieniu gdzie jest fabryka Fyne. Załóż sobie wątek i tam pisz swoje dywagacje. Sorry, ale jesteś bardzo upierdliwy. Skończ ten temat Fyne.

Wątek dotyczy "Tannoy seria Definition DC". Wg mnie ponieważ ta seria jest już archiwalna i z każdym miesiącem zmniejsza się możliwość serwisowania, to wchodzenie teraz w kupno tych kolumn to ryzyko.

Mogłem kupić używane DC10Ti od kolegi z tego forum i chyba nawet bym je kupił, ale miałem drobne perturbacje z finansami. Mogłem wtedy skorzystać tylko z kredytu, bez angażowania gotówki. I skierowałem się na Fyne F502SP i tego nie żałuję. Teraz widzę, że to był jakiś opatrznościowy krok. Kiedy chciałem kupić owe DC 10Ti to jeszcze były oferowane na stronie Tannoy.com 

IMG_0880.jpeg

A swoją drogą gdy Wielka Brytania oddała Taiwan, Hongkong Chinom to już oznaczenie UK nie dotyczy tych Państw-Miast. Teraz oznaczane są one Made In China w odróżnieniu od Chin komunistycznych kontynentalnych Made In P.R.C.

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty pokazujesz zwykłe F502, które są montowane w Chinach. Tego nikt nie kwestionuje. Ale tu chodzi o Fyne 502SP. Chłopie to zdecydowana różnica. Całkiem inny produkt mimo podobnej numeracji i nazwy. A poznaje to po cokole. Ten cokół to Fyne F502 lub F501. Seria SP ma inny cokół. Ja pierdzielę, pisać z facetem przekonanym o swoje nieomylności. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, hlary napisał:

Wg mnie nie ma żadnej fabryki w UK. 

Bo robią w Polsce, ile razy można powtarzać 🙁

I na filmie widać czym się różni fabryka kolumn głośnikowych od tego co usiłujesz przedstawić jako fabrykę kolumn głośnikowych Fyne.

https://diora.swidnica.pl/

https://diora.swidnica.pl/produkty/

Te obudowy w prawym dolnym rogu wyglądają na Tannoy Prestige.

 

DJI_0313.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale diora nie robi kolumn tylko pudła do kolumn. Akurat mam znajomych w Świdnicy pracujących tam na linii. Zresztą na OLX możesz kupić takie "dziwne" Tannoye w obudowach oryginalnych, ale z innymi głośnikami. Na giełdzie we Wrocku już je widziałem. Mimo zabronionej praktyki pracownicy polscy potrafią :) Wynoszą te obudowy i montują głośniki z jakimiś niewiadomą elektroniką.

Nie twierdzę, że te na zdjęciu to jakieś składaki, ale takich dziwolągów Tannoy-owatych jest dosyć dużo. Na giełdzie już kilka widziałem. Jakie mają zwrotnice ? Bóg jeden wie. Z dużym prawdopodobieństwem pudła są wynoszone z zakładu.

Zwróć uwagę, że na tych blaszkach brak możliwości ustawiania i sterowania kolumną. Takie sterowanie jest zarówno w Stirlingach jak i Turnberry. Zresztą ta blaszka zakrywa wypalany znak Tannoya. Na 90% skrzynki wynoszone z zakładu w Polsce.

Powodzenia.

 

tannoy.jpg

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dorsz napisał:

Nie znalazłem zdjęcia z naklejką SP. Może Ty masz, jako właściciel tych kolumn?

No to ci wysłałem pudła, bo mam je w pracy. Co jest na kolumnach nie pamiętam. Będę w domu sprawdzę. Zresztą wszędzie wskazują, że w UK są produkowane tylko wyższe modele od serii F501SP i F502SP oraz potem seria F700-704 i F1. Podobnie zresztą z Tannoyami. Ta seria Revolution była składana w Chinach, ale Definition i wyższe już w UK. Problem w tym, że zamknięto tę fabrykę w UK, a brak informacji czy i gdzie przeniesiono produkcję tych wyższych modeli.  Ja uważam, że produkcję tych wyższych modeli zamknięto i teraz jest ich tylko wyprzedaż. Prawdopodobnie w Chinach produkują już tylko te słabsze modele razem z tą nową serią. Nie słychać, aby produkcję serie Vintage przeniesiono. Dlatego stawiam tezę, że Tannoy zakończył produkcję dobrych kolumn i skupia się dla konsumentów na budżetówce i głośnikach bezprzewodowych, głośnikach do kina domowego i kilku pokoi. Tak zresztą gdzieś pisali w jakimś czasopiśmie angielskim jak czytałem.

