Skocz do zawartości

Odtwarzanie natywnie plików DSD z PC z kompatybilnym DAC (Topping d10s)


Luk Pl

Recommended Posts

Witam!

Mam problem z odtwarzaniem plików DSD z komputera. Ostatnio zakupiłem Topping D10s który ma obsługę plików DSD. Zainstalowałem sterowniki ze strony producenta, do sterowników była dołączona instrukcja oraz dodatkowe pliki umożliwiające odtwarzanie plików DSD w programie Foobar2000. Kilka razy postępowałem zgodnie z instrukcją krok po kroku i efekt jest taki że pliki uruchamiają się w odtwarzaczu (idzie pasek postępu), na wyświetlaczu Topping widać że wykrywa plik DSD, jednak nie ma dźwięku. Najdziwniejsze jest to ze Toppinng znika z listy urządzeń w systemie kiedy leci utwór, kiedy wcisnę stop urządzenie pojawia się z powrotem. Próbowałem jeszcze Tune Browser, który również może puszczać pliki DSD natywnie, niestety sytuacja wygląda identycznie jak w przypadku foobar`a. Proszę o pomoc. 

@Q21 Topping zamówiłem u Was, czy spotkaliście się z takim problemem odnośnie tego urządzenia? może walczę z oprogramowaniem, a problem jest z urządzeniem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Tomasz S. napisał:

Ale ten Topping z tego co pamiętam wysyłał u Ciebie dalej dźwięk po coaxialu. Na RCA też nie ma dźwięku ?

Kiedy zauważyłem że Topping znika z listy urządzeń po puszczeniu pliku myślałem że nie ma co sprawdzać RCA, teraz gdy o to zapytałeś spróbowałem i dźwięk idzie, ale jest to jeden wielki szum... :( 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się! :) 

Dzięki @Tomasz S. Nawet nie wiesz jak pomogłeś mi tym zapytaniem o RCA, nakierowałeś mnie że sygnał DSD może iść tylko po RCA (jak kiedyś będziesz w Szczecinie masz u mnie zimnego browarka), już wyjaśniam, może ktoś kiedyś będzie miał podobny problem bo w Internecie czytam że ma go masa ludzi... Kiedy sprawdziłem RCA jak wspomniałem wyżej leciał bardzo głośny szum. Pomyślałem sobie że szum to już lepsze niż cisza, znaczy ze DAC jakiś sygnał wypuszcza. Zacząłem walczyć z ustawieniami metodą prób i błędów (kilka ładnych godzin), w pewnym momencie przy zmianie jednego z ustawień wyskoczyło mi okno, którego wcześniej nie widziałem. Było to oprogramowanie Nahimic, nawet nie wiedziałem że coś takiego jest zainstalowane w moim PC, nigdy tego nie używałem, w każdym razie miało to coś wspólnego z audio, coś związanego z optymalizacja dźwięku, cały czas działało w tle. Program ten powodował jakiś konflikt i wystarczyło odinstalować i muza gra. Mało tego, jakoś dźwięku znacząco się poprawiła, dźwięk stał się jeszcze bardziej analityczny, stereofonia bogatsza, ale za to uwydatniły się sybilanty, ale to walka na inny dzień, jak zawsze w audio nie można mieć wszystkiego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

Moim zdaniem w ogóle lepiej używać tego Toppinga jako DACa właśnie i bezpośrednio po RCA podłączyć go do wzmacniacza. 

Dokładnie tak, teraz jestem w szoku jak to gra. Pomyśleć że konflikt powodował program do optymalizacji dźwięku :) Zanim pojawiły się problemy z odtwarzaniem przez Topping, nie zdawałem sobie sprawy że takie coś działa w tle. Teraz wszystkie dodatkowe bajery odinstalowuje z miejsca. Fajnie że zainteresowałeś się tematem bo tym zapytaniem o RCA dałeś mi do myślenia i znowu zacząłem kombinować, gdyby nie to dalej bym mieszał w ustawieniach będąc połączony coaxialem, jeszcze raz dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...