Skocz do zawartości

Zestaw kina do nowego pomieszczenia 5.1.2


Mark97

Recommended Posts

5 minut temu, maciek72 napisał:

@PanKlor , a sam próbowałeś tej konfiguracji ? Bo , jak nie , to o czym rozmawiamy ?

Kolego Mateusz , gratulacje z poświęcenia uwagi na Auro 3D . Korzystaj i ciesz się z jego możliwości. Sam mam 2 kodeki i chętnie z nich korzystam . 

W miarę możliwości zachowaj 30* lub ciut mniej jeżeli Twoja pozycja odsłuchu tego wymaga . Jak dobrze pamiętam , kąt nie powinien być mniejszy jak 22* . Ale , to już chyba dość spory pokój odsłuchowy .

Zapraszam do mnie :)

U mnie właśnie raczej kat będzie większy tak jak w atmosie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mateusz Kaflowski napisał:

U mnie właśnie raczej kat będzie większy tak jak w atmosie.

Auro chce 30, Dolby 45. Jak zrobisz 35-40 to jedno i drugie dobrze się sprawdzi, to nie apteka by wykluczać jakiś kodek bo głośnik 20 stopni tu czy tam. Ja mam konfigurację dokładnie pod Dolby z czterema Atmosami 45 stopni i AURO3D wydaje mi się że też poprawnie działa. Tylko w Denon w drugim setupie musiałem skonfigurować FH zamiast TF bo inaczej opcja niedostępna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Butler napisał:

Auro chce 30, Dolby 45. Jak zrobisz 35-40 to jedno i drugie dobrze się sprawdzi, to nie apteka by wykluczać jakiś kodek bo głośnik 20 stopni tu czy tam. Ja mam konfigurację dokładnie pod Dolby z czterema Atmosami 45 stopni i AURO3D wydaje mi się że też poprawnie działa. Tylko w Denon w drugim setupie musiałem skonfigurować FH zamiast TF bo inaczej opcja niedostępna.

Dzięki. No właśnie to się zmieniło w marcowej aktualizacji i już jest dostępne z TF ale musi być TF lub FH.

W sumie są odległości podane każdego głośnika to też kodeki powinny pod to chyba przeliczyć.
Czy według Ciebie TF daje fajne poczucie dźwięku z góry?
Tata ma FH nad kolumnami i ja tam prawie w ogóle nie "czuję" tej przestrzeni dlatego celowałem w TM ewentualnie TR. Kusiło mnie przetestowanie "głosu boga" ale widzę, w ustawieniach Denona że jest w wersji 11kanałowej a nie chcę dokladać przedwzmacniaczy.

 

2 godziny temu, maciek72 napisał:

Daj fotki lub plan z wymiarami:)

Gdzie kolega mieszka ?

Na razie dom w remoncie. Ale z ograniczeń to nie mogę raczej zrobić FH i za kanapą mam tunel gdzie jest schowany projektor.

Zrzut ekranu 2023-02-7 o 14.35.18.jpg

Edytowano przez Mateusz Kaflowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...