Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze amplitunera


Kamilo1337

Recommended Posts

Witam,

Ostatnimi czasy zakupiłem Elac Debut B5.2. Początkowo chciałem je podłączyć do Loxjie A30. Zamówiłem i przyszło niedziałajace (działał tylko port po USB przy podłączeniu z PC. Bluetooth, analog, aux, optyczny nie działały). Zatem produkt zwróciłem, co za tym idzie niechęć do sprzętu została i chyba nie chciałbym pakować się drugi raz w chińczyka klasy D. Docelowo chciałbym rozbudować swój zestaw do 5.1, ale nie teraz bo aktualnie posiadam inne cele finansowe, które mają wyższe priorytety.

I teraz moje pytanie czy lepiej jednak zakupić ponownie wspomniane Loxjie A30 i potem spróbować je sprzedać czy kupić używany już amplituner kina domowego ? Kwota jaką maksymalnie chciałbym przeznaczyć to 2000 +/-.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



11 minut temu, Kamilo1337 napisał:




Kwota jaką maksymalnie chciałbym przeznaczyć to 2000 +/-.






na olx masz dwa amplitunery yamaha rx-v683 w cenie do 2000,-.




Ewentualnym brakiem pilota lub mikrofonu się nie przejmuj, możesz je spokojnie dokupić w dość dobrych pieniądzach w serwisie autoryzowanym.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lolekdrugi napisał:

 

 


na olx masz dwa amplitunery yamaha rx-v683 w cenie do 2000,-.

 

 


Ewentualnym brakiem pilota lub mikrofonu się nie przejmuj, możesz je spokojnie dokupić w dość dobrych pieniądzach w serwisie autoryzowanym.

Czy może mówisz o tym ?

https://www.olx.pl/d/oferta/zestaw-amplituner-kina-domowego-yamaha-rx-v683-glosniki-wharfedale-CID99-IDRw92u.html

Akurat moje miasto więc miałbym okazję przemacać na żywo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



3 godziny temu, Kamilo1337 napisał:




Czy może mówisz o tym ?






są tylko dwa, drugi srebrny. Tak mówiłem o tym, jak gość może odpalić i możesz odsłuchać to dlaczego nie. Cena jak za ten amplituner jest bardzo dobra według mnie. Brak pilota to nie problem, dokupisz sobie za te kilkaset pln, chyba 200,- jak mnie pamięć nie myli. Drugi jest za 1800 jak dobrze pamiętam z pilotem no ale jest dalej i wysyłka, jak ten działa i pod nosem, w zestawie nawet z tymi vardusami? Cena super o ile nic mu nie dolega.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lolekdrugi napisał:

 

 


są tylko dwa, drugi srebrny. Tak mówiłem o tym, jak gość może odpalić i możesz odsłuchać to dlaczego nie. Cena jak za ten amplituner jest bardzo dobra według mnie. Brak pilota to nie problem, dokupisz sobie za te kilkaset pln, chyba 200,- jak mnie pamięć nie myli. Drugi jest za 1800 jak dobrze pamiętam z pilotem no ale jest dalej i wysyłka, jak ten działa i pod nosem, w zestawie nawet z tymi vardusami? Cena super o ile nic mu nie dolega.

Dzięki. Dziś po południu się umówiłem ze sprzedającym. Za sam amplituner chcę 900 ale może coś zejdzie. Czy bardziej opłaca się wziąć sam ampli za te 900 zł czy cały zestaw za 1100 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



1 godzinę temu, Kamilo1337 napisał:




Dzięki. Dziś po południu się umówiłem ze sprzedającym. Za sam amplituner chcę 900 ale może coś zejdzie. Czy bardziej opłaca się wziąć sam ampli za te 900 zł czy cały zestaw za 1100 ?






Bierz sam jak za tyle, te "Wafle" są słabe niestety. Znajdziesz sobie coś innego.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@Kamilo1337 tam zbyt wiele nie ma w sumie. Do sprawdzenia HDMi wszystkie czy działają, sprawdzić należy dodatkowo BT czy odbiera muzykę, sprawdzić połączenie sieciowe czy działa np WiFi jak nie masz jak to zrób w telefonie HotSpot i się podepnij zobaczysz czy działa. Niech sprzęt pogra z 10 minut co najmniej trochę głośniej tak jak Ty byś słuchał jeżeli się da, niech się zagrzeje po prostu. Sprawdził bym także wejścia analogowe czy działają (cd-in). Optyka jak jest jak sprawdzić również. Jak coś nie działa to odpuszczasz.




