Skocz do zawartości

Uprzyjemnienie słuchania muzyki z telefonu


Recommended Posts

Witam,

Nie jestem audiofilem. Słucham głównie metalu z laptopa albo telefonu (Samsung A52s) na słuchawkach Sennheiser Momentum M2. Źrodłem jest zazwyczaj Tidal w jakości HIFI.

Czy istnieje jakieś sensowne sprzętowe rozwiązanie, żeby móc lepiej kontrolować głośność jeśli źródłem jest telefon? Android niestety ogranicza to do paru pozycji i na jednej jest za głośno a na sąsiedniej za cicho. Wiem, że te słuchawki nie potrzebują jakiegoś dodatkowego wzmacniacza, bo bardzo łatwo je napędzić, ale jeśli istnieje coś co może polepszyć jakość odsłuchu i rozwiązać problem z poziomami głośności to chętnie bym się w takie coś zaopatrzył.

Z góry dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2022 o 14:52, Dycu napisał:

Android niestety ogranicza to do paru pozycji i na jednej jest za głośno a na sąsiedniej za cicho.

Jeśli chodzi Ci tylko o jednakową głośność - to w telefonie w odtwarzaczu znajdź opcję normalizacji odtwarzania.

 W lapku to samo włącz normalizację w opcjach audio lub też w tym czym odtwarzasz z lapka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2022 o 17:47, gienas napisał:

Jeśli chodzi Ci tylko o jednakową głośność - to w telefonie w odtwarzaczu znajdź opcję normalizacji odtwarzania.

 W lapku to samo włącz normalizację w opcjach audio lub też w tym czym odtwarzasz z lapka.

Chodzi mi o to, że nie ma płynnej kontroli głośności i przy przeskoku jest albo za głośno albo za cicho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2022 o 14:52, Dycu napisał:

Źrodłem jest zazwyczaj Tidal w jakości HIFI.

Czy istnieje jakieś sensowne sprzętowe rozwiązanie, żeby móc lepiej kontrolować głośność jeśli źródłem jest telefon?

Odtwarzając Tidala z natywnej apki na telefonie masz dostępny suwak regulacji głośności. Można praktycznie płynnie zmieniać głośność.
Podobnie jest w apce Tidala na Windowsa, chociaż suwak głośności jest krótki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2022 o 14:15, marecki napisał:

Odtwarzając Tidala z natywnej apki na telefonie masz dostępny suwak regulacji głośności. Można praktycznie płynnie zmieniać głośność.
Podobnie jest w apce Tidala na Windowsa, chociaż suwak głośności jest krótki.

Na telefonie nawet z apki zmiana głośności jest skokowa. Tego się na androidzie chyba nie da obejść niestety.

21 godzin temu, maciek72 napisał:

Violectric Chronos , może i drogi , ale spełnia wszystkie potrzeby :)

I uprzyjemni czas :)

 

Ok, niestety jak na moje wymagania bardzo drogie. Słuchawki kosztowały mnie 900 zł a jestem mega zadowolony. Moje uszy nie mają aż takich wymagań, żeby dorzucić teraz do tego kolejny 1k :). Byłoby coś tańszego co dało radę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dycu napisał:

Na telefonie nawet z apki zmiana głośności jest skokowa. Tego się na androidzie chyba nie da obejść niestety.

Tak, to jest skokowa zmiana głośności. Ale liczba tych skoków chyba zależy od modelu telefonu. Na moim LG V30 zmiana głośności z apki Tidala jest praktycznie płynna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marecki napisał:

Tak, to jest skokowa zmiana głośności. Ale liczba tych skoków chyba zależy od modelu telefonu. Na moim LG V30 zmiana głośności z apki Tidala jest praktycznie płynna.

Ok, u mnie niestety niezbyt. I do tego dwie brakuje idealnie stopnia pomiędzy dwoma programi który by mi pasował :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2022 o 14:52, Dycu napisał:

Witam,

Nie jestem audiofilem. Słucham głównie metalu z laptopa albo telefonu (Samsung A52s) na słuchawkach Sennheiser Momentum M2. Źrodłem jest zazwyczaj Tidal w jakości HIFI.

Czy istnieje jakieś sensowne sprzętowe rozwiązanie, żeby móc lepiej kontrolować głośność jeśli źródłem jest telefon? Android niestety ogranicza to do paru pozycji i na jednej jest za głośno a na sąsiedniej za cicho. Wiem, że te słuchawki nie potrzebują jakiegoś dodatkowego wzmacniacza, bo bardzo łatwo je napędzić, ale jeśli istnieje coś co może polepszyć jakość odsłuchu i rozwiązać problem z poziomami głośności to chętnie bym się w takie coś zaopatrzył.

Z góry dzięki za pomoc

Witaj,

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup wzmacniacza słuchawkowego z DAC https://www.tophifi.pl/sluchawki/wzmacniacze-sluchawkowe/audioquest-dragonfly-red.html

Podesłaliśmy linka z Audioquest Dragonfly - akurat wersja "RED" - zerkinij sobie na to cudeńko ;) 

Podłączasz bezpośrednio do telefonu i nic więcej już Cię nie interesuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup wzmacniacza słuchawkowego z DAC https://www.tophifi.pl/sluchawki/wzmacniacze-sluchawkowe/audioquest-dragonfly-red.html

Podesłaliśmy linka z Audioquest Dragonfly - akurat wersja "RED" - zerkinij sobie na to cudeńko ;) 

Podłączasz bezpośrednio do telefonu i nic więcej już Cię nie interesuje.

Zakupione, dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...