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, hlary napisał:

Sorry, ale diora nie robi kolumn tylko pudła do kolumn. Akurat mam znajomych w Świdnicy pracujących tam na linii. 

Screenshot_2022-08-12-17-21-05-711.jpeg.6a57160810ef86c0441df279a492ff36.thumb.jpeg.077227218410e14eb60b514735ccd04c.jpegScreenshot_2022-08-12-17-21-25-366.jpeg.9faabfcea2cbe19c08b8bc449617c054.thumb.jpeg.5462d92886ee2a762732bc33ea02e2c0.jpeg

17 minut temu, hlary napisał:

Zresztą na OLX możesz kupić takie "dziwne" Tannoye w obudowach oryginalnych, ale z innymi głośnikami. Na giełdzie we Wrocku już je widziałem. Mimo zabronionej praktyki pracownicy polscy potrafią :) Wynoszą te obudowy i montują głośniki z jakimiś niewiadomą elektroniką.

Nie twierdzę, że te na zdjęciu to jakieś składaki, ale takich dziwolągów Tannoy-owatych jest dosyć dużo. Na giełdzie już kilka widziałem. Jakie mają zwrotnice ? Bóg jeden wie. Z dużym prawdopodobieństwem pudła są wynoszone z zakładu.

 

tannoy.jpg

Wszędzie można kupić PODRÓBKI, a to co pokazałeś, to nie jest aktualna linia GR. 

tannoy3.jpg.4bb6e5bb9650e0b5f87ad2cc9d4682a7.jpg

https://diora.swidnica.pl/o-firmie/

Wygląda na to że od 2014 nie wynoszą, bo nie mają jak 🙃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha. 

"O Firmie

DIORA – Świdnica to jeden z największych w Europie producentów profesjonalnych obudów do kolumn głośnikowych. Siedziba firmy znajduje się w Świdnicy, na obszarze największej strefy ekonomicznej w Europie – WSSE INVEST-PARK"

To zdjęcie tylko pokazuje faceta montującego głośniki w pudłach z Diory Świdnica. Możliwe, że jakaś para jest składana, aby sprawdzić jakość obudów i to wszystko.

Tu masz zdjęcia z ich oficjalnej strony : https://diora.swidnica.pl/produkty/ 

Zresztą nie wiedziałem, że Polska to już UK. Ha ha ha 

Czekamy na napis na kolumnach Made in Poland no ewentualnie Made in EU. Manufactured in Poland. No wtedy Ci uwierzę. 

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2014 Spółka zostaje przeniesiona do nowej siedziby przy ulicy Towarowej w Świdnicy. Produkcja zostaje uruchomiona w nowoczesnym zakładzie z zastosowaniem norm najwyższej jakości i energooszczędności. Spółka jest j od lat stałym dostawcą dla licznych, znanych marek audiofilskich. Głównym produktem Spółki pozostają obudowy głośnikowe. 

 

W 2021 roku nowoczesny park maszynowy został wzbogacony o dział instalacji elektroniki oraz profesjonalne komory odsłuchowe, które umożliwiają testy akustyczne kolumn głośnikowych. Spółka rozszerzyła paletę swoich usług o kompletny montaż produktów w ramach produkcji marek prywatnych dla znanych graczy na rynku audio.

https://diora.swidnica.pl/o-firmie/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2021 r. Komory odsłuchowe do badania czy obudowy są szczelne i jakościowo dobre. 

Nigdzie nie ma nic o Tannoy, że u nich są produkowane głośniki serii GR. Fabryka Tannoy zamknięta o wiele wcześniej przed 2021 r. Czy stawiasz tezę śmiałą, że Tannoy przeniósł produkcję najwyższych modeli kolumn do Polski ?

Wow, to się zastanowię nad tym. Szkoda, że na oficjalnych stronach Tannoya nic o tym nie piszą. 

