Skocz do zawartości

Jamo E4.SUB.1 zmiana


stoik

Recommended Posts

Witam.

Po wcześniejszej lekturze forum, na początku roku kupiłem Taga Harmony HTR-1000CD V.2 oraz głośniki Heco Aurora 300. Ze starego zestawu został mi suboofer Jamo E4.SUB.1. Zastanawiam się nad jego zmianą, a ogólnie lubię mieć komplet z jednej firmy, to moje spojrzenie kieruję w stronę Heco Aurora Sub 30A. 

Jednak zastanawiam się czy nie będzie on za mocny na mój mały pokoik? Całość stoi w pokoju niecałe 12m2 (3.25mx3.55m) z lekko otwartą kuchnią. Załącze zdjęcie jak z grubsza to wygląda. Chyba. że polecicie lepszy w podobnej cenie.

Inne pytanie, drugorzędne, to czy pomijając funkcje streamingu Marantz Melody X (M-CR612) dużo poprawi dźwięk względem Tagi?

Ogólnie nie jestem audiofilem i to co mam mi się już podoba, ale zawsze może być lepiej.

Jeśli chodzi o muzykę to leci głównie rap, ale nie te nowe hiphopolo, jeśli to ma znaczenie.

Pozdrawiam

p2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCR jest drogi jak na swoje mozliwości. Apka nie jest jakas idealna. A dzwięk? Jak wymieniać to na coś już konkretniejszego moim zdaniem.

Nie pamiętam tego suba Jamo.

Ale Aurora 30 to fajny sub świetnie wyceniony.

Do stereo możesz popatrzeć jeszcze nad Fyne F3.10 oraz Cambridge Audio Minx.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Piotr Sonido napisał:

MCR jest drogi jak na swoje mozliwości. Apka nie jest jakas idealna. A dzwięk? Jak wymieniać to na coś już konkretniejszego moim zdaniem.

Nie pamiętam tego suba Jamo.

Ale Aurora 30 to fajny sub świetnie wyceniony.

Do stereo możesz popatrzeć jeszcze nad Fyne F3.10 oraz Cambridge Audio Minx.

Piotr

Dziękuję za odpowiedź.

Jeśli chodzi o zmianę na coś lepszego to obawiam się, że wszystkie konkretniejsze sprzęty zajmą za dużo miejsca, którego jak widać na zdjęciu u mnie nie ma za wiele. Ta półka pod tv jest niewysoka i obawiam się o słaby obieg powietrza i przegrzewanie się wzmacniacza.

Chyba, że możesz coś zaproponować dobrego i niewysokiego. Dodam, że na razie 100% muzyki to u mnie płyty CD. Ewentualnie coś dorzucić by można było odtwarzać muzę z Tidal (Taga przez bluetooth ale to dość cicho gra i trzeba znacznie volume kręcić w górę względem płyt CD). Mam małą wiedzę na ten temat a może jest jakiś sprzęt na który warto rzucić okiem.

 

Jeśli chodzi o wymieniony Cambridge to masz na myśli CAMBRIDGE AUDIO MINX SUB X-201?

Który z tej trójki jest wg Ciebie Piotrze najbardziej wart uwagi?

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Prywatnie stawiam Tagę wyżej niż Marantza ale to oczywiście moje zdanie. Jeśli ktoś lubi bardziej detaliczne brzmienie z mocniejszą górą to MCR612 może przypaść do gustu. Jeśli bardziej muzykalne to Taga nie ma sobie równych. 

Subwoofer Heco Aurora Sub 30a to bardzo dobry wybór, brzmienie mięsiste, potężne. Większą sprężystość uzyskałbyś podłączając Pylon Pearl Sub ale miałbyś inny design ;)

Zapraszam po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to Heco ma Pasmo przenoszenia: 20 - 150 Hz a ten Pylon 40-200Hz. Nie przemawia to na korzyść Heco? 
Ten Pylon podoba mi się również więc wybór ciężki. 
 

