Skocz do zawartości

DENON PMA 1600 i DNP 800 - pytanie o DAC


TomekWawa

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Naszło mnie na przemyślenia :) Mam do forumowiczów pytanie związane z DAC z sprzęcie DENON PMA 1600 oraz w odtwarzaczu strumieniowym DNP 800 (czy tutaj jest DAC?)

Nie wiem czy dobrze rozumuje - możliwości połączenia pomiędzy DNP 800 a PMA 1600 są następujące: kabel RCA - wejście o stałym sygnale oraz zmiennym (absolutnie lepsza jakość jest przy połączeniu do gniazda o stałym sygnale), trzecią opcją jest wejście OPTICAL. 

I teraz co następuje - przy połączeniu poprzez kabel RCA obu sprzętów pytanie brzmi czy sygnał przechodzi przez DAC w odtwarzaczu strumieniowym (teoretycznie gorszym) a nie przez DAC w PMA 1600, który jest przyzwoitej jakości? Który DAC ma pierwszeństwo?

Druga rzecz jest taka - czy po podłączeniu sprzętów kablem optycznym nie jest czasem tak, że odtwarzacz strumieniowy DNP jest tylko transportem i w tym momencie DAC w PMA 1600 jest tym właściwym?

Dajcie znać jak to wygląda. Pewnie pogmatwałem ale może ktoś zrozumie powyższe :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przemyśleń skłoniła mnie następująca sytuacja:

1. Przy połączeniu kablami RCA - wejście o zmiennym sygnale w DNP - PMA 1600 jakość mocno średnia

2. Przy połączeniu kablami RCA - wejście o stałym sygnale w DNP - PMA 1600 jakość BARDZO DOBRA

3. Przy połączeniu kablem optycznym DNP - PMA 1600 - mam wrażenie, że jest jeszcze lepiej niż przy kablu RCA (wejście stałe)

I nasunęło mi się pytanie czy 3 opcja dopiero teraz nie spowodowała, że priorytet ma DAC w PMA 1600 a nie w DNP. I czy w opcji 2 nie było tak, że słabszy DAC miał priorytet.

hmm?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekWawa napisał:

Do przemyśleń skłoniła mnie następująca sytuacja:

1. Przy połączeniu kablami RCA - wejście o zmiennym sygnale w DNP - PMA 1600 jakość mocno średnia

2. Przy połączeniu kablami RCA - wejście o stałym sygnale w DNP - PMA 1600 jakość BARDZO DOBRA

3. Przy połączeniu kablem optycznym DNP - PMA 1600 - mam wrażenie, że jest jeszcze lepiej niż przy kablu RCA (wejście stałe)

I nasunęło mi się pytanie czy 3 opcja dopiero teraz nie spowodowała, że priorytet ma DAC w PMA 1600 a nie w DNP. I czy w opcji 2 nie było tak, że słabszy DAC miał priorytet.

hmm?

Witam,a jednak optyk i dac we wzmacniaczu, ostatnio takie połączenie radziłem pewnemu panu w rozmowie telefonicznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy połączeniu streamera i wzmaka za pomocą RCA obsługiwany jest dac w strumieniowcu - dac w 1600 wchodzi w grę przy połączeniu optycznym. Posiadam ten sam sprzęt i przed zakupem osobnego dac-a używałem połączenia RCA ( czyli dac-a zawartego w DNP-800 ) w opcji użycia wyjść nieregulowanych (ze stałym poziomem napięcia). Dla mnie osobiście to była najlepsza jakość ( w 800 i 1600 użyty jest ten sam dac chip Burr Brown PCM1795 ) ale to moje uszy 😁🥃

Edytowano przez Aprox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba urządzenia mają wbudowanego DACa także możesz kombinować i testować, który DAC w dany momencie jest dla Ciebie lepszy. Plusem jest to, że uzyskasz 2 charaktery brzmienia i może się okazać, że jedna płyta lepiej brzmi na DACu we wzmacniaczu, a inna na DACu w odtwarzaczu strumieniowym. 

Pozostaje tylko testować i nie czytać specyfikacji technicznych ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...