Skocz do zawartości

Zestaw kina do nowego pomieszczenia 5.1.2


Mark97

Recommended Posts

JBL ma swoją serię do profesjonalnych rozwiązań kinowych. Ten bliskiego pola to do studiów nagraniowych dobry.

https://jblpro.com/en/product_families/jbl-professional-cinema

5 minut temu, Adi777 napisał:

Ty wkleiłeś SCL-8, ja SCL-5.

Aaa... To ja ten mniejszy widziałem ;)

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Butler napisał:

JBL ma swoją serię do profesjonalnych rozwiązań kinowych. Ten bliskiego pola to do studiów nagraniowych dobry.

Wiem, że mają "posegregowane" poszczególne serie, ale ja nie widzę żadnych przeciwwskazań dla na przykład 705, 708 w kinie. Nie, żebym był specjalistą 😄

Mi się wydaje, że dobry głośnik to po prostu dobry głośnik, i sprawdzi się wszędzie, byleby zachować "pole rażenia".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Podepnę się pod temat bo mam bardzo podobny układ pokoju (niesymetria wejścia do wyjścia na taras). Na ten moment miłem zaplanowane tak jak na schemacie. I mam takie pytania:
- czy boczne głośniki lepiej tak jak u mnie (z boku kanapy planowałem półki) czy tak jak u kolegi (mimo, że 1 głośnik jest trochę dalej)?

-  czy głośniki sufitowe w tym miejscu będą ok (tam mam tunel z projektorem - delikatnie za kanapą) i czy wtedy w amplitunerze je ustawić jako ATMOS środkowe czy raczej tylne?

- czy głośniki na samym tyle się sprawdzą (niestety nie mogę ich raczej ustawić całkiem szeroko ze względu na to, że w rogu będzie szafa)?

- czy może najlepiej wywalić boczne niebieskie i zrobić z zielonych boczne?
 

audio.jpg

Edytowano przez Mateusz Kaflowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Atmos, rozumiem że będzie lekko za Tobą... No trudno, to nie będzie jakaś tragedia więc luz, to nie apteka. Montując staraj się jednak o to by były jak najbardziej nad sofą.

Tylne surround... Hmm. Osobiście bym chyba skonfigurowal to jako jeden środkowy na tyle jeśli tak daleko masz ścianę. Musiałbyś się ewentualnie zorientować czy na taką konfigurację pozwala Ci amplituner. Będzie wówczas 6.1.2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Butler napisał:

Jeśli chodzi o Atmos, rozumiem że będzie lekko za Tobą... No trudno, to nie będzie jakaś tragedia więc luz, to nie apteka. Montując staraj się jednak o to by były jak najbardziej nad sofą.

Tylne surround... Hmm. Osobiście bym chyba skonfigurowal to jako jeden środkowy na tyle jeśli tak daleko masz ścianę. Musiałbyś się ewentualnie zorientować czy na taką konfigurację pozwala Ci amplituner. Będzie wówczas 6.1.2.

Dzięki :) Uspokoiłeś mnie co do sufitowych, Raczej nie ma w moim amplitunerze opcji na 1 tylny. To zobaczę jak na żywo będzie to grało i najwyżej je usunę.
A co do bocznych to lepsze ustawienie takie przy kanapie czy takie jak u kolegi wcześniej? Teraz mam przy kanapie i jest fajnie jak się siedzi na środku no ale właśnie raczej rzadko się siedzi idealnie na środku. I czy nie byłoby większe poczucie przestrzeni w tej drugiej opcji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest spoko układ, sprawdź ustawienia ampli.

eyJidWNrZXQiOiJjb250ZW50Lmhzd3N0YXRpYy5j

41 minut temu, Mateusz Kaflowski napisał:

A co do bocznych to lepsze ustawienie takie przy kanapie czy takie jak u kolegi wcześniej? Teraz mam przy kanapie i jest fajnie jak się siedzi na środku no ale właśnie raczej rzadko się siedzi idealnie na środku. I czy nie byłoby większe poczucie przestrzeni w tej drugiej opcji?

