Skocz do zawartości

Wzmacniacz z phono do Zensor 7


thomso

Recommended Posts

Witam, 

Mam kolumny Dali Zensor 7 - obecnie grają z amplitunerem Denona DRA-500AE. Od niedawna mam też gramofon Sanyo Plus Q40 i on wymusza zmianę sprzętu bo nie ma przedwzmacniacza gramofonowego a na razie słucham na pożyczonym Technics A700Mk2.

Poszukuję wzmacniacza do moich kolumn. Słucham DM i grunge'u, metalu, elektronicznej i trochę starego popu. Pomieszczenie to salon ok 18m2 (skończę budowę będzie ponad 30) głośniki stoją na 6m ścianie ok 2 m od siebie i 40cm od ściany. Kanapa ok 2-2,3 m naprzeciw.

Z Denonem jako tako to grało (z loudness On) bo to dość mocny amplituner ale z Technicsem jest kiepsko (ale nie liczyłem na dużo - chciałem tylko podłączyć gramofon).

Ze względu na repertuar może być ciężko ze znalezeniem złotego środka ale liczę trafi się coś co dobrze zagra w DM i grunge'u/metalu bo to ok 80% tego co słucham.

Oprócz gramofonu podłączam też DCD-720AE, Chromecast Audio, PS4 przez prostego jakiś prosty Fioo D03 i deck Pioneer  CT-W205R.

Przymierzam się do testów takich oto wzmacniaczy:

Cyrus One (HD)

NAD C368

Obstawiam, że kupię któryś z powyższych ale proszę Was abyście doradzili czy warto sprawdzić Zensory z poniższymi:

Leak Stereo 130 

Rotel A12 (ew. A14)

Musical Fidelity M3si

oraz zestaw Emotiva BasX PT-100/BasX A-300.

Ewentualnie inne propozycje.

Budżet to ok 5000 zł i zależy mi na wejściu gramofonowym.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Przede wszystkim wybierz zewnętrzny preamp - nawet tani Pro-Ject Phono Box zagra lepiej niż jakiekolwiek wbudowane rozwiązanie.
Co do wzmacniacza... Posłuchaj, sam sobie odpowiesz na pytanie co Ci się najbardziej podoba :)
Ile ludzi tyle gustów, recenzje w internecie mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Aby dzisiaj dobrze dobrać audio pod siebie, trzeba wybrać się do salonu i zaufać własnym uszom!
Do propozycji jeszcze możemy dorzucić Audiolaba 6000A Play, Quada Vena II Play oraz Octavio AMP :D
Zapraszamy na odsłuchy oraz po indywidualne wyceny!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wybór w dużej mierze jest podyktowany tym, czego oczekujesz? Zapewne lubisz dynamiczne granie, ale bardziej w stronę szybkiego i szczegółowego, czy raczej szukasz lekkiego ocieplenia? Te Dali grają jeszcze po cieplejszej stronie, mocniej akcentują dół pasma, z lekkiem jego poluzowaniem. Całkiem dobry środek. Jeśli liczysz na szybkość, dynamikę to sprawdź Cyrusa lub Rotela. Jeśli ocieplenia to zestaw dzielony Emotivy ewentualnie Musical.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za podpowiedzi. Dorzucę jeszcze Audiolaba i może NAD C356 do listy i chyba wystarczy.

Widziałem kilka C356 na OLX i każdy z nich miał spalone diody led - dlatego go wcześniej nie uwzględniałem (raczej skłaniam się ku C368). Czy to jakaś wada fabryczna tych wmacniaczy? 

Ciekawi mnie też bardzo Leak, chociaż nie potrafię jednoznacznie stwierdzić czy jego wygląd mi się podoba czy nie. 

Jeśli chodzi o oczekiwania to w grunge najbardziej interesuje mnie wokal i gitary. Bas nie musi być hiphopowy czy rave'wowy ale musi byc słyszalny. W Depeche Mode powinno go też być więcej.

Myślę, że w salonie zrobię preselekcję i finalnie 2-3 sztuki trafią na testy domowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam,

Zakończyłem swe poszukiwania. Niestety nie mam już więcej czasu.

Do testów wypożyczyłem Rotel A14Mk2, NAD C368 oraz Cyrus One Cast. Miałem ochotę na Musicala ale we Wrocławiu był poza moim zasięgiem finansowym w tym momencie.

Urządzenia z wyłącznie analogowymi wejściami po zastanowieniu się wykluczyłem. Podłączę też konsolę i dekoder, które wyposażone są tylko w wyjścia optyczne. 

Zakupiłem Rotela . Zabrzmiał, według mnie, dużo lepiej z moimi Zensorami niż NAD i Cyrus One. 

Nie wiedziałem jakie granie lubię więc wyszło na to, że jednak dynamiczne. Rotel zagrał też czyściej - przy C368 (moim faworycie) przy odsłuchach domowych miałem wrażenie dźwięku przytłumionego momentami (jakby ze studni) i góra niby była ale taka nieprzekonująca. Często też, przy głośnym słuchaniu kiedy w utworze pojawiały się mocne, szybkie riffy przestawałem słyszeć perkusję. Przy Rotelu nie miało to miejsca.

A Cyrus z kolei mnie przytłoczył, jakby wszystkiego było w nim za dużo i zbyt wiele razy łapałem się na zastanawianiu czy słyszę jakiś przester czy też bzyczenie w wysokich tonach. Jest mocny, to fakt. Ale trzeba go posłuchać.

Funkcjonalnie najlepiej wypadł NAD (udało mi się też sparować słuchawki przez BT i to naprawdę fajna opcja), potem Rotel.

O decyzji zadecydował jednak odsłuch w salonie bo wzmacniacze wypożyczałem pojedynczo (nie byłem w stanie wyłożyć więcej gotówki na kaucję) i w domu  przyzwyczajałem się do ich dźwięku dość szybko (za wyjątkiem Cyrusa). NAD'a wypożyczyłem dwukrotnie. Ostatecznie poprosiłem o odsłuch obu w salonie i to pozwoliło mi wytypować ten mi odpowiadający.

Wypożycznie sprzętu jest fajne ale nie pojedynczo. Ja urządzenia muszę porównywać bezpośrednio bo zwyczajnie zapominałem jak, każde z nich grało.

Dziękuję Wam bardzo za porady i pozdrawiam Was. 

 

Edytowano przez thomso
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...