Skocz do zawartości

WiiM Pro - a jak ten namiesza?


ProjectPi

Recommended Posts

5 godzin temu, Mariusz Kopacki napisał:

To w PL nie zadziala.

Zakladajac, ze masz subskrypcje AM w PL, to musisz przeniesc zarejestrowane urzadzenia Alexa z domyslnej dla PL domeny alexa.amazon.com do alexa.amazon.co.uk, bo tam aplikacja AM szuka urzadzen do castowania. Jesli brzmi zawile, niewiele poradze.

Jesli widzisz swoje rzeczy pod

https://www.amazon.com/hz/mycd/digital-console/alldevices

to nie bedzie dzialac, bo powinny byc pod

https://www.amazon.co.uk/hz/mycd/digital-console/alldevices

 

Mozna zmienic providera w ustawieniach

 

image.png.47010ba4ddc00316fc0e9aa06a29c37c.png

 

ale zeby to zrobic, trzeba bedzie zarejestrowac jakis adres w kraju, na ktory chcialbys zmienic - tu bylaby zmiana na UK.

Teraz wszystko działa jak należy. W życiu bym na to nie wpadł. Stokrotne dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Nie bardzo rozumiem. Co masz tu na mysli piszac:

"Rozumiem, że aby grał telefon musi być podłączony po lokalnej sieci (lub jakieś inne ustrojstwo)? Tak sam z siebie mimo ustawionych np ulubionych stacji internetowych nie zagra?"

W sensie, wychodzę z domu ze swoim telefonem, a zostaje jakiś domownik i urządzenie przestaje grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2023 o 07:18, Piotr Sonido napisał:

Jeśli puszczasz plik jak powiedział Mariusz to tak.

A jesli sterowałeś swoim telefonem radiem internetowym, spotify czy Tidalem to nie przestaje grac. Gra dalej.

 

Czyli Wiim ma wbudowanego Spotify (chociaż jak wybieram w apce Wiim Spotify to odpala się oddzielnie Spotify i tam jako źródło odtwarzania wybieram Wiim) czy np TuneIn. Muszę to przetestować, bo wydaje mi się ze jednak przestał mi grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, MrOwA napisał:

Czyli Wiim ma wbudowanego Spotify (chociaż jak wybieram w apce Wiim Spotify to odpala się oddzielnie Spotify i tam jako źródło odtwarzania wybieram Wiim) czy np TuneIn. Muszę to przetestować, bo wydaje mi się ze jednak przestał mi grać.

Tak, WiiM ma Spotify Connect (zarówno WiiM Mini jak i WiiM Pro). Odpalasz apkę Spotify na komórce/komputerze, wybierasz WiiM jako urządzenie odtwarzające. Puszczasz playlistę czy cokolwiek, WiiM zaczyna grać treści ze Spotify, zamykasz apkę - WiiM gra nadal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2023 o 18:13, MrOwA napisał:

Czyli Wiim ma wbudowanego Spotify (chociaż jak wybieram w apce Wiim Spotify to odpala się oddzielnie Spotify i tam jako źródło odtwarzania wybieram Wiim) czy np TuneIn. Muszę to przetestować, bo wydaje mi się ze jednak przestał mi grać.

Odpala się spotify Connect i tam wybierasz utwór i gra. Tunein w apce Wiim także będzie grał dalej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś porównywał Wiim Pro (mam i jestem dość zadowolony) z iFi Zen Stream? Po USB i po coaxialu? Czy to dałoby jakiś zysk jakościowy (nie mówię o funkcjonalności, Zena też znam od lepszych i gorszych stron, ale akurat nie mam pod ręką do porównań).

Będę wdzięczny za opinię kogoś, kto słuchał, może niekoniecznie teoretyków wywodzących "że po USB zawsze będzie lepiej, musi być lepiej, zwłaszcza jak dasz kabel z ręcznie kutego o wchodzie księżyca platynoirydu za 10.000 ;) )

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2023 o 07:57, Piotr Sonido napisał:

Ale Wiim mini vs zen Stream bo oby wyjściach gra znacznie lepiej.