Oczywiście koniecznie wszystkie wyjścia głośnikowe. Jak nie ma tylu głośników to nie problem, sprawdzasz dwa przednie, przepinasz kable na tylne i sprawdzasz czy grają. Możesz do tego użyć testowego tonu z ustawień amplitunera. Jak któryś nie gra - dopuszczasz tylko zwróć uwagę na ustawienia systemu byś miał odpowiednie głośniki ustawione.




W sumie to chyba tyle by było. Jak masz telefon z irdą to możesz sobie ściągnąć aplikację i przetestować czy ten pilot by działał jakby był.  Jak nie masz to trudno.




Przydałoby się także mieć jakikolwiek mikrofon na jacka by go podpiąć jako kalibracyjny i zobaczyć czy się odpali menu do kalibracji. Jak nie ma mikrofonu to podepnij zwykłe słuchawki ze złączem jack, na ekranie powinna się pojawić opcja kalibracji a na wyświetlaczu "view on screen". Jak się nie pojawi to znaczy, że coś jest nie tak. Oczywiście zakładam, że słuchawki są sprawne. Kalibracji nie rób bo z wiadomych powodów nie wyjdzie o ile w ogóle się uda :)


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lolekdrugi napisał:


@Kamilo1337 tam zbyt wiele nie ma w sumie. Do sprawdzenia HDMi wszystkie czy działają, sprawdzić należy dodatkowo BT czy odbiera muzykę, sprawdzić połączenie sieciowe czy działa np WiFi jak nie masz jak to zrób w telefonie HotSpot i się podepnij zobaczysz czy działa. Niech sprzęt pogra z 10 minut co najmniej trochę głośniej tak jak Ty byś słuchał jeżeli się da, niech się zagrzeje po prostu. Sprawdził bym także wejścia analogowe czy działają (cd-in). Optyka jak jest jak sprawdzić również. Jak coś nie działa to odpuszczasz.

 

 


Oczywiście koniecznie wszystkie wyjścia głośnikowe. Jak nie ma tylu głośników to nie problem, sprawdzasz dwa przednie, przepinasz kable na tylne i sprawdzasz czy grają. Możesz do tego użyć testowego tonu z ustawień amplitunera. Jak któryś nie gra - dopuszczasz tylko zwróć uwagę na ustawienia systemu byś miał odpowiednie głośniki ustawione.

 

 


W sumie to chyba tyle by było. Jak masz telefon z irdą to możesz sobie ściągnąć aplikację i przetestować czy ten pilot by działał jakby był.  Jak nie masz to trudno.

 

 


Przydałoby się także mieć jakikolwiek mikrofon na jacka by go podpiąć jako kalibracyjny i zobaczyć czy się odpali menu do kalibracji. Jak nie ma mikrofonu to podepnij zwykłe słuchawki ze złączem jack, na ekranie powinna się pojawić opcja kalibracji a na wyświetlaczu "view on screen". Jak się nie pojawi to znaczy, że coś jest nie tak. Oczywiście zakładam, że słuchawki są sprawne. Kalibracji nie rób bo z wiadomych powodów nie wyjdzie o ile w ogóle się uda :)

Dziękuję bardzo za wyczerpanie tematu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lolekdrugi napisał:

nie ma sprawy, daj znać czy kupiłeś czy nie. Te 200,- rabatu Ci się przyda na zakup pilota i mikrofonu :)

 

 

Byłem ale nie testowałem bo goście nie mieli warunków. Nie pomyślałem żeby wziąć ze sobą telewizor i kabel hdmi bo tego nie mieli. Jedynie po aux z telefonu mogli puścić ale koniec końców nie puścili. 

Proponowałem że zabiorę go do domu, przetestuję i dam znać jutro jak wszystko ogarnę ale nie chcieli tak długo czekać i przynajmniej połowę pieniędzy zaliczki. Jeszcze przemyśle sprawę i mają mi jutro najwyżej go dać na całe popołudnie. To raz. 

Dwa wygląda mi trochę na nielegalne źródło, niby pudło oryginalne jest, ale brak pilota i innych akcesoriów oraz przede wszystkim Ci goście nie zachęcali do zakupu. Patologiczny blok, oni też raczej z takiego towarzystwa. Teoretycznie amplituner dostał od reżysera u którego pracował.

