Skocz do zawartości

Sprzęt do Klipsch Rp-260f


Teabox

Recommended Posts

Cześć,

stałem się posiadaczem kolumn Klipsch Rp-260f. Rozglądam się teraz za czymś co je napędzi w rozsądnym budżecie (2500-4000 za sprzęt nowy lub używany).

Na początku poszukiwań zestawu stereo byłem nastawiony na amplituner Denon DRA-800H (stosunek cena jakość, funkcjonalność), jednak wyczytałem, że te kolumny słabo z nim pracują. Podobnie dla Onkyo TX-8270

Najwięcej poleceń do Klipschów znalazłem w stronę:

- Magnat Mr 780

- NAD C368

Między tymi sprzętami jest spora różnica cenowa. Czy ktoś może coś więcej napisać / polecić? Faktycznie te dwa to będzie dobry wybór? Warto dopłacać do NAD?

Coś więcej o sposobie używania: salon 23m2, muzyka głównie Pop,Rock,Folk, trochę muzyki elektronicznej.


Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Marantz NR1200 to bardzo ostro brzmiący wzmacniacz, który kompletnie nie zgra się z Klipschami. Tutaj potrzebujesz więcej barwy, kultury. 
Polecam koniecznie posłuchać hybrydowego Magnata MR780, Vincenta SV500 lub tranzystorowego Audiolaba 6000a oraz NADa 356. 

Zapraszam na odsłuch w naszym salonie. Mamy w ofercie kolumny Klipsch więc nie będzie problemu ze znalezieniem wzmacniacza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat jest dosyć bezpiecznym połączeniem z Klipschem, ze względu na swój ocieplony charakter grania. Natomiast jeżeli szukasz funkcjonalności warto zwrócić uwagę na Onkyo TX-8270 grający neutralnie, ale w połączeniu z R-260 nie spowoduje ostrości w graniu. Jeżeli natomiast szukasz jak najlepszego brzmienie, to warto pomyśleć o wzmacniaczu zintegrowanym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...