Czy do tej tagi mogę podłączyć jakiś streamer czy coś w tym stylu, w którego mógłbym wklepać dane TIDAL i z niego odtwarzać muzę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Pylon z tym subem Pearl to jest taki żarcik bardziej.

Pylon musial wejść w te produkty bo miał systemy kina. Aele to nie jest dobry sub.

Minx jest mały. To jets jego plus Ładny. Gra basem wyższym ale słyszalnym. Do małych pomieszczeń, jak Twoje da radę. I jest szybki.

Fyne jest mocniejsze, konkretniejsze. Typowy klocek.

Aurora  30 gra najpotężniejszym basem. Duzym.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem za dużo kontaktu z subami, wiec nie wiem dokładnie czego się spodziewać, ale przekonuje mnie Heco. 
 

A co sądźcie o amplitunerze Technics sa-ex300? Pytam bo mam go i wymieniłem go na Tage. Jedna osoba, która u mnie w mieście ma sklep z takimi lepszymi sprzętami grającymi, twierdzi, ze jest to lepszy sprzęt. Może na nim zbudować zestaw grający, jeśli jest tak dobry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

No ale to chwila. Masz oba a słuchasz innych rad?

To posłuchaj oba i zobacz który jest dla Ciebie lepszy.

W pełni sprawny?

Piotr

Oprócz pilota, z tego co pamietam, to wszystko działa. Mam do niego cd tylko nie pamietam modelu. Główny powód zmiany był taki, ze Taga zajmuje dużo mniej miejsca i oferuje możliwość odtwarzania muzyki z telefonu. Jednak czytając forum, zauważyłem, ze są te streamery, które pozwalają na to. Tylko muszę się zagłębić w temat podłączenia tego do tych sprzętów, które posiadam. 
 

Do tego na tym forum czytałem kilka dość pozytywne opinie na temat tego AiO Tagi. Jednak sprzedawca u mnie w mieście bardzo go krytykuje i właśnie zaleca zmianę Marantz Melody X. 
 

Jeśli o sub chodzi jestem dość zdecydowany na Heco, tylko poczekam i może coś w tym „black week” się trafi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jesteś w stanie utargować ten zestaw w sklepie MusicCast MCR-N670D, mały, przyjemnie brzmiący , ma i streamer i cd i wygląda wg mnie obłędnie i Marantz nie ma dla mnie w tej kwestii podjazdu. Tu może ktoś mnie poprawi, ale Yamaha chyba całkiem fajnie zgrywa się z Heco :) ( jeśli można kupić tylko z kolumnami to zawsze możesz je sprzedać z tą tagą lub same więc jeszcze coś odzyskasz )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Pearl Sub nie jest żart i warto byłoby porównać oba ze sobą. 

Mając Heco Aurora 300 na pewno bezpieczniejszym wyborem byłby Sub 30a. 

Technics sa-ex300 nie jest szczytem możliwości i z tego co pamiętam musiałem bardzo często kręcić potencjometrami barwy aby uzyskać akceptowalny dźwięk. W mojej ocenie Taga Harmony to wyższa klasa sprzętu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Z Pearl Sub nie jest żart i warto byłoby porównać oba ze sobą. 

Mając Heco Aurora 300 na pewno bezpieczniejszym wyborem byłby Sub 30a. 

Technics sa-ex300 nie jest szczytem możliwości i z tego co pamiętam musiałem bardzo często kręcić potencjometrami barwy aby uzyskać akceptowalny dźwięk. W mojej ocenie Taga Harmony to wyższa klasa sprzętu. 

 

Dziękuje wszystkim za odpowiedz. Dzięki informacjom w tym temacie mogłem zweryfikować zdanie na temat mojego zestawu. Do tego przestałem rozważać tego Melody X. 

Dziękuję Michał Gałązka za podpowiedz z Yamaha MusicCast MCR-N670D, kiedyś o nim czytałem opinie, zdaje się, ze na tym forum i właśnie z Aurora 300 zdaje się był polecany. Napewno rozważę tą opcje bo przyznaje, ze podoba mi się całościowo. 