21 minut temu, dorsz napisał:

Screenshot_2022-08-12-17-21-05-711.jpeg.6a57160810ef86c0441df279a492ff36.thumb.jpeg.077227218410e14eb60b514735ccd04c.jpegScreenshot_2022-08-12-17-21-25-366.jpeg.9faabfcea2cbe19c08b8bc449617c054.thumb.jpeg.5462d92886ee2a762732bc33ea02e2c0.jpeg

Wszędzie można kupić PODRÓBKI, a to co pokazałeś, to nie jest aktualna linia GR. 

tannoy3.jpg.4bb6e5bb9650e0b5f87ad2cc9d4682a7.jpg

https://diora.swidnica.pl/o-firmie/

Wygląda na to że od 2014 nie wynoszą, bo nie mają jak 🙃

Ale zobacz, że te kolumny Turnberry i Stirlingi mają możliwość korygowania dźwięku i głośnik jest dual-concentric. Natomiast te z mojego zdjęcia szemranych kolumn głośnik jest inny, taki który można kupić na wolnym rynku. Nie ma możliwości sterowania dźwiękiem i jaka jest zwrotnica w środku Bóg jeden wie. A na Twoim zdjęciu z Diory te blaszki zasłaniające wypalany znak Tannoy też są umieszczone dziwnie wysoko. Dziwne, to raczej jakaś promocja pudeł, ale nie kolumn. Bo znaki producenta Tannoy seria GR są zasłonięte.

Zobacz także na różnicę obręczy głośnikowych. To są inne głośniki.

Raczej chodzi o pochwalenie się obudowami.

 

 

i-tannoy-stirling-gr-orzech.jpg

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, hlary napisał:

To zdjęcie tylko pokazuje faceta montującego głośniki w pudłach z Diory Świdnica. Możliwe, że jakaś para jest składana, aby sprawdzić jakość obudów i to wszystko.

https://www.eic.com.pl/blog/test-tannoy-kensington-gr-na-soundrebels.html 

Pytaj dystrybutora, bo jak widać wiosną 2021, nadal były montowane w UK.

 

Tannoy_Kensington_GR_unbx-0011.jpg

22 minuty temu, hlary napisał:

A na Twoim zdjęciu z Diory te blaszki zasłaniające wypalany znak Tannoy też są umieszczone dziwnie wysoko. Dziwne, to raczej jakaś promocja pudeł, ale nie kolumn. Bo znaki producenta Tannoy seria GR są zasłonięte.

Zobacz także na różnicę obręczy głośnikowych. To są inne głośniki.

Raczej chodzi o pochwalenie się obudowami.

Jprdl, pokazałem Ci ze te Twoje to podróbki starszych Tannoy. Kawę może wypij 😛

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dorsz napisał:

Pytaj dystrybutora, bo jak widać wiosną 2021, nadal były montowane w UK.

Stwierdzenie, że kolumny wiosną 2021 roku były montowane w UK, bo ukazał się wtedy test w Soundrebels jest błędne. Para, która została użyczona do testu została zmontowana dużo wcześniej.

Wszystkie, obecnie dostępne w Polsce fabrycznie zapakowane kolumny Tannoy Prestige pochodzą ze wcześniejszych dostaw.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu oznakowanie na Fyne F502SP, że made in UK24228D00-72F6-4804-9C20-5EB3AC287241.thumb.jpeg.a192f4cdc22994a8e8dc112c52ff76cf.jpeg

Nie wiedziałem, że dorsze to takie upierdliwe ryby 😂

Mamy ci przyznać rację, że Tannoy Prestige dalej są produkowane w UK, ze wszystkie Fyne są produkowane w Chinach ? O to ci chodzi, bo ja już nie wiem o co walczysz ? Ok żyj w tym przekonaniu. Nie zamierzam cię wyprostowywać bo jesteś największym znawcą Tannoy i Fyne i … mieszkasz w Glasgow

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2022 o 07:44, hlary napisał:

Wg mnie nie ma żadnej fabryki w UK. Przeczytałem wszelkie dostępne artykuły. Chyba w prasie angielskiej kilka lat temu pisali, ze ma być otwarta bardzo duża fabryka w Chinach, gdzie maja składać Tannoya i inne produkty tej korpo. Ale potem już nic nie było o tej fabryce. W sumie dziwne, bo każda firma raczej chwali się produkcja i nowościami (teraz Fyne swoimi vintage), a Tannoy od wielu lat milczy. Dla mnie to znak cichego upadku przynajmniej na rynku konsumenckim. 

