Skocz do zawartości

Tonsil Maestro II 180 vs Polk Audio Monitor XT70


Grzegorz D.

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Od kilku tygodni czytam przeróżne wątki na forach, w celu wybrania wzmacniacza i kolumn do kina domowego. Wzmacniacz już kupiłem - jest nim Denon AVR-X1700H. Teraz czas na kolumny.

Po tych kilku tygodniach zawęziłem wybór do dwóch zestawów:
- Tonsil Maestro II 180 5.0 (Link do Sklepu Tonsil)
- Polk Audio Monitor XT70 5.0 (Link do Q21)

Niestety nie znalazłem w Bydgoszczy miejsca, w którym mógłbym posłuchać obu zestawów (albo chociaż ich kolumn frontowych), ani żadnego wątku na forum, który by je porównywał, dlatego proszę Was o pomoc.

Moje użycie będzie pewnie po połowie na muzykę i filmy. Pokój ~22m2 (prawie idealny kwadrat, kanapa pośrodku). Zależy mi zarówno na “czystości” dźwięku, jak i nisko schodzącym basie, gdyż nie będę miał subwoofera (mam wrażliwych sąsiadów w bloku, zjedli by mnie żywcem, więc kolumny z dobrym basem są tu kompromisem).

Czy ktoś z Was miał do czynienia z tymi zestawami (albo chociaż kolumnami frontowymi), i może powiedzieć, które lepiej się nadają? Oczywiście jeśli są lepsze zestawy w podobnej cenie, to jestem otwarty na propozycje.

Dodam iż Maestro II 180 miałem okazję posłuchać, i przyznam że jak na te gabaryty, to bas nie robił specjalnego wrażenia. Szczególnie w muzyce było go mało. W filmach już dawał radę. Ale może to kwestia ustawień wzmacniacza?

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam,
Grzegorz
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, do kina subwoofer obowiązkowo, kiedyś miałem 5.0 i jak dodałem ten "magiczny" kanał LFE to zrobił różnicę - o sąsiadów się nie martw, jak nie będziesz przesadzał z głośnością to na dobrze skalibrowanym zestawie raczej nie powinno im przeszkadzać. Co do zestawu głośnikowego - może coś paczek TAGA 607/807, ale musiałbyś ich posłuchać, ja z Onkyo miałem 606 (zresztą efektowe i centralny do dziś został) i było OK, ale zmiana ampli na Marantz wymusiła zmianę frontów. No ale może branża coś jeszcze podpowie bo nie wiem jak grają te POLK.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc!

Naprawdę jestem ciekaw, czy te Polki, które są przecież 2-drożne + radiatory pasywne, będą miały lepszy bas (i generalnie dźwięk) od Tonsili, które są jednak 3-drożne? Ale do tego muszę ich posłuchać, więc - tak ja mówicie - pewnie najpierw je wypożyczę.

Co do suba, to pewnie macie rację, ale na razie chyba mnie nie stać na dodatkowe 1700zł - no chyba że @Q21 zrobi promocję suba za 1zł, to wtedy ok :D

(nadal zostaje też kwestia sąsiadki z dołu, która od czasu mojego remontu [dwa lata temu!] nadal nie mówi mi dzień dobry ;) za suba bym pewnie dostał kosę w plecy :P

Także jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...