Skocz do zawartości

WiiM Pro - a jak ten namiesza?


ProjectPi

Recommended Posts

Juz sobie wyobrazam jak te testy mogly wygladac...

W typowych sytuacjach z uzyciem wspolczesnego, dobrze zaprojektowanego sprzetu, nie bedzie roznicy. W scenariuszach z pewnymi, nazwijmy to udziwnieniami, beda roznice pomiarowe na korzysc Pro. Dla mnie nieslyszalne. A przy uzyciu bardzo dziwnego z mojej perspektywy osprzetu, wiekowego, DYI czy na wskros "audiofilskiego", gdzie kolor izolacji kabelka ma znaczenie, WiiMy graja ponoc co najwyzej tak, ile kosztuja. Ale ja takiego toru nie mam, wiec nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast daje mozliwosc "castowania" z wykorzystaniem chromecast - powiedzmy ze wysylania dzwieku z roznych aplikacji ktore wspieraja ten protokol, do streamera.

Roon to system posredniczacy, taki integrator dla roznych zrodel dzwieku - zasobow lokalnych, Tidal i Qobuz. Wymaga dodatkowego kawalka sprzetu, na ktorym bedzie pracowal. W zamian daje np. bardzo rozbudowane DSP ktore moze poprawiac jakosc dzwieku w pomieszczeniu przez korekty akustyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam przez to rozumieć że przy podłączeniu optykiem do tv jak włączę apke YouTube na tv to dźwięk będzie przesyłany do streamera a z niego do wzmacniacza?

13 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Wymaga dodatkowego kawalka sprzetu, na ktorym bedzie pracowal.

Masz na myśli sprzęt obsługujący Roon?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maykel napisał:

Czyli mam przez to rozumieć że przy podłączeniu optykiem do tv jak włączę apke YouTube na tv to dźwięk będzie przesyłany do streamera a z niego do wzmacniacza?

 

Przy polaczeniu czego optykiem z TV? Mozesz wyjscie optyczne z TV podlaczyc do wejscia w Pro, ale to nie ma nic wspolnego z chromecast. Cromecast to np. przesylanie z przegladarki Chrome.

 

4 minuty temu, Maykel napisał:

Masz na myśli sprzęt obsługujący Roon?

Sprzet obslugujacy Roon to jedno, moze byc certyfikowany Roon Ready, na co czeka Pro, moze byc jakis wspierajacy AirPlay albo chromecast, czy tez podlaczony przez USB. Z drugiej strony musi byc hardware na ktorym dziala Roon OS, ktory robi cala "brudna robote", w praktyce albo dedykowany komputer ze specjalna dystrybucja Roon, gdy obslugiwane urzadzena sa sieciowe, albo jakis komputer z aplikacja Roon, jesli koncowka jest laczona przez USB. Moze by tez kombinacja obu i uzywane tzw. Roon Bridge na komputerach do ktorych podlaczone sa urzadzenia USB - wtedy staja sie one sieciowe dla glownego komponentu Roon OS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:
30 minut temu, Maykel napisał:

 

Przy polaczeniu czego optykiem z TV? Mozesz wyjscie optyczne z TV podlaczyc do wejscia w Pro, ale to nie ma nic wspolnego z chromecast. Cromecast to np. przesylanie z przegladarki Chrome

O takie połączenie mi chodziło. Myślałem że aplikacja YouTube też działa na protokole Chromecast.

 

22 minuty temu, Mariusz Kopacki napisał:
32 minuty temu, Maykel napisał:

 

Sprzet obslugujacy Roon to jedno, moze byc certyfikowany Roon Ready, na co czeka Pro, moze byc jakis wspierajacy AirPlay albo chromecast, czy tez podlaczony przez USB. Z drugiej strony musi byc hardware na ktorym dziala Roon OS, ktory robi cala "brudna robote", w praktyce albo dedykowany komputer ze specjalna dystrybucja Roon, gdy obslugiwane urzadzena sa sieciowe, albo jakis komputer z aplikacja Roon, jesli koncowka jest laczona przez USB. Moze by tez kombinacja obu i uzywane tzw. Roon Bridge na komputerach do ktorych podlaczone sa urzadzenia USB - wtedy staja sie one sieciowe dla glownego komponentu Roon OS.

A nie wystarczy amplituner albo wzmacniacz z obsługą Roon? Nie myślałem że to takie zawiłe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Maykel napisał:

O takie połączenie mi chodziło. Myślałem że aplikacja YouTube też działa na protokole Chromecast.

 

Aplikacja YouTube pozwala na castowanie, ale to proces transmisji audio-wideo poprzez infrastrukture sieci, a polaczenie optyczne toslink to dedykowane lacze audio miedzy dwoma urzadzeniami.

 

21 minut temu, Maykel napisał:

A nie wystarczy amplituner albo wzmacniacz z obsługą Roon? Nie myślałem że to takie zawiłe.

Do tanga trzeba dwojga. Cos w koncu musi obslugiwac urzadzenie z obsluga Roon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:
33 minuty temu, Maykel napisał:

 

Aplikacja YouTube pozwala na castowanie, ale to proces transmisji audio-wideo poprzez infrastrukture sieci, a polaczenie optyczne toslink to dedykowane lacze audio miedzy dwoma urzadzeniami.

No tak i w takim wypadku dźwięk z tv optykiem do wiima i dalej do wzmacniacza. Bo chyba o to chodzi? Nie wiem po co miałbym włączać przeglądarke.

 

13 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:
37 minut temu, Maykel napisał:

Roon? Nie myślałem że to takie zawiłe.

Do tanga trzeba dwojga. Cos w koncu musi obslugiwac urzadzenie z obsluga Roon.

No właśnie chodzi mi o urządzanie z certyfikatem Roon ready tj. wzmacniacz lub amplituner obsługujący ten protokół. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maykel napisał:

No tak i w takim wypadku dźwięk z tv optykiem do wiima i dalej do wzmacniacza. Bo chyba o to chodzi? Nie wiem po co miałbym włączać przeglądarke.

 

Nie rozumiemy sie. Ty piszesz powyzej o polaczeniu TV z WiiMem ktory odbierze sygnal po optyku i przesle dalej na swoje wyjscie cyfrowe lub analogowe. Ja wspominam o obsludze chromecast, gdzie Pro jest widoczne w sieci dla kazdej aplikacji obslugujacej chromecast jako odbiornik - np. dla przegladaki Chrome na komputerze.

 

6 minut temu, Maykel napisał:

No właśnie chodzi mi o urządzanie z certyfikatem Roon ready tj. wzmacniacz lub amplituner obsługujący ten protokół. 

Cos musi takim Roon Ready urzadzeniem sterowac, zeby ten Roon Ready cokolwiek dawal - zatem gdzies musi byc kontroler Roon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maykel napisał:

No tak i w takim wypadku dźwięk z tv optykiem do wiima i dalej do wzmacniacza.

A nie lepiej od razu optykiem do wzmacniacza (jak masz takie wejście)?

 

46 minut temu, Maykel napisał:

W takim razie zostaje mi zwrócić mini i kupić pro żeby sprawdzić jak to faktycznie działa.

Lepiej najpierw kup pro, sprawdź i oddaj który ci mniej podpasował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maykel napisał:

A Ty korzystasz z któregoś wiim?

Tak. Z Pro ale głównie radio internetowe i Tidal. 

Dla mnie fajne też jest to że np wchodzę do domu naciskam jeden przycisk na froncie i już gra. Nie trzeba nawet wyciągać telefonu z kieszeni. Wychodzę: naciskam inny przycisk i już nie gra i nie muszę wyłączać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...