Skocz do zawartości

Buczenie w górnej średnicy? Co się dzieje?


mateolo2

Recommended Posts

Hej Panowie,

Zauważyłem niestety w swoim systemie pewny problem. Otóż czasami, przy niektórych utworach pojawia się na „górnej średnicy” buczenie/rezonans/przester - nie wiem jak inaczej to ująć.

Na początku myślałem, ze coś jest nie tak z kolumnami. Ale przetestowałem już inne kolumny i to samo. Słucham z bluesounda jako transportu i Tidala. Próbowałem już inne kable RCA, próbowałem odłączyć daca i podpiąć bezpośrednio bluesounda po analogu. Nawet podpiąłem inny streamer. Zawsze się to pojawia. Czyli tak na prawdę pozostaje mi tylko albo wzmacniacz, albo po prostu pomieszczenie/zle ustawienie kolumn… To co przemawia za druga opcja to: jak wstanę z miejsca odsluchowego i usiądę między kolumnami (metr od stolika audio) to buczenie znika.  Tak samo jak pójdę na sam koniec pomieszczenia - tez bardzo słabnie. Przy słuchaniu płyt cd niestety nie mam tych samych kawałków co w tidalu, żeby zrobić test, ale nie zauważyłem tego buczenia. Może to w takim razie coś nie tak z plikami w tidal? Ale na słuchawkach tego nie slysze, wiec ta opcja tez raczej odpada…

Najbardziej wyraźne jest to w tym kawałku (już około 6-7 sekunda, kiedy gitara gra ostatnia nutę). Czy któryś z kolegów byłby tak miły i sprawdził to na swoim systemie na poziomie glosnosci wyższym niż niski? I dał znać jakie rezultaty… byłbym niezwykle wdzięczny.

 

984657AB-75CB-4EB8-B640-446B61099C09.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotuj się teraz na falę hejtu :) - każdy powie "akustyka chłopie". Sam sobie kilka razy odpowiedziałeś w pierwszym poście na postawione pytanie. Też mam taki jeden problematyczny utwór, gdzie w którejś tam sekundzie pojawia się taki bardzo nieprzyjemny artefakt. U dwóch znajomych tego nie ma, jest tylko u mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wito76 napisał:

Też mam taki jeden problematyczny utwór, gdzie w którejś tam sekundzie pojawia się taki bardzo nieprzyjemny artefakt. U dwóch znajomych tego nie ma, jest tylko u mnie.

Też miałem taki utwór, nawet pisałem o nim tu na forum. Artefakt w/w występuje na sprzecie domowym, w car-audio a nawet na smartfonie i sluchawkach 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...