Skocz do zawartości

marecki

Uczestnik
 • Zawartość

  42
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O marecki

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska
 1. marecki

  Tidal nie działa. HELP!!!

  Na jakimś forum czytałem o podobnym problemie. Pomogła wymiana routera na inny model.
 2. marecki

  BW ASW608 vs ASW610

  Mam 610 i w pokoju 20m2 czasami się nie wyrabia. Co prawda dotyczy to filmów. Do 30m2 wydaje mi się, że mniejszy model jest za słaby.
 3. marecki

  Odtwarzacz sieciowy z radiem

  Jest możliwość odtwarzania Tidala na HAMA. Na smartfonie lub tablecie z Androidem instalujesz aplikację BubbleUPnP. Uruchamiasz przez nią Tidala i renderujesz odtwarzanie do odbiornika sieciowego. Przesył strumienia jest przez wi-fi, więc nie tracisz na jakości sygnału. Na odbiór Deezera niestety nie ma takiego sposobu.
 4. marecki

  ODTWARZACZE SIECIOWE

  W takim razie skorzystaj z podpowiedzi "ksi3zyc" i kup streamer odtwarzający pliki MASTERS (24 bit).
 5. marecki

  Tidal nie działa. HELP!!!

  Problemem nie jest prędkość łącza i ping, tylko adresy DNS. Tidal coś zmienił w systemie nadawania i teraz niektóre urządzenia mają problemy z odbiorem na domyślnych adresach. U mnie problem pojawił się tylko na NAS Synology. Inne urządzenia (laptop, tablet i trzy różne smartfony) dalej odtwarzały poprawnie na domyślnych adresach. Zmieniłem adresy DNS na Synology i pomogło. Trudno zrozumieć, dlaczego nie pomogła zmiana adresów Yamahy. To raczej wina routera, który nie pozwala na zmianę adresów przez odbiorniki. Zmieniając kartę, zmieniłeś adresy DNS. A smartfon odtwarza poprawnie, tak jak i moje pozostałe urządzenia bez zmiany adresów.
 6. marecki

  Wzmacniacz Diora WS442 - pytanie techniczne

  Jeśli podłączysz dwie pary kolumn 8 Ohm, to wzmacniacz będzie obciążony wypadkową impedancją 4 Ohm. Jeśli wzmacniacz nie ma zabezpieczeń przed przeciążeniem, przy graniu z dużą mocą można uszkodzić sprzęt.
 7. marecki

  Tidal nie działa. HELP!!!

  Kup startówkę innego operatora i włóż na próbę do routera. Będzie wiadomo, czy winna jest sieć Orange.
 8. Możesz użyć aplikacji BubbleUPnP lub Neutron Music Player. Obie mają możliwość renderowania odtwarzania do odtwarzacza sieciowego. BubbleUPnP może też odtwarzać pliki z Tidala.
 9. Wiele osób miało problemy z odbiorem Tidala. Pomaga jedynie zmiana adresów serwerów DNS na Google DNS (8.8.8.8 i 8.8.4.4). Nie znam Sonosa więc nie wiem, czy można w nim zmienić te adresy. Jeśli nie, to zmień w routerze.
 10. marecki

  Zgrywanie plyt cd za pomoca EAC

  Ja używałem dBpoweramp CD Ripper i polecam https://www.dbpoweramp.com/
 11. LG V30 ma dwa DAC-i, jeden zintegrowany w procesorze i drugi Quad DAC.
 12. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki: https://www.ceneo.pl/oferty/adapter-bluetooth-usb https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/adaptery-bluetooth https://www.komputronik.pl/category/16831/adaptery-usb-bluetooth.html https://allegro.pl/kategoria/komunikacja-i-lacznosc-bluetooth-10855?order=m
 13. marecki

  Tidal nie działa. HELP!!!

  Jeśli nie chcesz (lub nie możesz) zmienić routera, to można do niego podłączyć swój router (z możliwością zmiany ustawień). Ten Huawei będzie pełnił tylko funkcję modemu.
 14. marecki

  Tidal nie działa. HELP!!!

  Może celowo nie chcą. Może zależy im, aby wszystkie połączenia odbywały się przez serwery Google'a.
 15. marecki

  Tidal nie działa. HELP!!!

  Dziękuję, pomogło mi znowu uruchomić Tidala przez NAS Synology.
×