Skocz do zawartości

STX Electrino 250 pod Philips SX 6290+6390


deyot

Recommended Posts

Dzień dobry, poradźcie proszę...

 

Mam okazje kupić STX Electrino 250. Używam Philipsa 6290+6390 pod szyldem Loewe. Tylko, że... W miejscu, gdzie będą stały kolumny za plecami pozostanie im 30cm. Wydech z przodu, więc jakby problemu nie ma. ale po zewnętrznych bokach kolumn będą stały meble prawie przytulone, ok. 1cm odległości. Wewnętrzne ściany kolumn będą miały swobodę, przestrzeń w zasadzie otwarta. Pomieszczenie kilkanaście m2, muzyka: od elektroniki przez rock do metalu. Słucham cicho, ale fajnie jest czuć dźwięk, bas. Czy jest sens wciskać te głośniki? Czy to będzie grało jak należy? Z góry dzięki za pomoc.

P.S. Wcześniej stały w tym miejscu Quadral Odin Phonologue E. Według mnie grały bardzo ładnie, choć brakowało im jakby góry, ale jako początkujący nie mam ani porównania, ani odpowiedniego doświadczenia w odsłuchu... A wcześniej jeszcze Mission 32i, ale wolę jednak podłogówki.

P.S. 2 Planuję zdjąć podstawy z kolumn ze względu na brak miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie napisałeś o scenie dźwiękowej, a to głównie ten aspekt wymaga "powietrza" wokół kolumn ;)

1 godzinę temu, deyot napisał:

. Słucham cicho, ale fajnie jest czuć dźwięk, bas. Czy jest sens wciskać te głośniki? Czy to będzie grało jak należy

To zależy czego oczekujesz. Wstawienie ciasno w wnęki może dać pozytywny efekt w niskich a tym bardziej że sluchasz cicho.

Moim zdaniem musisz sam ocenić czy tego typu ustawienie jest "dobre" dla Ciebie. Jesli bedzie sie podobać, to zostaw. To Ty bedziesz tego słuchać i Tobie ma sie podobać (nawet jesli jest to sprzeczne z tym co inni maja do powiedzenia). Pozdr.

Tyle na temat akustyki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę ich sprawdzić w miejscu docelowym, pozostaje odsłuch u sprzedającego. Zaryzykuję kupno. Wierzę, że będę zadowolony. Najwyżej przemebluję mieszkanie 😉

 

14 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

To Ty bedziesz tego słuchać i Tobie ma sie podobać (nawet jesli jest to sprzeczne z tym co inni maja do powiedzenia).

I tego będę się trzymać 👍

 

Dzięki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz dynamiczne brzmienie z na prawdę mocną górą to Electrino 250 mogą przypaść Ci do gustu. Jeśli masz tylko możliwość posłuchania ich przed zakupem to skorzystaj z takiej opcji.  Swojego czasu bardzo często mieliśmy klientów, którzy porównywali z Pylonami Pearl 25 i ten kto szukał przestrzeni oraz pełniejszego brzmienia wybierał Pylony. Precyzja, dynamika natomiast będzie po stronie Electrino. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Q21 napisał:

Electrino 250 mogą przypaść Ci do gustu.

Tak właśnie myślę 🙂

 

15 minut temu, Q21 napisał:

Jeśli masz tylko możliwość posłuchania ich przed zakupem to skorzystaj z takiej opcji. 

Tak, skorzystam, tyle tylko, że bez swojego wzmacniacza i w innym pomieszczeniu. Nie będzie to więc do końca miarodajne. Liczę na to, że po przywiezieniu ich do domu będzie tylko lepiej. Mój Loewe potrafi zrobić zaskakujące rzeczy nawet z niskobudżetowymi głośnikami, a co dopiero z tak dobrymi. Swoją drogą egzemplarze, po które jutro się wybieram, jako nowe wyjechały właśnie od Was 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywiozłem, stoją, grają. U sprzedającego współpracowały z ciekawą lampą, ale coś mi nie pasowało w tym dźwięku. Mimo wszystko zaryzykowałem. Nie mam zbyt dużego doświadczenia w sprzęcie, nie mam możliwości porównania tego czy tamtego z tym czy z innym. STX-y mogłem porównać tylko z podstawkowymi Missionami i Quadralami Odin. Powiem tak... STX-y grają wspaniale! Oczywiście ktoś inny powie, że w porównaniu z jego systemem to u mnie to wszystko gra jak stary telewizor, ale jak powiedział Chyba Miro 84:

Dnia 27.09.2022 o 11:40, Chyba Miro 84 napisał:

To Ty bedziesz tego słuchać i Tobie ma sie podobać (nawet jesli jest to sprzeczne z tym co inni maja do powiedzenia).

Mi się podoba! Bardzo szczegółowa, szeroka scena, dobre stereo. Góra jasna i wyraźna, dół odpowiedni, schodzący tam gdzie powinien. I nieważne, czy to była Metallica, Dire Straits, Pink Floyd czy Massive Attack. Kolumny nie duszą się w towarzystwie pseudmeblowych tworów, o co miałem obawy. Może za kilka lat stwierdzę: "Chłopie, czym ty się podniecałeś?!"... Ale dzisiaj się podniecam i wierzę, że stan taki będzie permanentny. Dzisiaj wyganiam wszystkich z chaty i rezerwuję popołudnie na delektowanie się muzyką.

Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...