Skocz do zawartości

Zestaw do 7000


ERwinOZ

Recommended Posts

Cześć. Wracam do tematu ponieważ byłym już zdecydowany na axr100d z heco 700 + wiim mini, ale byłem u znajomego który ma Yamahę 803 i zakochałem się w tym sprzęcie. Podobał mi się zarówno pod względem wizualnym jak i możliwości obsługi wszystkiego jednym pilotem bez kombinowania. Niestety wizualnie Cambridge wygląda przy tym jak jakiś chińczyk z aliexpres :⁠-⁠(

Będąc świadomym zawyżonych cen  Yamahy  , tego że muzycznie może być trochę gorzej, ale również korzystając z obecnej promocji chciał bym kupić ją za około 7000. Proszę tylko o podpowiedź w doborze kolumn, bo niestety nie ma heco w zestawie i muszę wybrać między elac F 6.2 a tesi 661. Proszę o wasze opinie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam apli na dzisiaj dostaniesz w cenie 5500 zł (w Topach 5990).

Kup z tymi kolumnami,które są w zestawie. Wychodzi Cię 2500 zł taniej (3000 zł licząc po cenach Topów) .  Posłuchaj w salonie i z Elacami,  i z Tesi, i wybierz to, co bardziej będzie ci odpowiadało.

Cena zestawów jest na tyle dobra, że zawsze będziesz mógł sprzedać kolumny za np. 3000 zł i kupić za to coś lepszego na rynku używanych sprzętów.

Z tego co pamiętam, to chłopaki z branży zawsze zachwalali połączenie Yamahy z Tesi (jescze w czasach, gdy 803 była bez problemów dostępna, a jej cena wynosiła 3800 zł.)

Choć ja osobiście nigdy takiego zestawu nie słuchałem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ERwinOZ napisał:

Cześć. Wracam do tematu ponieważ byłym już zdecydowany na axr100d z heco 700 + wiim mini, ale byłem u znajomego który ma Yamahę 803 i zakochałem się w tym sprzęcie. Podobał mi się zarówno pod względem wizualnym jak i możliwości obsługi wszystkiego jednym pilotem bez kombinowania. Niestety wizualnie Cambridge wygląda przy tym jak jakiś chińczyk z aliexpres :⁠-⁠(

Cambridge gra lepiej od Yamahy a Wiim ma lepszą funkcjonalność od Yamahy.

Gdzie lezy dylemat?

20 godzin temu, ERwinOZ napisał:

muszę wybrać między elac F 6.2 a tesi 661. Proszę o wasze opinie. 

Nic nie musisz. Wpadłeś w sidła i dlatego tak myślisz.

Jak Nie puszczą Cie to ja bym wybrał ELACi. Bo to jest i firma i dzwięk.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2022 o 07:43, Piotr Sonido napisał:

Cambridge gra lepiej od Yamahy a Wiim ma lepszą funkcjonalność od Yamahy.

W czym różni się funkcjonalność wiim od Yamahy  803?

Napaliłem się na te Yamahę ale przytłaczająco duża ilość opini popierające rozwiązanie z Cambridge nie pozwala mi podjąć ostateczną decyzji :⁠-⁠)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napaliłeś się na Yamahę to ją bierz. Funkcjonalny , przyzwoicie grający sprzęt. Z bardzą dobą aplikacją. I do tego taki,który Ci się podoba.  A co także ważne. bezawaryjny.

Bo o tym nikt się nie zająknął . Dziewne ,że namawiający cię do zakupu AXR nie wspominają o wkurzajacym brumiącym transformatorze , do którego albo sie przyzwyczaisz albo Cię coś trafi.

A co do superustrojstwa WIIM, także tu na tym forum, było sporo negatywnych komentarzy . 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2022 o 14:37, zabro napisał:

A z czym ta Yamaha grała u kolegi? Yamaha gra fajnie. AXR nie słuchałem, ale porównując 803, czy 602 do wzmacniaczy, to AXR powinien wypaść dużo lepiej 

No i tak jest.

Dnia 31.10.2022 o 18:46, dorsz napisał:

Ale ja nie pisze o A500 tylko AXR 100 vs 803 vs 602

18 godzin temu, ERwinOZ napisał:

W czym różni się funkcjonalność wiim od Yamahy  803?

Wiim ma Tidal Connect. MusicCast nie.

18 godzin temu, ERwinOZ napisał:

Napaliłem się na te Yamahę ale przytłaczająco duża ilość opini popierające rozwiązanie z Cambridge nie pozwala mi podjąć ostateczną decyzji :⁠-⁠)

Tu wybór jest na prawde prosty.

18 godzin temu, terracan1929 napisał:

A co do superustrojstwa WIIM, także tu na tym forum, było sporo negatywnych komentarzy . 

Zgadza się. Ale nie aż takich jak MusicCast.

Negatywne komenatrze pojawiały się gdyż ocenialiśmy go jako typowy streamer pod kątem dzwieku.

Zresztą jest o nim caly wątek

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...