Skocz do zawartości

SMSL VMV A2


Prawie Audiofil

Recommended Posts

@Prawie Audiofil jeżeli wygląd Ci się podoba to jest też podobna, a tańsza konstrukcja od Sabaj, dokładnie to A30a.

"Sercem" tego układu jest AX5689. Pojawiały się wcześniej konstrukcję z tym chipem gdzie użytkownicy bardzo chwalili dźwięk i moc, ale skarżyli się na wydzielane ciepło jednak tutaj już opisują, że wzmacniacz gra stale 120h i żaden wiatraczek się nie uruchomił. Może to być zasługa fajnie przemyślanej obudowy.

 

 

sabaj-a30a-fda-amplifier-2x-sta516be-ax516692-sabaj-a30a-inpage5.jpg

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Adi777 napisał:

Nie ;), nie miałem na celu Cię urazić, tylko przypomniało mi się to, co mi napisałeś na AS jakiś czas temu, i tak mi się skojarzyło z tym opisem powyższego wzmacniacza.

 

 

Spoko, ja po prostu uważam że pomiary pokazują tylko część prawdy o audio.

Nie lubię nadmiernej kwiecistości, stąd pewnie sam mało pisze i nie zamieszczam swoich recenzji... 

A co do recenzji innych czy to prof czy amatorskich powiedzialbym że słucham a nie czytam.... Ale to nieprawda, czytam czasem ale  z przymrużeniem oka

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy to już sami siebie przechodzą.

Powinniśmy zrobić taki ranking testów które najbardziej sa oderwane od rzeczywistości.

Ale niestety ktoś to czyta, ktoś tam trafia. Miejmy tylko nadzieje że nie kieruje się tymi wylewami polonistyki.

8 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Spoko, ja po prostu uważam że pomiary pokazują tylko część prawdy o audio.

Ja tak samo.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, GunmaN napisał:

Szukałem raptem 5 minut 😉 

Skoro miałeś Smsl A8 i byłeś zadowolony to może warto sprawdzić tego A2. 

"Szukałem raptem 5 minut."

Dyskusja z gornego linku tez jest mi znana. Czytalem. W sumie niewiele wnosi co do oceny samego A2 

Poczytam ten wegierski link.

 

 

58 minut temu, marcinmarcin napisał:

U mnie końcówka na Hypex Nc252 za czapkę gruszek gra rewelacyjnie, więc złe to pewnie nie jest. D klasa powoli robi się coraz lepsza.

Gdyby nie moje czasem kilkumiesieczne wyjazdy, pozostalbym z 28 kg Xindakiem. Ale jak tu takiego wrzucać w podróże. Stad pomysl na zejście z 28 kg na 2/3 kg ale bez zejscia na jakosci!!!

15 minut temu, GunmaN napisał:

Szukałem raptem 5 minut 😉 

Skoro miałeś Smsl A8 i byłeś zadowolony to może warto sprawdzić tego A2. 

No i ten wegierski link to jednak kolejny branzowy test.

Dalej brakuje mi/nam użytkowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, GunmaN napisał:

Ten Hypex jest ciekawy tylko kwestia dobrego pre do niego może jakieś lampowe co o tym sądzisz 

@marcinmarcin

Pewnie tak, ale już niby z technicznym Rme Adi gra to jak dla mnie wystarczajaco soczyście. To nie jest suche techniczne granie wbrew pozorom. Jest bardzo dynamicznie i punktowo, ale np gitary wybrzmiewają jak z pieca lampowego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, marcinmarcin napisał:

Zerknalem na test A2 na ASR - słabe wyniki na wejściu analogowym sugerują że jest podwójna konwersja ad - da, co jest dla mnie minusem bo ogranicza do wbudowanego daca i pre. 

Właśnie dlatego wrzuciłem wyżej schemat praktycznie bliźniaczo zrobionego Sabaj na tych samych podzespołach. Jest tam konwersja adc co ma swoje plusy i minusy. Po drodze wyjaśniło się zastosowanie. Czyli ma być mały wzmacniacz wysokiej jakości. Analog wypadł słabiej w pomiarach, ale nie na tyle,że będzie to słyszalne. Pytanie czy analog będzie tam w ogóle używany. Sabaja można dostać za około 2700 na polskim Amazonie z 30 dyniowym zwrotem. Hypex + dac / pre pewnie byłby lepszy ale będą to 2 pudełka + kable i raczej drożej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na sąsiednim forum trochę wiecej kontynuujemy na temat tego sprzętu. 

W dwoch słowach napiszę, ze warto bylo zaryzykować. Na początku wątku trochę pojechaliśmy prześmiewczo po autorze testu na hifiphilosophy. Dziś przypomnialem sobie o nim i ponownie tam zajrzalem i poza poezją  typu "uczuciowość czy romantyzm" mogę się podpisać pod dużą częścią wniosków. 

To juz naprawdę duzej klasy brzmienie. BMNy dopiero teraz pokazują mi swój potencjał. Dzwiek jest  jak to sie w naszym zargonie mowi -napowietrzony- i teraz wiem o co w tym terminie chodzi. Xindak czy Haiku ( ostatnie wzmaki) takiej  prezentacji dzwieku nie mialy niestety. Piszę niestety, bo Haiku Audio Bright mk5 to swietny sprzęt i pewnie sprawdza się w innych systemach i pomieszczeniu.

Slucham teraz na przykład  jedynki Black Sabbath. Wiedzialem oczywiscie, ze jest świetnie zrealizowana ale że az tak? Autor recenzji często uzywa terminu scena 3D. Ten wzmacniacz rzeczywiscie  potrafi ją tak kreować, jesli oczywiscie realizacja samego nagrania na to pozwala.

Slucham muzy dziesiątki lat, kiedyś na gramofonach, tasmach ,cd, a od kilku lat na platformach streamingowych i śmiało mogę powiedzieć, ze takiej jakości dźwięku nie miałem dotąd.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...