Skocz do zawartości

Stare głośniki 30W din2 + wzmaczniacz


Doze

Recommended Posts

Mam stare głośniki 30W z bardzo starym złączem din2 (pręcik + płaski). Czy mogę uciąć to i podłączyć + i - do jakiegoś wzmacniacza z BT? Ewentualnie co możecie polecić z BT lub bez, ale żeby było kompatybilne z modułem bluetooth vhm 314. Chodzi mi o to, abym mógł puszczać audio ze smartfona za pomocą bluetooth. Szukam czegoś taniego w okolicach ~150zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Doze napisał:

Mam stare głośniki 30W z bardzo starym złączem din2 (pręcik + płaski). Czy mogę uciąć to i podłączyć + i - do jakiegoś wzmacniacza z BT? Ewentualnie co możecie polecić z BT lub bez, ale żeby było kompatybilne z modułem bluetooth vhm 314. Chodzi mi o to, abym mógł puszczać audio ze smartfona za pomocą bluetooth. Szukam czegoś taniego w okolicach ~150zł.

możesz to uciąć a możesz równie dobrze podłączyć to za pomocą kabli DIN 2.

W cenie ok. 200 zł znajdziesz używanego Denona lub Yamahę. Warto rozważyć też zakup np. Mozos DIY. Ma wbudowany BT, USB, AUX.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o głośniki to mam jeszcze pytanie związane z polaryzacją. Ta wtyczka DIN2 jest zalana i jak utnę to nie zobaczę, który to minus, a zwykle płaski nim jest. Przewody nie mają żadnego opisu czy koloru, ale jeden jest chropowaty, a drugi płaski. Jeżeli podłącze chropowate do plusów a płaskie do minusów na tym mozosie, a okaże się, że było na odwrót  to jak mam to poznać? Muszę rozkręcać jednak i patrzyć, czy przy graniu wciąga lub wypycha głośniki, a może mam się nie przejmować byleby każdy głośnik był podpięty tak samo do każdego z kanałów?

 

Są jakieś obudowy do tych mozosów, bo to wszystko będzie pracować w mojej stolarni i tam pyłu dużo. Chyba to jest to samo co ten mozos? https://shopee.pl/【Ever】-Hifi-50-W-50-W-TPA3116D2-Stereofoniczny-Wzmacniacz-Cyfrowy-Bluetooth-Wejście-AUX-USB-C-i.548295403.13938561393?sp_atk=bcf80d6a-c83c-4f46-9dca-30a027aafef3&xptdk=bcf80d6a-c83c-4f46-9dca-30a027aafef3

 

Głośniki są 30W i chyba 50W chwilowa (nie wiem po niemiecku jest napisane) oraz 4Ω

Edytowano przez Doze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wychylaniu ja pisałem i z tego co pamiętam na prawidłowej idzie do przodu, ale do tego musiałbym rozbierać głośniki. Kolega wyżej podał pomysł z miernikiem i baterią, który sprawdzę jak dojdzie wzmacniacz. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie muszę nic rozbierać tylko popatrzeć na miernik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Doze napisał:

ten jest bardzo podobny. Ma dodatkowo możliwość regulacji poprzez aplikację, ciekawa alternatywa dla Mozosa.

Co do obudowy to u mnie siedzi w takiej uniwersalnej. Kupowałem tutaj.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...