Skocz do zawartości

marecki

Uczestnik
 • Zawartość

  177
 • Dołączył

 • Ostatnio

O marecki

 • Ranga
  Sympatyk

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Połączenie bluetooth ma za małą przepustowość, żeby dać dźwięk dobrej jakości. Ale pewien postęp jest. Nowe kodeki aptX HD a zwłaszcza LDAC, LHDC zapewniają już dobry dźwięk.
 2. Z TV dźwięk cyfrowy można pobrać poprzez wyjście optyczne lub z HDMI ARC. Ewentualnie do wyjścia słuchawkowego można podłączyć jakiś transmiter, ale jakość sygnału będzie kiepska.
 3. Można skonfigurować dwa Devialety do odtwarzania stereofonicznego, pozostaje kwestia ceny. Ale autor wątku nie ustalił pułapu cenowego.
 4. Do grania z solidną podstawą basową to tylko Devialet Reactor 600 (pasmo od 18Hz i moc 600W). Przeczytaj tą recenzję (Plusy: Genialny wygląd i żywe, dynamiczne brzmienie oparte na FENOMENALNYM basie).
 5. Gdzieś czytałem, że za promocję tych programów (też są do Tidala) można dostać darmową licencję.
 6. Mają dobre opinie https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a26.html
 7. Czy pliki odtwarzane z pamięci telefonu przerywają odtwarzanie zawsze w tym samym momencie, czy jest to przypadkowe zjawisko?
 8. To niekoniecznie może być winą Tidala. Testowałem przez darmowe 2 tygodnie Roon Server. Ani razu nie przerwało odtwarzania, nie było zacięcia ani przeskoku utworu. Odtwarzałem pliki z NAS, Tidal (Master) i Qobuz (24/192). Po skończeniu okresu próbnego wróciłem do odtwarzania przez Bubble Server. Już przy pierwszej płycie z Tidala było zacięcie i przeskok do następnego utworu. Różnica była w protokole przesyłu danych. Bubble Server korzysta z DLNA a Roon Server ma własny protokół RAAT.
 9. Może w pomocy technicznej znajdziesz odpowiedź: https://kb.dolby.com/access?kid=ka00g000000c8jPAAQ&articletype=FAQ__kav
 10. Problemem może być transmisja bluetooth. Sprawdź na słuchawkach przewodowych.
 11. Nie przejmuj się tym. Miałem CD z takim 3 stopniowym filtrem a potem Stream Magic 6. Wielokrotnie je testowałem próbując usłyszeć zmiany w dźwięku. Nie słyszałem żadnej różnicy pomiędzy tymi filtrami. Te różnice są tak subtelne, że praktycznie nieistotne.
 12. Wystarczą dwa wkrętaki i nie trzeba nic lutować, do wyboru system. https://www.audiophonics.fr/en/network-audio-players-raspdac/audiophonics-raspdac-mini-kit-diy-streamer-for-raspberry-pi-4-dac-es9038q2m-p-14577.html
 13. Można na Bubble Server utworzyć OpenHome renderer i wtedy telefon jest tylko sterownikiem. Strumień z Tidala jest przesyłany do renderera bezpośrednio z sieci (nie przez telefon).
 14. Można za pomocą telefonu sterować odtwarzaniem Tidala na PC, ale nie z użyciem aplikacji Tidal. Wystarczy na PC zainstalować BubbleUPnP Server (daje dostęp do Tidala i Qobuza). Odtwarzaczem może być Foobar 2000 z wtyczką foo_upnp. Do sterowania odtwarzaniem apka BubbleUPnP na telefonie, można też użyć mconnect.
×
×
 • Utwórz nowe...