Skocz do zawartości

WiiM Pro - a jak ten namiesza?


ProjectPi

Recommended Posts

18 godzin temu, Artur Charicki napisał:

 zastanawiam się czy nie dołożyć i nie kupić pro. Wziąłbym go wtedy do głównego systemu i podłączył coaxialem do DACa zamiast optycznym. Ciekawe czy byłaby jakaś różnica? 

Różne DACi mogą mieć  w różnym stopniu udane implementacje optyk/coaxial. Myślę że może być lepiej ew. po prostu trochę inaczej po coaxial. U mnie gra po coaxial.

Generalnie używam Wiim Pro od kilku tygodni i pasuje mi. Wcześniej używałem Yamahy WXC-50 (też po coaxial) i zmianę odbieram na plus. Dźwięk jest trochę inny. Yamaha grała bardziej miękko z minimalnie większą głębią ale też bardziej 'spod kocyka'.

Na wiim słyszę bas lepszej jakości a gdzieś między basem a średnicą pojawiło się więcej informacji. No i oczywiście Tidal Connect na wiim wymiata  :)  No i gapless wreszcie jest :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Kurcze, pożyczyłem koledze mini z sypialnianego zestawu do testów i rozwalił mi wejscie optyczne.

Masz na myśli tę nieszczęsną klapkę/zaślepkę wejścia optycznego? Nie wiem czy pocieszy cię fakt, że też niedawno komuś dałem i wrócił bez klapki. Jak w "Sami swoi" - zamek w karabinie wylata - tak u mnie kabelek wypada. Myślałem nawet, by dać "kropelkę", ale jak polecą dwie to zapitolę to wejście na amen. Po prostu jest teraz  "patrz, nie dotykaj". 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wito76 napisał:

Nie wiem czy pocieszy cię fakt, że też niedawno komuś dałem i wrócił bez klapki.

Witek , a nie przyszło Ci do głowy , że to po prostu tandeta. Przy tej cenie detalicznej , koszt wytworzenia tego cuda techniki to grosze. Masówka rządzi się swoimi prawami, tylko do niektórych to nie dociera i myślą , że za parę groszy złapali Boga za nogi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tomasz S. napisał:

U mnie też klapka wyłamana. Jeden kabel siedzi ok, inny wypadał.

Nie wiem czy później to poprawili ( w Mini ) ale ten typ tak miał.

Zdania sa podzielone, jedni twierdza, ze pojawily sie inne i wytrzymalsze gniazda, inni ze nic sie tu w Mini nie zmienilo.

Jutro bede wiedzial, czy choc zewnetrznie jest jakas zmiana widoczna dla egzemplarzy, ktore dzielic moze blisko rok.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomasz S. napisał:

Możesz przytoczyć, do kogo nie dociera i myśli,że  " złapał Boga za nogi"  ?

Czytam od początku ten wątek. opisy co działa , co nie działa. Co się tnie i kiedy przestaje. Jakie gniazdo jest ok. jakie nie. Do jakiego wyjścia podłączać po jakim jest słabo. Co poprawia kolejna aktualizacja , co nie. Co się wyłamuje , a co jest ok ,bo się trzyma. Z czym się łączy , a z czym jest problem. 

Zadam jedno proste pytanie. Rozumiem , że ten produkt nie jest rozdawany przy kasie w Biedronce. Zapłaciliście za niego swoimi ciężko zapracowanymi pieniędzmi. Reklamowaliście w punkcie sprzedaży te klapki i te wszystkie niedogodności ? Jak tak ,to ok. tak być powinno. A jak nie to sprawa jest prosta. Na to liczy masówka , niska cena i nikomu się nie chce walczyć , a zysk duży.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 mogę mówić tylko za siebie bo nie znam sytuacji wszystkich. Kupiłem swoją sztukę z OLX za niecałe 200 zł.

Nie mam potwierdzenia kupna, więc też nie reklamowałem.

Ale wracając do tematu ( bo czytasz wątek od początku co działą a co nie ) to złapał ktoś tego Boga za nogi w kwesti wykonania czy tak sobie marudzisz bez celu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomek4446 napisał:

Czytam od początku ten wątek. opisy co działa , co nie działa. Co się tnie i kiedy przestaje. Jakie gniazdo jest ok. jakie nie. Do jakiego wyjścia podłączać po jakim jest słabo. Co poprawia kolejna aktualizacja , co nie. Co się wyłamuje , a co jest ok ,bo się trzyma. Z czym się łączy , a z czym jest problem. 

Zadam jedno proste pytanie. Rozumiem , że ten produkt nie jest rozdawany przy kasie w Biedronce. Zapłaciliście za niego swoimi ciężko zapracowanymi pieniędzmi. Reklamowaliście w punkcie sprzedaży te klapki i te wszystkie niedogodności ? Jak tak ,to ok. tak być powinno. A jak nie to sprawa jest prosta. Na to liczy masówka , niska cena i nikomu się nie chce walczyć , a zysk duży.

 

Powyzej ukryla sie gdzies odpowiedz na pytanie 'do kogo nie dociera i myśli, że  " złapał Boga za nogi" ' ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomasz S. napisał:

to złapał ktoś tego Boga za nogi w kwesti wykonania czy tak sobie marudzisz bez celu ?

Przepraszam za generalizowanie , sam tego nie znoszę. Może mam taki dzień , akurat dzisiaj skumulowała mi się ilość narzekających na różne sprawy od polityki ,po ekonomie i na moje pytanie co robisz , by to zmienić zapadała cisza. Tak , że przepraszam.

Co do klapki optyka. Gniazdo tego połączenia jest nieporozumieniem samym w sobie , a dodanie klapki to już kompletna porażka.

Ale ... są sprzęty gdzie mimo paru dziesięciu przepięć nic się nie urywa , więc można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tomasz S. napisał:

Jeżeli się da to powinni poprawić tą klapkę.

Przypomniało mi się, że taka klapka mi wyleciała w Audiolabie 6000A. W instrukcji było gniazdo optyka odwrotnie niż w rzeczywistości. Nie zaglądając spróbowałem wcisnąć toslinka na czuja i strzeliła sprężynka. Te gniazda ogólnie są delikatne chyba w każdym sprzęcie. Trudno mówić o tandecie. 

Zaślepkę wkleiłem kropelką w pozycji "leżąc" by optyk nie "wylatał". Nawet klik był przy wtykaniu. 

To tak przy okazji klapek 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...