Skocz do zawartości

Denon DRA-800H jaka moc przy 6Ohm


doman911

Recommended Posts

Cześć,

Jestem posiadaczem Denona DRA-800H oraz kolumn JBL LX2005. Kolumny posiadają impedancję 6Ohm. Wyczytałem, że wraz ze zmianą impedancji z 8Ohm na 4 Ohm w tym Denonie drastycznie obniża się moc wzmacniacza. We wzmacniaczu można ustawić impedancje 4, 6 i 8 Ohm. Nigdzie nie wyczytałem jaką mocą może się legitymować ten Denon przy 6 Ohm. Czy lepiej ustawić go na 8Ohm czy pozostać na ustawieniu 6Ohm?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo on jest zbudowany o amplituner kinowy. I faktycznie ma ta wade amplitunerów. W przeciwieństwie do wzmacniaczy kiedy impedancja kolumn spada to w nim moc także.

We wzmacniaczach rośnie.

Ustaw na 8 i zobacz czy się bardzo grzeje. Jak nie to zostaw. Jak tak. To zmień.

Skoro Twoje kolumny mają podane 6 omów to pewnie to są 4ki.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej rzeczywiście producenci podają wartość mocy przy 4 i 8 Ohm, natomiast tak jak tutaj koledzy wspominali, skuteczność tych kolumn wynosi 91 dB, więc na prawdę sporo. Nie ma tutaj obaw, że nie poradzi sobie to urządzenie z odpowiednim wysterowaniem kolumn. Jeżeli kolumny są 6 Ohm, to bezpieczniej jest ustawić na 6 lub 4 Ohm, bo tak jak napisał Piotrek prawdopodobnie kolumny swoje minimum impedancyjne będą miały niżej niż ich nominalne 6 Ohm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...