No tak ale to już mamy potwierdzone. Michał tez to wyjaśnił.

Tannoy z rynku domowego się wycofuje.

No chyba że za kuluarami ktoś coś jeszcze planuje ale to będzie ciężkie.

 

15 godzin temu, hlary napisał:

Ale ty pokazujesz zwykłe F502, które są montowane w Chinach. Tego nikt nie kwestionuje. Ale tu chodzi o Fyne 502SP. Chłopie to zdecydowana różnica. Całkiem inny produkt mimo podobnej numeracji i nazwy. A poznaje to po cokole. Ten cokół to Fyne F502 lub F501. Seria SP ma inny cokół. Ja pierdzielę, pisać z facetem przekonanym o swoje nieomylności. 

Tak, mówiłem też o tym. Nie wiem czy to było dobre posunięcie Fyne. Mogli Śmiało iśc w oznaczenia F6xx było by mniej problemu.

15 godzin temu, hlary napisał:

Wynoszą te obudowy i montują głośniki z jakimiś niewiadomą elektroniką.

Ale jazda.

8 godzin temu, dorsz napisał:

Czyli część chińskich skrzynek do F502 upgrejdują w garażu do SP - bo obudowy wyglądają na takie same, a stolarni Fyne nie ma.

I liczą sobie za to £2k, no ale kto bogatemu zabroni.

Jak napisałem wcześniej. Same skrzynki mogą być robione w tym samym miejscu. Chyba że różnica jest także w wygłuszeniu, poprzeczkach i tak dalej. Tego nie wiem.  Potem część może być z głośnikami składane w Chinach a część w UK. I to usprawiedliwia nadanie im konkretnej plakietki.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2022 o 07:04, Piotr Sonido napisał:

Jak napisałem wcześniej. Same skrzynki mogą być robione w tym samym miejscu. Chyba że różnica jest także w wygłuszeniu, poprzeczkach i tak dalej. Tego nie wiem.  Potem część może być z głośnikami składane w Chinach a część w UK. I to usprawiedliwia nadanie im konkretnej plakietki.

Pamiętasz jak z Precision 6.2 i Revolution DC6T zrobili Revolution DC6T SE?

 

HdusPfL2Dr4Fft5XxkUZvS-480-80.jpg

altavoces-tannoy-revolution-dc6t-se.jpg

MPGmgymxHD8YzAw5zrWbjd-480-80.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2022 o 07:04, Piotr Sonido napisał:

Tannoy z rynku domowego się wycofuje.

W tej chwili, budżetówki specjalnie nie widać.

Aczkolwiek wątpię aby wycofali się z linii Prestige i Legacy. Zwłaszcza na rynku japońskim - gdzie od 40 lat, płacą za nie tylko Designed, Engendered ale i za Manufactured in the United Kingdom.

 

IMG_20220718_204646682.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2022 o 15:43, dorsz napisał:

Pamiętasz jak z Precision 6.2 i Revolution DC6T zrobili Revolution DC6T SE?

Ale to nie było to samo. DC6T SE grały nieco lepiej od DC6T ale jednak podobnie. Moim zdaniem Precision już inaczej.

Dnia 19.08.2022 o 16:24, dorsz napisał:

W tej chwili, budżetówki specjalnie nie widać.

Aczkolwiek wątpię aby wycofali się z linii Prestige i Legacy. Zwłaszcza na rynku japońskim - gdzie od 40 lat, płacą za nie tylko Designed, Engendered ale i za Manufactured in the United Kingdom.

 

IMG_20220718_204646682.jpg

Ale to nawet potwierdził dystrybutor. Michał z Na temat audio gdzies tam wczesniej.

Oni mają jeszcze tą linie z wcześniejszych produkcji.

Tak mi się wydaje.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Aczkolwiek wątpię aby wycofali się z linii Prestige i Legacy. Zwłaszcza na rynku japońskim - gdzie od 40 lat, płacą za nie tylko Designed, Engendered ale i za Manufactured in the United Kingdom.

Jeżeli ktoś chce wierzyć w coś co nie istnieje to się go nie przekona.

Wg kolegi te słowa "Designed", "Engedered", Manufactured" to chyba ściema za którą się płaci jak za reklamę. Wg kolegi Fyne chyba oszukuje pisząc o manufacutred in UK.