 

Na te chwile poczekam i może trafie na jakieś promo black week na suba. Może, akurat się trafi do ta cena. 
 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Na razie cisza jeśli chodzi o Black Friday. Spodziewałem się że w tym roku będzie słabe. ale aż tak :/

Piotr

W Q21 wczoraj jeszcze kosztował 1649PLN dziś już widzę 1679PLN, więc idzie to w zła stronę dla mnie. Albo przygotowania do obniżek😉. W rtv euro za 1699PLN i będzie na miejscu do odbioru. 
Nie wiadomo czy warto czekać na black friday

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2022 o 07:58, stoik napisał:

W Q21 wczoraj jeszcze kosztował 1649PLN dziś już widzę 1679PLN, więc idzie to w zła stronę dla mnie. Albo przygotowania do obniżek😉. W rtv euro za 1699PLN i będzie na miejscu do odbioru. 
Nie wiadomo czy warto czekać na black friday

No to black Fiday welcome chciało by się powiedzieć.

Na razie bardzo ostrożne ruchy u wszystkich.

Ale jak mowie ja bym się tego spodziewał.

Zamiast udawanych obniżek wolał bym widzieć stałe obnizki cen.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub Heco już u mnie od soboty. Brzmi pięknie, oczywiście jeśli chodzi o mój amatorski gust. Mocy ma aż nad to co trzeba. Na razie odcięcie skręcone na minimum bo tak gdzieś czytałem, by na start przez jakiś czas trzymać. Chyba, ze proponujecie noobkowi inaczej. 
jedyne co mi tak „średnio” pasuje to automatyczne wyłączanie. Czasem to działa a w innym przypadku wracam po jakimś czasie a dioda na zielono nadal swieci. Nie wiem czy coś zle robie, zły przewód czy coś innego. Kabel jest raczej niskiej jakości ale jak już jest dość fajny sub to jakiś w miarę przyzwoity by się przydało kupić. Chętnie bym posłuchał propozycji. Jakoś, ze sprzęt niezbyt wysokiej klasy to i przewód adekwatny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2022 o 17:20, Q21 napisał:

Niestety z miesiąca na miesiąc dostajemy informacje o podwyżkach. Heco niebawem pójdzie do góry i to bardzo mocno. Jeśli potwierdzi się informacja to można spodziewać się co najmniej podwyżki 25%

W Heco??

No to grubo.

To już nie będą wtedy tak chwalone.

Dnia 14.11.2022 o 18:36, Michał Gałązka napisał:

@Q21 za jakis czas audio będzie naprawdę dla majętnych... :/

Ale to będzie na chwile.

Bo producenci nie będa w stanie wydolić.

To nie będzie sytuacja jak z Nvidia.

Voxx przedstawiła już raport z wyników Onkyo/Pioneer. Nie jest optymistyczny.

Dnia 14.11.2022 o 19:53, stoik napisał:

Chętnie bym posłuchał propozycji. Jakoś, ze sprzęt niezbyt wysokiej klasy to i przewód adekwatny. 

Dobre tanie kable do suba ma Wireworld.

Miałem i byłem zadowolony.

Ale finalnie sub się zgasi czy nie?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Voxx przedstawiła już raport z wyników Onkyo/Pioneer. Nie jest optymistyczny.

A mnie siękiedyś coś obiło o bankructwie ONKYO , czy jakiegoś fake newsa czytałem ? Bo gdzieś widziałem info, że w tym czy tamtym roku ogłaszali bankructwo czy coś w ten deseń. To jak to z nimi jest ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ale finalnie sub się zgasi czy nie?

Piotr

W tym jednym przypadku, po około 30 minutach (może trochę więcej), nadal był włączony, więc przyciskiem go wyłączyłem. Później włączyłem go i już był na czuwaniu (czerwona dioda). Od tego czasu działa już tak jak powinien, przynajmniej tak mi się wydaje. 
Dziękuje za podpowiedz z firmą przewodów, rzeczywiście maja też w cenie dla mnie. 
Czy jest różnica w które gniazdo jest wpięty przewód w sub? Taga ma jedno wyjście na sub a w subwooferze są dwa i zastanawiam się czy to robi różnice. 
 

