Skocz do zawartości

Klipsch RP-640 zestaw jaki amplituner


Qoss

Recommended Posts

Tylko suba podmień. Bo to jest chyba R 100SW? Moim zdaniem zdecydowanie warto dołozyć do serii Premier. A jak nie chcesz to kup innego suba.

Serio.

Pasujący amplituner, wiadomo kwestia ceny. Ale

1. Arcam

2. Denon - równy dzwiek, dodaje melodyjności, Yamaha - gra mega przestrzennie z tymi kolumnami, bardzo kinowo

3. Marantz  - gra bezpiecznie, rowno. Mało daje od siebie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Tylko suba podmień. Bo to jest chyba R 100SW? Moim zdaniem zdecydowanie warto dołozyć do serii Premier. A jak nie chcesz to kup innego suba.

Serio.

Pasujący amplituner, wiadomo kwestia ceny. Ale

1. Arcam

2. Denon - równy dzwiek, dodaje melodyjności, Yamaha - gra mega przestrzennie z tymi kolumnami, bardzo kinowo

3. Marantz  - gra bezpiecznie, rowno. Mało daje od siebie.

Piotr

Sub będzie RS 120 

Amplituner do kwoty 5-7 tyś 

2 godziny temu, maciek72 napisał:

A , jaki budżet i jakie funkcje potrzebujesz ?

 

Kwota 5-7 tyś

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Tylko suba podmień. Bo to jest chyba R 100SW? Moim zdaniem zdecydowanie warto dołozyć do serii Premier. A jak nie chcesz to kup innego suba.

Serio.

Pasujący amplituner, wiadomo kwestia ceny. Ale

1. Arcam

2. Denon - równy dzwiek, dodaje melodyjności, Yamaha - gra mega przestrzennie z tymi kolumnami, bardzo kinowo

3. Marantz  - gra bezpiecznie, rowno. Mało daje od siebie.

Piotr

Piotr a co myślisz o Onkyo??

Jak Yamaha to masz jakieś propozycje?

Miałem kiedy Yamaha stary sprzed ok 20 letni z dość małymi głośnikami  10 lat temu kolega oddał mi Onkyo z mikrofonem do ustawiania głośników i powiem Ci że te głośniki dopiero zagrały. Więc nie wiem czy to była przyczyna mego nieudolnego ustawienie czy sprzętu 😂😂😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Tylko suba podmień. Bo to jest chyba R 100SW? Moim zdaniem zdecydowanie warto dołozyć do serii Premier. A jak nie chcesz to kup innego suba.

Serio.

Pasujący amplituner, wiadomo kwestia ceny. Ale

1. Arcam

2. Denon - równy dzwiek, dodaje melodyjności, Yamaha - gra mega przestrzennie z tymi kolumnami, bardzo kinowo

3. Marantz  - gra bezpiecznie, rowno. Mało daje od siebie.

Piotr

Piotr jest propozycja Marantz SR6015 

Co masz na myśli Marantz mało daje od siebie ??

Nie posiada np DAB ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Qoss napisał:

Piotr jest propozycja Marantz SR6015 

Co masz na myśli Marantz mało daje od siebie ??

Nie posiada np DAB ??

Myślę że Piotr miał na myśli raczej że wnosi mało podbarwień "od siebie" do dźwięku - czyli gra powiedzmy najbardziej neutralnie, w tym budżecie warto żebyś posłuchał też Onkyo. Ja miałem przed Marantzem Onkyo 686 i powiem szczerze w kinie dla mnie wypadał o wiele lepiej - miał powiedzmy pazur, Marantz jest rzeczywiście o wiele spokojniejszy - równy. No ale model 6015 to już inna liga w porównaniu do mojego - najlepiej umówić się na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek właśnie w tym jest problem żeby znaleźć gdzieś miejsce żeby umówić się na odsłuch tu w Anglii bo sądzę że albo nie mają tego na stanie albo dla nich to będzie problem 

Przed chwilą, Qoss napisał:

Tomek właśnie w tym jest problem żeby znaleźć gdzieś miejsce żeby umówić się na odsłuch tu w Anglii bo sądzę że albo nie mają tego na stanie albo dla nich to będzie problem 

Powiem szczerze że spodobał mi się ten Marantz SR 6015 

Pytanie tylko czy coś innego ciekawszego w tej cenie można kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Qoss napisał:

Pytanie tylko czy coś innego ciekawszego w tej cenie można kupić.

Pytanie co masz na myśli pisząc "ciekawszego", bo w zakresie brzmienia to każdy ma swoje preferencje i nie jest to takie proste. A możliwość wypożyczenia za kaucją? Chodzi o to że trudno jest jednoznacznie stwierdzić który amplituner będzie Ci bardziej pasował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.09.2022 o 09:30, Qoss napisał:

RS 120

SPL 120 chyba? No to Premier czyli ok.

Dnia 9.09.2022 o 09:30, Qoss napisał:

Piotr a co myślisz o Onkyo??

Jak najbardziej.

6100 czy czekasz na 7100?

Dnia 9.09.2022 o 09:30, Qoss napisał:

Jak Yamaha to masz jakieś propozycje?

6A, albo starsze 1080. Oba cięzko do dostania.

Dnia 9.09.2022 o 11:41, Qoss napisał:

Piotr jest propozycja Marantz SR6015 

Co masz na myśli Marantz mało daje od siebie ??

Nie posiada np DAB ??

Dzwiekowo mało daje od siebie. Jest mocno neutralny. Niektórzy mówią nudny. Ale to kwestia indywidualnej oceny.

On ma dobrą cenę na amazonie.

 

A macie w UK od reki dostępną serie avantage?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2022 o 07:51, tomek72 napisał:

Pytanie co masz na myśli pisząc "ciekawszego", bo w zakresie brzmienia to każdy ma swoje preferencje i nie jest to takie proste. A możliwość wypożyczenia za kaucją? Chodzi o to że trudno jest jednoznacznie stwierdzić który amplituner będzie Ci bardziej pasował.

Tomek miałem na myśli coś związane z wyglądem bo porównując amplitunery w podobnych cenach to oferują podobne zestawienie funkcji/parametrów chyba że się mylę 🤔🤔🤔 

Znalazłem na stronie Onkyo że coś tam współpracują z Klipsch ale jeszcze doczytam z ciekawości co tam ciekawego piszą. Wydaje mi się że z tym wypożyczeniem to może być problem tu.

A tak z innej beczki rozumiem że już większości amplitunerów kalibruje się z głośnikami przez dołączony mikrofon??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Piotr Sonido napisał:

nie mylisz się.

nie tyle współpracują co jest to jeden dalekosiężny holding.

https://www.voxxintl.com/consumer/

Tak, mikrofon jest dołączony

Piotr

Dlatego Piotr coraz bardziej myślę o Marantz bo modelu SR6015 jednym względem (wiem że to zabrzmi dość amatorsko) jest wygląd przedniego panelu jak dla mnie pasuje mi jego dyskretność. Ale z drugiej strony Zagłębie się jeszcze w Onkyo i porównam to z Marantz nie sugerując się  wyglądem przedniego panelu 😉😉

Jakiekolwiek sugestie dotyczące Onkyo mile widziane.

Jakub 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...