Ale ja w to nie wierzę.

Jako prawnikowi nie wydaje mi się to możliwe, bo mogłoby to spowodować lawinę procesów. Np. w Polsce 

"Art. 10 Ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji :

1. Czynem nieuczciwej konkurencji jest takie oznaczenie towarów lub usług albo jego brak, które może wprowadzić klientów w błąd co do pochodzenia, ilości, jakości, składników, sposobu wykonania, przydatności, możliwości zastosowania, naprawy, konserwacji lub innych istotnych cech towarów albo usług, a także zatajenie ryzyka, jakie wiąże się z korzystaniem z nich."

W pozostałych Państwa są podobne ustawy. Zatem pozwolenie sobie w imię jakiejś reklamy czy marketingu na oszukiwanie klientów i narażanie się na zbiorowe pozwy o odszkodowanie nie wydaje mi się możliwe dla dużej firmy. 

Dlatego Tannoy wyprzedaje swoje stare zapasy, nie ma fabryki w UK.

Dlatego Fyne ma fabrykę w UK i sprzedaje swoje aktualne produkty.

Jak kolega uważa, że Fyne nie ma fabryki to może z powodzeniem zaskarżyć ich o wprowadzanie w błąd i uzyskać dobre sute odszkodowanie za które kupi sobie dobre kolumny. Jest okazja :)

Dnia 18.08.2022 o 00:03, dorsz napisał:

Ja przynajmniej myślę logicznie, zamiast bezpodstawnie czepiać się Tannoya.

Bye.

(do Twojego kolejnego ataku na Tannoya, rzecz jasna)

Ja nie czepiam się bezpodstawnie Tannoya, bo lubię ich kolumny. Celowałem w DC 10Ti od kolegi Wielgusa. A swój post uważam raczej za zaniepokojenie i urazę zwykłego konsumenta.

Tannoy milczy, nie podaje żadnych informacji, zamknął fabrykę. I to trwa już ładnych parę lat.

Takie rzeczy na rynku konsumenckim są niedopuszczalne. Po prostu gówniarzeria właściciela.  

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ale to nie było to samo. DC6T SE grały nieco lepiej od DC6T ale jednak podobnie. Moim zdaniem Precision już inaczej.

Mam na myśli fakt, że tworząc wersję SE, z Precision wzięli cokół ale obudowa została ta sama. Dodatkowo, wzmocnili układ magnetyczny doklejając pierścień ferrytowy. No i coś tam zmienili w zwrotnicy.

3 godziny temu, hlary napisał:

Jak kolega uważa, że Fyne nie ma fabryki to może z powodzeniem zaskarżyć ich o wprowadzanie w błąd i uzyskać dobre sute odszkodowanie za które kupi sobie dobre kolumny. Jest okazja :)

Dobry prawnik by tak zrobił 😛

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2022 o 16:11, hlary napisał:

Sorry, ale diora nie robi kolumn tylko pudła do kolumn. Akurat mam znajomych w Świdnicy pracujących tam na linii. Zresztą na OLX możesz kupić takie "dziwne" Tannoye w obudowach oryginalnych, ale z innymi głośnikami. Na giełdzie we Wrocku już je widziałem. Mimo zabronionej praktyki pracownicy polscy potrafią :) Wynoszą te obudowy i montują głośniki z jakimiś niewiadomą elektroniką.

Nie twierdzę, że te na zdjęciu to jakieś składaki, ale takich dziwolągów Tannoy-owatych jest dosyć dużo. Na giełdzie już kilka widziałem. Jakie mają zwrotnice ? Bóg jeden wie. Z dużym prawdopodobieństwem pudła są wynoszone z zakładu.

Zwróć uwagę, że na tych blaszkach brak możliwości ustawiania i sterowania kolumną. Takie sterowanie jest zarówno w Stirlingach jak i Turnberry. Zresztą ta blaszka zakrywa wypalany znak Tannoya. Na 90% skrzynki wynoszone z zakładu w Polsce.

Powodzenia.

 

tannoy.jpg

To ja się pochwalę moimi dziwakami. Obudowy 120l zoptymalizowane do pracy z głośnikiem HPD315A z lat 70, zwrotnice oryginalne. Obudów nie kupowałem z Diory :), ale grały lepiej od DC10t, bo też je miałem.

20210321_203220.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...