Rzeczywiście wzrost cen o 25% to może być strzał w kolano, bo z tego co czytam na forum Heco nie jest polecany tak często jak Indian Line czy Kef. Jak ceny wzrosną to mogą już nie być wcale konkurencyjni. 
 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indiana line jest głównie polecana przez sklep top hi&fi  bądź inne sklepy:) cóż, każdy ma swój gust ale słuchałem taki polecany zestaw przez sklep top hi fi czyli yamaha + Indiana line tesi661 chyba tak się zwie ten model i kompletnie to zadka nie urywa. Moim skromnym zdaniem heco zdecydowanie lepiej się zgrywa z Indiana line lub jakiś elac no ale trzeba też pamiętać, że sklepy żyją że sprzedaży a Indiana line zagwarantuje IM troszkę wiekszy zysk niż zestaw z heco czy Elac ;)

Edytowano przez Michał Gałązka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

A mnie siękiedyś coś obiło o bankructwie ONKYO , czy jakiegoś fake newsa czytałem ?

Tak. Japonskie Onkyo zbankrutowało i wykupił je Voxx. To już jest inny rozdział historii.

Już po bankructwie :P

16 godzin temu, stoik napisał:

W tym jednym przypadku, po około 30 minutach (może trochę więcej), nadal był włączony, więc przyciskiem go wyłączyłem. Później włączyłem go i już był na czuwaniu (czerwona dioda). Od tego czasu działa już tak jak powinien, przynajmniej tak mi się wydaje. 

Może stycznik się zawiesił ale to by było dziwne.

Albo sygnał w amplitunerze nie wygasł. ale to też dziwne.

16 godzin temu, stoik napisał:

Czy jest różnica w które gniazdo jest wpięty przewód w sub? Taga ma jedno wyjście na sub a w subwooferze są dwa i zastanawiam się czy to robi różnice. 

Jedno powinno być podpisane jako LFE, to do niego.

16 godzin temu, stoik napisał:

Rzeczywiście wzrost cen o 25% to może być strzał w kolano, bo z tego co czytam na forum Heco nie jest polecany tak często jak Indian Line czy Kef. Jak ceny wzrosną to mogą już nie być wcale konkurencyjni. 

A to już jest inna sprawa ;)

Polecenia to nie kwestia "lepszości"

Ale 25% to po prostu przesada.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Tak. Japonskie Onkyo zbankrutowało i wykupił je Voxx. To już jest inny rozdział historii.

Już po bankructwie :P

Może stycznik się zawiesił ale to by było dziwne.

Albo sygnał w amplitunerze nie wygasł. ale to też dziwne.

Jedno powinno być podpisane jako LFE, to do niego.

A to już jest inna sprawa ;)

Polecenia to nie kwestia "lepszości"

Ale 25% to po prostu przesada.

Piotr

Właśnie nie ma oznaczonego LFE, wtedy bym nie miał dylematu. Są dwa wejście Line R i L. Trochę się interesowałem (yt itp) i właśnie podawano, ze gdy jest LFE to w nie. Druga opcja była właśnie z dwoma Line R L i tam podawali, ze się wpina dwa sygnałowe z wyjścia na głośniki. A w Taga jest wyjście sub out. Na moje oko to chyba obojętne w które podłączę. Chyba, ze ten przewód typu „Y” i z wyjścia sub out jednym rozdzielić na dwa wejścia w subwooferze? Tylko czy to jest poprawne i nie wpłynie jakoś negatywnie na sprzęt?
 

W moim przypadku zdecydowałem się na Heco po lekturze tego forum. Trochę opinii pozytywnych tu było na ich temat, również w połączeniu z Taga Harmony. Napewno nie żałuje zakupu tych kolumn, bo zarówno wich wykonanie, jak i dzwiek są dla mnie (amatora) bardzo zadawalającej. 
Dobrze, że są takie miejsca w internecie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...