Skocz do zawartości

hlary

Uczestnik
 • Zawartość

  202
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wrocław

Ostatnio na profilu byli

966 wyświetleń profilu
 1. To znaczy gdzie pracują ? Fabryki Tannoy-a już nie ma, a jest fabryka Fyne. Trochę ściemniasz, bo nic nie wiesz o pracownikach, a seria SP na pewno, na 100% jest produkowana w fabryce w Szkocji. https://www.stereolife.pl/archiwum/testy/kolumny-i-glosniki/4985-fyne-audio-f500sp A tu Andrzej Sosna o fabryce Fyne
 2. Wzmacniacze co do zasady mają gorsze wejścia cyfrowe dla optyków. Musisz sprawdzić sprzęt jakie ma parametry wejścia po kablu optycznym.
 3. Z mojej praktyki wiem, że takie przejęcia i połączenia to czas ok. 1-2 lat. Najpierw są różne propozycje, potem listy intencyjne, ustalenia co wchodzi w zakres umowy itp. itd. Samo przejęcie lub przejście to tylko "zwieńczenie" długiego procesu. Nasze wpisy to dywagacje, bo nie znamy wszystkiego i jesteśmy"z zewnątrz". Ale z mojej praktyki wiem, że takie rzeczy trwają długi czas, a pracownicy wiedzą i czują pismo nosem. Bo to pewno oznaczało nie zgadzanie się z planowaną polityką zamknięcia produkcji w Szkocji, zlikwidowania zakładu pracy i wysłanie ludzi do domu, przeniesienie produkcji do Chin. To wszystko dla oszczędności i wbrew decyzji sprzed kilkunastu lat wcześniej o budowie nowej fabryki w Szkocji. Ludzie na pewno czuli się rozgoryczeni i przeszli do ... Fyne, która w ich Szkocji dalej chce produkować dobre kolumny. Pomyśl, że gdyby znalazł się nabywca firmy w której pracujesz (jeżeli nie jest Twoja) i wiesz, że skończy się to zlikwidowaniem zakładu pracy, przeniesieniem produkcji, itp. jak będziesz się czuł ? A powstaje firma, która chce kontynuować produkcję takich kolumn z tymi koncentrycznymi głośnikami dalej na bazie doświadczenia i pomysłów ludzi z tego miejsca ? Nie trzeba tu wiele domysłów, aby domyślać się z dużą dozą pewności, że to było przyczyną przejścia ludzi do Fyne. A w Waszym mieście nie było nigdy zdarzenia, że zamknięto duży zakład pracy i w to miejsce ktoś zainwestował - otworzył nową firmę o podobnej produkcji i ... zatrudnił ludzi zwolnionych ? Ludzie "z pocałowaniem w rękę" przejdą do nowej firmy.
 4. Na stronach salonów są naprawdę fajne zestawy w twoim budżecie. Porozglądaj się, zajdź do salonu w twoim mieście …
 5. Tak to wielka szkoda, bo mam sentyment do Tannoy-ów. Ale pracownicy od środka firmy wiedzą więcej. I jak „spierdzielili” do Fyne to „czuli pismo nosem”. Z tonącego okrętu szczury uciekają … bez podtekstów obrażania pracowników. Oni szybciej wiedzieli, że Tannoy tonie na rynku konsumenckim i dali „dyla”
 6. No i dla zdecydowanej większości z nas sprawa pozamiatana
 7. Ale bądźmy realistami. Po wykupieniu Tannoya co powstało nowego ? Marketowe badziewie
 8. No, ale masz inną Toyotę Corolla i nie gorszą. To tak jakby teraz Fiata w Polsce wykupił BMW i zamiast serii 500 oferował 126p. Bo seria 500 to przestarzałe auto.
 9. Tak przeszedłem na Fyne, bo ... te zawirowania z Tannoy nie gwarantują ewentualnego serwisu. Może i linia Definition jest przestarzała, ale te nowe Tannoy to jakaś pomyłka. Nie mów mi, że kolumny serii Platinum to jakieś super kolumny. Daj spokój zwykłe kolumny jakich wiele na rynku. Niczym się nie wyróżniają. Ot, kolumny do marketów, do gotowych zestawów w sklepach, takie tanie kolumienki nawet bez ich głośnika. W zasadzie zostały tylko Revolution. Miałem XT6 F i nawet grały fajnie, ale do nowych Fyne F502 SP to im jednak daleko. Z tych lepszych to zostały tylko linia vintage. Kolumn z serii High End z nowym designem nie ma. Sami tak zresztą wskazują na swojej stronie : tannoy.com/catalog.html?brandName=tannoy&catalog=Application&category=C-TANNOY-LOUDSPEAKERS-HIGHENDSPEAKERS&application=P-TANNOY-HIFI&itemsPerPage=15&pageNumber=1&sort=salesRevenue Też uważam, że Tannoy się zwija. Pomału, ale zwija. Jeszcze dycha dychawicą starych dobrych modeli. Ale jak je serwisować, gdyby była potrzeba ? Domorosły elektronik ? Daj spokój.
 10. Ze strony oficjalnej zniknęły kolumny Tannoy seria Definition DC. Czy odeszły do lamusa ?
 11. Do takiego Cyrusika to coś porządnego z monitorków. Jakiś Tannoy lub Fyne Audio. Drogie, ale pokażą wszystko co ma wzmacniacz i kolumny.
 12. Dla mnie bzdura. Może pogorszyć tak. Ale z Ramstein nie zrobi Krall
 13. To MaciejKrk pisał ja nie miałem tych kolumn. Miałem Tannoy Revolution XT6F a teraz Fyne F 502SP
 14. U mnie FyneAudio F502SP maja dużo basu i ładnie zgrywają się z tym wzmkiem.
 15. Jednak wzmacniacz (także zintegrowany) jest czymś o wiele lepszym do audio niż amplituner. Tannoy to bardzo fajne kolumny i mam do nich sentyment. Ale jednak wolę swoje obecne Fyne F502SP, bo to wyższa liga. Z Tannoy-ami i Fyne-ami bardzo dobrze zgrywają się lampowce oraz hybrydy. Ja miałem Vincenta, a teraz mam też hybrydę Pier Audio. Poszukaj też wzmacniacza w hybrydach.
×
×
 • Utwórz nowe...