Skocz do zawartości

Brak menu ekranowego przez eARC


Sandor Clegane

Recommended Posts

Witam,

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić dlaczego w moim amplitunerze (Marantz SR5015) menu ekranowe wyświetla się normalnie na telewizorze kiedy korzystam z podpiętych urządzeń (konsola, google chromecast, dekoder kablówki), a jak oglądam coś na telewizorze nie korzystając z zewnętrznych źródeł podpiętych pod amplituner (np film z pendrive lub gdy korzystam ze smarta w telewizorze),  menu ekranowe się nie pokazuje? Telewizor jest podpięty do złącza eARC, więc chyba prawidłowo. Jest to czasem naprawdę irytujące i chyba nie powinno tak być. Próbowałem coś na ten temat znaleźć w instrukcji amplitunera, ale żadna z wymienionych tam sytuacji kiedy menu ekranowe się nie wyświetli jakoś mi nie pasuje do mojego telewizora (Panasonic HZ1000). Jeśli ktoś też tak ma albo ma jakiś pomysł czemu tak jest to bardzo bym prosił o odpowiedź. 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



16 minut temu, Sandor Clegane napisał:




Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić dlaczego w moim amplitunerze (Marantz SR5015) menu ekranowe wyświetla się normalnie na telewizorze kiedy korzystam z podpiętych urządzeń (konsola, google chromecast, dekoder kablówki), a jak oglądam coś na telewizorze nie korzystając z zewnętrznych źródeł podpiętych pod amplituner (np film z pendrive lub gdy korzystam ze smarta w telewizorze),  menu ekranowe się nie pokazuje?






eARC oraz ARC służy tylko i wyłącznie do przekazywania sygnału Audio z telewizora do amplitunera.

Na chwilę obecną żaden amplituner nie pozwala na pokazywanie swojego menu ekranowego gdy masz wyświetlone treści przy użyciu telewizora. Problem jest prozaiczny. To amplituner nakłada swoje menu na sygnał wejściowy a nie telewizor. Zatem wszystko w porządku.




Inna sprawa, że producenci mogliby już to ogarnąć przy okazji wprowadzania eARC. Mogliby wprowadzić dodatkowy sygnał gdzie amplituner tylko wysyła same ramki menu i telewizor by to sobie nakładał. Ale z mojego punktu widzenia to obecnie trwa cicha wojna pomiędzy jednymi i drugimi. Bo producenci TV często zarabiają na soundbarach i wolą by ich klienci to kupowali. W sumie nic dziwnego, przy tej fatalnej jakości audio z usług streamingowych nic więcej raczej nie potrzeba, bo efektów tam praktycznie ciężko uświadczyć.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sandor Clegane napisał:

Witam,

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić dlaczego w moim amplitunerze (Marantz SR5015) menu ekranowe wyświetla się normalnie na telewizorze kiedy korzystam z podpiętych urządzeń (konsola, google chromecast, dekoder kablówki), a jak oglądam coś na telewizorze nie korzystając z zewnętrznych źródeł podpiętych pod amplituner (np film z pendrive lub gdy korzystam ze smarta w telewizorze),  menu ekranowe się nie pokazuje? Telewizor jest podpięty do złącza eARC, więc chyba prawidłowo. Jest to czasem naprawdę irytujące i chyba nie powinno tak być. Próbowałem coś na ten temat znaleźć w instrukcji amplitunera, ale żadna z wymienionych tam sytuacji kiedy menu ekranowe się nie wyświetli jakoś mi nie pasuje do mojego telewizora (Panasonic HZ1000). Jeśli ktoś też tak ma albo ma jakiś pomysł czemu tak jest to bardzo bym prosił o odpowiedź. 

Pozdrawiam.

Można to obejść wybierając w TV wejście do którego jest podpięty amplituner ( w moim przypadku Denon, w TV Samsung). Co prawda obraz z TV znika, ale można menu wyświetlić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Iron napisał:

Można to obejść wybierając w TV wejście do którego jest podpięty amplituner ( w moim przypadku Denon, w TV Samsung). Co prawda obraz z TV znika, ale można menu wyświetlić

to ja tylko podrzucę, że niektóre amplitunery same zmieniają wejście na TV. Robi tak na pewno Yamaha tylko jak wyłączymy menu to już nie przywraca poprzedniego ustawienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...