No im bliżej głośniki, tym bardziej system wrażliwy na zmianę miejsca odsłuchu. Sprawdź obie opcje i zostaw tak jak Ci najbardziej odpowiada. Kalibracja w amplitunerze skompensuje różnice jesli glosniki będą w nierównych odległościach. Ale dobrze by było by kątowo były symetrycznie.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ale Atmos za? Kto Ci to doradzał?

Prawie nad głową, moim zdaniem tragedii nie będzie jeśli mowa o zielonej pozycji. Tam wyjdzie pewnie około 10-15 stopni do tyłu. Nie takie kwiatki już tu były. Referencja jest delikatnie z przodu, ale jak bym miał decydować tak, albo w ogóle nie, to dałbym tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Butler napisał:

Prawie nad głową, moim zdaniem tragedii nie będzie jeśli mowa o zielonej pozycji. Tam wyjdzie pewnie około 10-15 stopni do tyłu. Nie takie kwiatki już tu były. Referencja jest delikatnie z przodu, ale jak bym miał decydować tak, albo w ogóle nie, to dałbym tak.

Nie no jak nad głową.

W linie jest ok. Ale sa z tyłu.

no to prawda. Nie takie , tu było.

Pytanie czy to już jest czy modyfikacja wchodzi w gre?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Surround obok kanapy. Ale Atmos za? Kto Ci to doradzał?

 

Kupiłem dom gdzie akurat tam były już kable pod głośniki. Jeszcze mogę trochę kanapę przesunąć. Czy jeżeli faktycznie wyjdą z tyłu trochę i ustawie w amplitunerze że są to sufitowe tylne to nie będzie ok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mateusz Kaflowski napisał:

głośniki. Jeszcze mogę trochę kanapę przesunąć. Czy jeżeli faktycznie wyjdą z tyłu trochę i ustawie w amplitunerze że są to sufitowe tylne to nie będzie ok?

To czy je ustawiasz jako TM czy TR jest sprawa drugorzędną. Ale uwierz że przy pojedynczym rzędzie lepiej byś miał je nad sobą. 

No chyba że dołożysz TF i zrobisz 5.1.4 kosztem SB 😀 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2023 o 09:34, Mateusz Kaflowski napisał:

Kupiłem dom gdzie akurat tam były już kable pod głośniki. Jeszcze mogę trochę kanapę przesunąć. Czy jeżeli faktycznie wyjdą z tyłu trochę i ustawie w amplitunerze że są to sufitowe tylne to nie będzie ok?

No to skieruj je na siebie. Jak Butler uważa że bedzie ok. To trzeba mu wierzyć.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za sugestie. Testuje właśnie u taty Auro 3d i kurcze spodobało mi się. Wyszła w marcu aktualizacja, że zadziała z głoś inkami sufitowymi ale muszą być TF. Czy taki układ Atmosowy z TF będzie miał sens gdzie to nie będzie podręcznikowe 30 stopni tylko bardziej pewnie 45 i będą bliżej o kolumn frontowych?
Zależało mi na sufitowych środkowych bo wydaj mi się, że efekt wysokości byłby lepszy ale jak jest taki wymóg to bym pokombinował inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PanKlor , a sam próbowałeś tej konfiguracji ? Bo , jak nie , to o czym rozmawiamy ?

Kolego Mateusz , gratulacje z poświęcenia uwagi na Auro 3D . Korzystaj i ciesz się z jego możliwości. Sam mam 2 kodeki i chętnie z nich korzystam . 

W miarę możliwości zachowaj 30* lub ciut mniej jeżeli Twoja pozycja odsłuchu tego wymaga . Jak dobrze pamiętam , kąt nie powinien być mniejszy jak 22* . Ale , to już chyba dość spory pokój odsłuchowy .

Zapraszam do mnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maciek72 napisał:

@PanKlor , a sam próbowałeś tej konfiguracji ? Bo , jak nie , to o czym rozmawiamy ?

Takiej zgodnej ze sztuką? Nie bo nie mam na to warunków. Emulacji A3D u siebie - przez chwilę. Nie skupiam się na tym bo na 4 platformach streamingowych nie znalazłem ani jednego materiału w A3D. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...