Skocz do zawartości

Tannoy seria Definition DC


hlary

Recommended Posts

8 godzin temu, hlary napisał:

Wg kolegi Fyne chyba oszukuje pisząc o manufacutred in UK.

Bezczelnie kłamiesz, nic takiego nie napisałem.

Dnia 17.08.2022 o 22:45, dorsz napisał:

Czyli część chińskich skrzynek do F502 upgrejdują w garażu do SP - bo obudowy wyglądają na takie same, a stolarni Fyne nie ma.

I liczą sobie za to £2k, no ale kto bogatemu zabroni.

Natomiast brak dowodów, a nawet przesłanek, na to że obudowy F502 SE nie są chińskie.

Głośniki wyglądają na dokładnie takie same, czyli pozostają zwrotnice w których coś tam musieli podmienić aby móc napisać że wyprodukowano w UK.

8 godzin temu, hlary napisał:

Wg kolegi Fyne chyba oszukuje pisząc o manufacutred in UK.

Ale ja w to nie wierzę.

Jako prawnikowi nie wydaje mi się to możliwe, bo mogłoby to spowodować lawinę procesów. 

Opisałem jak i za ile to robią.

Tak że ten, naiwnych nie sieją. Bronisz firmy, która zrobiła Cię w konia i oczywistym jest że się do tego nie przyznasz - nawet przed samym sobą.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wyparcie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mnie w konia nie zrobił. Kolumny są super. Co to za myślenie ? Wg Ciebie Fyne w konia zrobili wszystkich swoich dealerów w Polsce ? Bo ja to zwykły żuczek kupiłem je w Polsce u dystrybutora, czyli zostałem zrobiony wg Ciebie w konia przez szajkę Fyne i polskich sprzedawców ?
wow, grubo tniesz.

Trochę mało rozumiesz co piszesz i co piszą inni. Pisząc, że :

„Zwłaszcza na rynku japońskim - gdzie od 40 lat, płacą za nie tylko Designed, Engendered ale i za Manufactured in the United Kingdom”

to twierdzisz, że za te rzeczy się płaci. Niestety nie, bo to są obowiązkowe oznaczenia pochodzenia towaru. Za to się nie płaci, bo tego się nie kupuje. Dlatego jak piszesz, że ktoś za oznaczenie swojego towaru płaci, to de facto twierdzisz, że oszukuje konsumentów. Bowiem płaci za coś co nie ma miejsca ?

Chyba, że mylisz „płacenie” jako spełnianie zobowiązania pieniężnego z „kosztami” działalności gospodarczej jako pojęciem ekonomicznym.

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj tutaj https://www.vintage-radio.net/forum/showthread.php?t=173832

z tych ludzi z fabryki w Szkocji nie ma już nikogo przy produkcji w Chinach. Wyprzedawali z fabryki nawet mikrofalówki, lakiernie, itp. W oświadczeniu przeprosili ludzi za zamknięcie firmy. 
Z tej nowej siedziby w Manchester nic nie wyszło, a te budynki na zdjęciu nowej planowanej fabryki w Manchester to mniejsze gówno niż fabryka Fyne. 

Potem ludzie pisali, że mimo oficjalnego stanowiska wszystko przeniesiono do molocha w Chinach i tam nawet wycieczki robią, po tej fabryce.

Więc o jakich tradycjach i ludziach ty piszesz ? I jakiej 200 letniej tradycji.

Myślę, że to ty raczej jesteś zrobiony w konia. Zapisz się teraz do Klubu Chińskiego Audio. Sami audiofile w Anglii piszą, że marka Tannoy się skończyła „Shame about the Tannoy name slipping away. They were so well known that [like Hoover] "Tannoy" came to represent an object in itself, not just the name of a manufacturer!”

