Skocz do zawartości

Pomoc w zakupie: słuchawki otwarte + DAC/AMP do 2000 zł.


Recommended Posts

Cześć! Postanowiłem poszerzyć swoją kolekcję słuchawek o otwarte słuchawki, które byłyby ulepszeniem względem mojego aktualnego sprzętu. Poszukuję słuchawek oraz DAC/AMP'a, czyli całego zestawu do domowego użytku. Poniżej rozpisałem wszelkie uwagi, którymi chciałbym się kierować przy zakupie. Zwracam się jak zwykle do Was, czyli ekspertów ;), jako że sam czuję się przytłoczony mnogością możliwych opcji i nie wiem jakie zestawy warte byłyby mojej uwagi. 

  • Budżet: ok. 2000 zł - nie chciałbym wychodzić poza określony budżet, zależy mi żeby się w nim zmieścić (ew. przekroczenie budżetu usprawiedliwiłbym tylko wtedy gdyby jakość znacznie by się poprawiła, mógłbym dołożyć max 500 zł, ale tak jak pisałem wcześniej, chciałbym tego uniknąć, chyba że naprawdę dołożenie 500 zł przyniosłoby jakieś ekstremalne ulepszenia).
  • Konstrukcja: Otwarta.
  • Przeznaczenie: Domowe słuchanie - muzyka, filmy, okazjonalne granie w gry.
  • Typ muzyki: Głównie Hip-Hop, Rap, R&B i Pop, ale słucham też okazjonalnie muzyki koncertowej/soundtracków filmowych, soul'a, jazzu i rocka. 
  • Dodatkowe informacje: Aktualnie użytkuje AKG K550 MKIII wraz z DragonFy Black - podoba mi się to jak gra ten zestaw, ale chcę stworzyć nowy zestaw, oparty na otwartej konstrukcji, który byłby upgrade'm w stosunku do aktualnego zestawu, gdyż mój aktualny zestaw planuje przenieść na stałe do biura, w domu chciałbym mieć coś lepszego. Zależy mi na dużym komforcie słuchawek aby użytkowanie ich przy dłuższych sesjach nie było męczące. Dodatkowo, zależy mi na tym żeby nowy sprzęt był w miarę dostępny na naszym Polskim rynku, chciałbym uniknąć zamawiania rzeczy z massdropa, aliexpress itd. 

Pomoc w doborze sprzętu zostawiam w Waszych rękach, jako że jest ona jak zawsze bezcenna, z góry dziękuje i doceniam każdy komentarz! 

Edit: Dodam jeszcze, że zakupiłem ostatnio Tidal Hi-Fi i raczej planuje przy nim zostać w kwestii odsłuchu, zakładam że ta informacja będzie przydatna. 

Edytowano przez michals
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie polecam pod te rodzaje muzyki sprawdzenie planarów od Hifimana. Model HE400se Stealth Magnets jest dosyć uniwersalny, styl z lekko podkreślonymi stylami pasma, średnica trochę odsunięta z bardzo dobrą przestrzenią. Do napędzenia ich polecam Toppinga DX3 Pro+ jeżeli preferujesz granie neutralne bez podkolorować z bardzo dobrym kreowaniem przestrzeni. iFi Zen DAC  znowu gdy preferujesz cieplejsze granie, z bardziej dociążonymi niskimi tonami. Oba urządzenia mają wystarczająca moc aby w przyszłości wysterować bardziej wymagające słuchawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe propozycje kolegów z RMS są bardzo trafne, też sugerowalibyśmy Toppinga DX3pro+ i iFi Zen Dac, na dokładkę możemy jeszcze podrzucić pod rozważenie Aune Flamingo, jest to o tyle ciekawe urządzenie, że ma lampę na preampie co daje bardziej ocieplony i przyjemny dźwięk. Co do słuchawek to w zależności czego oczekujesz od dźwięku polecalibyśmy różne opcje. Hifiman zagra dość naturalnie z jaśniejszą górą, Beyerdynamic bardziej studyjnie i detalicznie, Sennheiser zbuduje szeroką scenę i fajny bas.

Warto zerknąć na nasz poradnik dotyczący słuchawek i ich wybory na YouTube.:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Przed zakupem, na moim iFi Zen DAC V2 słuchałem HiFiMANów HE400SE i Sundary, i mówiąc szczerze całokształowo bardziej mi się podobały HE400SE, oczywiście pewnie kwestia gustu ale wg. internetu nie jestem jedyny. Jak dla mnie Sundary grały trochę za jasno, aczkolwiek przestrzeń i wokale były napewno lepsze od HE. 

Warto sobie pojeździć posłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...