Skocz do zawartości

marecki

Uczestnik
 • Zawartość

  31
 • Dołączył

 • Ostatnio

O marecki

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska
 1. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki: https://www.ceneo.pl/oferty/adapter-bluetooth-usb https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/adaptery-bluetooth https://www.komputronik.pl/category/16831/adaptery-usb-bluetooth.html https://allegro.pl/kategoria/komunikacja-i-lacznosc-bluetooth-10855?order=m
 2. Tidal nie działa. HELP!!!

  Jeśli nie chcesz (lub nie możesz) zmienić routera, to można do niego podłączyć swój router (z możliwością zmiany ustawień). Ten Huawei będzie pełnił tylko funkcję modemu.
 3. Tidal nie działa. HELP!!!

  Może celowo nie chcą. Może zależy im, aby wszystkie połączenia odbywały się przez serwery Google'a.
 4. Tidal nie działa. HELP!!!

  Dziękuję, pomogło mi znowu uruchomić Tidala przez NAS Synology.
 5. Większość tanich listew zasilających ma tylko zabezpieczenia przeciwprzepięciowe. Trudno jest znaleźć taką, która ma także filtry przeciwzakłóceniowe. Ja mam podobną sytuację z zasilaniem (blok ze starą aluminiową instalacją elektryczną). Kupno dobrego kondycjonera odpada ze względów finansowych. Używam listwę ACAR 504WF, oprócz zabezpieczenia przeciwprzepięciowego ma także filtry przeciwzakłóceniowe. Nie zauważyłem negatywnego wpływu na dźwięk, wręcz odwrotnie. Nie denerwują mnie już zakłócenia z sieci elektrycznej.
 6. Brzęczenie głośników

  Nie napisałem, że końcówka mocy jest spalona tylko uszkodzona. Uszkodzenie może polegać na spaleniu nie tranzystora mocy a elementu ustalającego parametry pracy (tranzystor, dioda,rezystor). Może być również uszkodzony zasilacz wzmacniacza. Przy lokalizacji uszkodzenia jest zalecana pewna kolejność szukania wadliwego elementu. Dla wzmacniacza najpierw sprawdza się napięcie stałe na wyjściu, później napięcia zasilające. Skoro przyznajesz się do absolutnej niewiedzy na ten temat, nie kombinuj tylko oddaj sprzęt do naprawy do serwisu.
 7. Brzęczenie głośników

  Rozumiem, że podłączyłeś równolegle dwie pary głośników do wyjścia wzmacniacza. W ten sposób przeciążyłeś końcówki mocy amplitunera. Buczenie prawdopodobnie spowodowane jest napięciem stałym na wyjściu wzmacniacza. Zmierz miernikiem napięcia stałego jego poziom na zaciskach głośników. Wartość większa niż kilkadziesiąt milivoltów oznacza uszkodzenie końcówki mocy. Jeśli jest to układ scalony, pozostaje tylko wymiana na nowy. Jeśli końcówka jest na tranzystorach, potrzebny jest schemat elektryczny i doświadczenie w naprawach.
 8. Wybór subwoofera

  Masz rację, ale zwróć uwagę że Velodyne CHT-10Q ma obudowę bass reflex a Dynaudio SUB-250 zamkniętą.
 9. Problem ze wzmacniaczem

  Objawy mogą wskazywać, że głośniki były nieudolnie naprawiane.
 10. Wybór subwoofera

  Jeśli do słuchania muzyki, to lepszy jest mniejszy głośnik. A jeszcze lepiej, żeby obudowa nie była typu bass reflex lecz zamknięta.
 11. Problem ze wzmacniaczem

  1. Jeśli problem wynika z braku dobrego styku wewnątrz potencjometru, pomaga preparat KONTAKT PR np. http://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=04281 Trzeba psiknąć do środka i pokręcić parę razy od początku do oporu. Ale wzmacniacz może mieć już zużyty potencjometr (wytarte ścieżki oporowe) i pomoże tylko wymiana na nowy o tej samej rezystancji. 2. Dla tych głośnikach (80W/8ohm) nie powinno być takich objawów przy głośności ustawionej na 9:30. Napisałeś że dostałeś te głośniki. Czy są fabrycznie nowe? Mam podejrzenie, że ktoś już je przegrzał słuchając zbyt głośno.
 12. Jeśli przy ustawieniu DVD na stereo grają wszystkie głośniki a po zmianie na 5.1 nie gra centralny, to przyczyny problemu należy szukać w DVD. Sprawdź w ustawieniach czy nie jest wyciszony kanał centralny (dialogowy).
 13. Wzmacniacz Yamaha, jakie wtyki do przewodów?

  Może być tak jak podłączyłeś. Jeśli chcesz zamontować końcówki na przewody, to pasują tylko szpilki. Wsuwasz w szczelinę i dokręcasz tak aby się trzymało.
 14. Problem z głosnikami

  Najpierw sprawdź podłączenia głośników. Jeśli mają podwójne gniazda podłączeniowe, to sprawdź czy zwory na gniazdach są mocno dokręcone. W przypadku braku poprawy oznacza to uszkodzenie głośników. Najczęściej są to spalone głośniki. W jednej niskotonowe a w drugiej wysokotonowy (temat poruszany na forum). Nie można wykluczyć uszkodzenia zwrotnic, ale to mało prawdopodobne.
 15. Jaką wartość impedancji wybrać?

  Zazwyczaj producenci w danych technicznych zawyżają impedancję znamionową kolumn. Jeśli podają 8 ohm, najczęściej mają 4 ohm. W tym przypadku bezpieczniej będzie ustawić przełącznik w pozycji 6 ohm.
×