„The online catalogue of a closed factory is always a sad sight, not only the tools of manufacture such as the big 'magnetizers' and 'spray booths' but the messroom microwaves and fridges. Last summer I ordered a batch of wooden PA speakers from Tannoy and they were proudly marked 'Made in Britain'. The client was very pleased as he was upgrading from some older Tannoy speakers that were made before these offshore trends had been established. Despite one of them being dropped and broken by the courier, the build quality was stunning. (they were expensive, I would add!). 
The local rag up there reports that german parent Music Tribe (Behringer) were only moving the factory 'up the road' to a new factory, but then curiously changed their mind at the eleventh hour. Behringer have a huge city-like factory in China (there's a factory tour on youtube, shot in 2007) where hitherto most of the brands they took over are now made, AFAIK. 
Their UK service department is at another subsidiary (Klark Technik) in Kidderminster, I think, as that is where my replacement speaker and Final Test Certificate came from.”

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona: https://pinkfishmedia.net/forum/threads/sad-day-for-coatbridge-tannoy-factory.249034/

„Tony LAdministrator

Heartbreaking stuff, Tannoy are now basically just a brandname on Chinese-made Behringer junk.”

PS #154 is interesting, I suspect that’s a device for refreshing tired alnico magnets.

Tony L, Dec 4, 2020

 


Dorszu powodzenia, w zasadzie to zyskałeś. Bo Chiny to najstarsza cywilizacja, więc co znaczy te 200 lat tradycji Tannoya ?
🤣🤣🤣

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, hlary napisał:

Jeżeli ktoś chce wierzyć w coś co nie istnieje to się go nie przekona.

Dlaczego wkłada się w moje usta nie moje słowa?

To nie jest mój cytat!!!!

Coś tu na forum mocno szwankuje albo zrobiłeś to specjalnie?

No ale chwile moim zdaniem mogą pisac o 200 latach doświadczenia mimo że firma jest nowa.

Ludzie konstruujący kolumny sa Ci sami.

To podobnie jakbyśmy się cofnęli i powiedzieli a kto to jest , co to za marka DAN DAGOSTINO. To jakieś nowe nie znane produkty. No ale tak nie jest :)

A teraz o czym rozmawiamy?

Czy Tannoy będzie zył, Czy Fyne ma fabryke w UK, czy o czym?

Piotr

 

 

Edytowano przez Piotr Sonido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Dlaczego wkłada się w moje usta nie moje słowa?

To nie jest mój cytat!!!!

Coś tu na forum mocno szwankuje albo zrobiłeś to specjalnie?

No ale chwile moim zdaniem mogą pisac o 200 latach doświadczenia mimo że firma jest nowa.

Ludzie konstruujący kolumny sa Ci sami.

To podobnie jakbyśmy się cofnęli i powiedzieli a kto to jest , co to za marka DAN DAGOSTINO. To jakieś nowe nie znane produkty. No ale tak nie jest :)

A teraz o czym rozmawiamy?

Czy Tannoy będzie zył, Czy Fyne ma fabryke w UK, czy o czym?

 

 

Jeżeli o mnie chodzi to nie do Ciebie to pisałem, ale do kolegi Dorsza.

Założyłem post o kolumnach Tannoy Definition DC. A w zasadzie ich likwidacji, bo likwidacji ulega cała produkcja Tannoy w Anglii, Szkocji. Kolega Dorsz skutecznie zamazał wątek kierując dyskusję na fabrykę Fyne.

Pewnym jest, że Definition DC zniknęły z oferty, a pojawiły się jakieś budżetówki Tannoy Platinum i Mercury. 

Pewnym jest, że Tannoy zamknął fabrykę w Szkocji. Nie wiadomo czy i gdzie produkują serię GR. Prawdopodobnie wyprzedają stare zapasy. 

Niewiadomym jest czy w ogóle Tannoy ma jakąś fabrykę w Anglii. Mówili coś o Manchester, ale to się nie potwierdziło.

Prawdopodobnym jest, że coś produkują w Chinach, ale nie wiadomo co. Na forach anglojęzycznych podają, że cały zespół produkujący kolumny został wycięty w pień. Nikogo ważnego z dawnego zespołu nie ma. Więc nie może być mowy o 200 letnim doświadczeniu. Nazwa tak, ale nie produkt.