Nie wiem czy się w to pakować. 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@Kamilo1337 szczerze, Cieżko mi coś doradzić. Można by założyć, że jest z wędki zwłaszcza, że za połowę kasy Ci go wypożyczą chociaż nie dali przetestować więc może doskonale wiedzą, że jest felerny? W sumie to pudło nie pasuje ale można je kupić przecież by urealnić sprzęt.




Niestety to jest jeden z największych felerów Yamahy, bez ekranu z menu nie zrobisz nic. To jest nieporozumienie w ich sprzęcie za który normalnie sobie wołają więcej kasy niż inni.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kamilo1337 napisał:

Resztę kina na wiosnę prawdopodobnie. Głośnik centralny być może szybciej.

No to warto iść w kino

Za 200 zł nie kupisz pilota i mikrofonu.

11 godzin temu, Kamilo1337 napisał:

Nie wiem czy się w to pakować. 

AVR kupuje się ze sprawdzonego źrodła. Nie wiem jak odbierasz to

9 godzin temu, lolekdrugi napisał:

Niestety to jest jeden z największych felerów Yamahy, bez ekranu z menu nie zrobisz nic. To jest nieporozumienie w ich sprzęcie za który normalnie sobie wołają więcej kasy niż inni.

Marantz żąda jeszcze więcej i też nic nie ma

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:




Za 200 zł nie kupisz pilota i mikrofonu.






Po raz kolejny proszę byś nie pisał bzdur. W maju tego roku kupowałem oryginalny nowy mikrofon kalibracyjny oraz nowy pilot do amplitunera do serii rx-v 48 oraz rx-v68. Zakupy robione w serwisie autoryzowanym, cena za pilota i mikrofon łącznie to 134,- do tego koszt przesyłki 12,99.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

AVR kupuje się ze sprawdzonego źrodła. Nie wiem jak odbierasz to

To źródło wygląda mi na trochę podejrzane ale ja za natury jestem podejrzliwy i nieufny w stosunku do innych i zakładam najgorsze z góry.

Dziś wysłał mi gość sms'a, że za 200 zł kaucji na całe popołudnie da mi go na sprawdzenie.

 

Znalazłem nową Yamaha RX-V4A w cenie 2000 zł. Tyle, że na mediamarkt.de... Chyba pójdę w tą stronę.

Edytowano przez Kamilo1337
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lolekdrugi napisał:

Po raz kolejny proszę byś nie pisał bzdur. W maju tego roku kupowałem oryginalny nowy mikrofon kalibracyjny oraz nowy pilot do amplitunera do serii rx-v 48 oraz rx-v68. Zakupy robione w serwisie autoryzowanym, cena za pilota i mikrofon łącznie to 134,- do tego koszt przesyłki 12,99.

W audiklanie kupiłeś pilota + mikrofon nowe za 150 zł?

Pokaż paragon bo po prostu nie wierze.

22 godziny temu, Kamilo1337 napisał:

Dziś wysłał mi gość sms'a, że za 200 zł kaucji na całe popołudnie da mi go na sprawdzenie.

No i ok

22 godziny temu, Kamilo1337 napisał:

Znalazłem nową Yamaha RX-V4A w cenie 2000 zł. Tyle, że na mediamarkt.de... Chyba pójdę w tą stronę.

Zdecydowanie tak.

Denona mają za 2700 - X2700

21 godzin temu, Kamilo1337 napisał:

Chyba jednak nie wchodzi w grę. Kupno przez pośredników do Polski. MM.de nie wysyła bezpośrednio do nas.

Daleko masz do granicy?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Daleko masz do granicy?

Centrum polski. 500 km w jedną stronę.

22 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

  22 godziny temu, Kamilo1337 napisał:

Dziś wysłał mi gość sms'a, że za 200 zł kaucji na całe popołudnie da mi go na sprawdzenie.

No i ok

Odpuściłem ten temat po rozmowach z żoną.  Może amplituner był i w dobrej cenie ale wolę mieć coś z pewnego źródła.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:




W audiklanie kupiłeś pilota + mikrofon nowe za 150 zł?




Pokaż paragon bo po prostu nie wierze.






jako osoba z branży powinieneś sam ogarniać takie rzeczy. Wstyd, że nie znasz serwisu autoryzowanego który ma dobre ceny.




https://store.musicservice.pl/mikrofon-kalibracyjny-wn649600-yamaha-p-1657.html




Hej @S4Home trochę słabo u was z ogarnianiem serwisów sprzętu, skoro wasz były pracownik nie wie o nich.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...