Dzięki! Miałem przez pewien czas Zena i nie podzielałem tych zachwytów jakie wylewali nad nim recenzenci. Robi to, co ma robić transport i w tym jest niezły (pomijając niedostatki funkcjonalne i słabą aktualizację softu), ale czy te wszyskie femtoclocki i izolacje galwaniczne czynią dźwięk "cudownym"?... Może na kosmicznym sprzęcie o niezwykłej rozdzielczości są różnice. Wiim Pro coraz bardziej mi się podoba, w zasadzie niczego nie brakuje dźwiękowi (po cyfrze, coax), ani funkcjonalności. Gdyby miał wyjście USB, to byłaby już pełnia szczęścia, mógłby grać też DSD. Nie mam aż tak dużo takich plików, ale czasem chciałbym coś nimi potestować, stąd pytanie, czy Zen da również inne przewagi. Ale w sumie trochę powątpiewam, czy w dziedzinie SQ byłyby szokująco lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. 

 

Od wczoraj posiadam wiim pro i cały czas mam z nim problem. Mianowicie podłączony mam go po wifi. Steruje nim poprzez aplikacje tidal connect i spotify connect. W aplikacjach tidal i spotify cały czas zanika mi wybór urządzenia do podłączenia connect pomimo że w aplikacji wiim home stremer cały czas jest podłączony do sieci, telefon oczywiście również.

Ktoś ma pomysł na rozwiązanie problemu? Aby aplikacje tidal i spotify widziały cały czas wiim pro w wyborze urządzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mariusz Kopacki napisał:

Popracowac nad jakoscia sieci? Wylaczyc IPv6 dla WiiM? Zmienic z 5GHz na 2.4 GHz, badz na odwrot? Przejsc na kabelek?

Próbowałem tak robić, połączenie kablem niestety odpada. Zasieg wifi mam pełny na wiim oraz telefonie. Dzieje się tak na sieci 2.4 oraz 5Ghz. Niestety problem występuje cały czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Artur Charicki napisał:

Może trzeba poczekać na aktualizację. Kiedyś tak było z Wiim Mini. 

Brat ma wiim mini, pożyczył mi i na tych samych ustawieniach sieci nic nie zanika ani w tidal ani w spotify. Więc całkiem możliwe, że musi wyjść jakaś aktualizacja. Tylko na tą chwilę zastanawiam się czy zwrócić sprzęt czy czekać na aktualizacje bo w obecnej sytuacji używanie wiim pro to udręka ( przynajmniej w moim wypadku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2023 o 14:41, Mariusz Kopacki napisał:

To w PL nie zadziala.

Zakladajac, ze masz subskrypcje AM w PL, to musisz przeniesc zarejestrowane urzadzenia Alexa z domyslnej dla PL domeny alexa.amazon.com do alexa.amazon.co.uk, bo tam aplikacja AM szuka urzadzen do castowania. Jesli brzmi zawile, niewiele poradze.

Jesli widzisz swoje rzeczy pod

https://www.amazon.com/hz/mycd/digital-console/alldevices

to nie bedzie dzialac, bo powinny byc pod

https://www.amazon.co.uk/hz/mycd/digital-console/alldevices

 

Mozna zmienic providera w ustawieniach

 

image.png.47010ba4ddc00316fc0e9aa06a29c37c.png

 

ale zeby to zrobic, trzeba bedzie zarejestrowac jakis adres w kraju, na ktory chcialbys zmienic - tu bylaby zmiana na UK.

Witam,  dziękuje bardzo za informację,  1 pytanie,  dla tego że mam subskrypcja na amazon.pl, amazon prime i music unlimited, jak zrobię ta zmiana na UK wtedy ceny subskrypcja zostanie ta sama czy się zmieni?  I też jak coś kupuje na amazon.pl będzie dalej możliwa wysyłka w Polsce? 

Dziękuję raz jeszcze 

Edytowano przez Riccardo10
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...