Od 2016 r. w zasadzie Tannoy milczy odnośnie swojej produkcji.

Jednym słowem firma nie jest godna zaufania, fatalnie traktuje swoich konsumentów. Jak sami anglicy piszą (tak czytałem na różnych forach anglojęzycznych) nazwa Tannoy znika z rynku audio. 

A na ich oficjalnej stronie na podstronie "High End Speakers" jako nowość jest :

348884056_nowyprodukt.jpg.0eb662acd6c06e8c782603de1269f0ef.jpg

Tragedia. Kończą jak gorsza chińska podróbka Yamahy z głośnikami na ścianę do kina

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, hlary napisał:

Więc o jakich tradycjach i ludziach ty piszesz ? I jakiej 200 letniej tradycji.

 

Screenshot_20190906-105549.png

6888799593438736994_account_id=1.png

18 godzin temu, hlary napisał:

Dorszu powodzenia, w zasadzie to zyskałeś. Bo Chiny to najstarsza cywilizacja, więc co znaczy te 200 lat tradycji Tannoya ?

🤣🤣🤣

 

 

Screenshot_20190906-105549.png

18 godzin temu, hlary napisał:

Dec 4, 2020

https://youtu.be/A4xhqEvzhCw

10 września 2021

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, hlary napisał:

Myślę, że to ty raczej jesteś zrobiony w konia. Zapisz się teraz do Klubu Chińskiego Audio. 

Ja akurat nie mam z tym problemu, o ile jest to uczciwie oznaczone - a u mnie jest. W przeciwieństwie do innych firm, unikających tego jak ognia.

 

pier-audio-ms680se-gold-trimex-poland-7.jpg

rDAC-6-600x450.jpg

7 godzin temu, hlary napisał:

Założyłem post o kolumnach Tannoy Definition DC. A w zasadzie ich likwidacji, bo likwidacji ulega cała produkcja Tannoy w Anglii, Szkocji. Kolega Dorsz skutecznie zamazał wątek kierując dyskusję na fabrykę Fyne.

I znowu kłamiesz, bo to akurat Piotr zapytał Cię o Fyne 😛

7 godzin temu, hlary napisał:

Pewnym jest, że Definition DC zniknęły z oferty, 

Co Ci wytłumaczyłem już na początku.

Dnia 8.08.2022 o 11:07, dorsz napisał:

A Definition DC to stara linia, od ładnych kilku lat nie produkowana.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, hlary napisał:

Założyłem post o kolumnach Tannoy Definition DC. A w zasadzie ich likwidacji, bo likwidacji ulega cała produkcja Tannoy w Anglii, Szkocji. Kolega Dorsz skutecznie zamazał wątek kierując dyskusję na fabrykę Fyne.

Tak od tego zaczęliśmy i tu się zgadzaliśmy że no po firmie jak na teraz.

Czyli co Panowie, wszystko wiemy i kończymy? Tylko my sie tu udzielamy od dłuższego czasu.

Fani marki chyba :P

No ja Tannoya lubiłem bardzo ;(

Może w zgodzie zakończmy temat

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Tak od tego zaczęliśmy i tu się zgadzaliśmy że no po firmie jak na teraz.

A decyzję co będzie dalej podejmie Uli Behringer.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Behringer#Foundation_and_early_development

I nie można wykluczyć, że zamiast marnować siły i środki, czeka co wymyśli Fyne - a potem ich pozwie i przejmie 🙃

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dorsz napisał:

A decyzję co będzie dalej podejmie Uli Behringer.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Behringer#Foundation_and_early_development

I nie można wykluczyć, że zamiast marnować siły i środki, czeka co wymyśli Fyne - a potem ich pozwie i przejmie 🙃

 

烏利·貝林格 ich przejmie i potem przejmie 台灣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...