Skocz do zawartości

marecki

Uczestnik
 • Zawartość

  88
 • Dołączył

 • Ostatnio

O marecki

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Nie wiem jak przesyłasz te pliki, ale bez problemu można przesłać gęste pliki do odtwarzacza przez Foobara 2000 z wtyczką foo_upnp.
 2. Nie warto się szarpać o MQA, ale słuchanie Tidala przez bluetooth to przegięcie w drugą stronę.
 3. Jest jeszcze taka strona: https://www.primephonic.com/ Ale tylko FLAC 24 bit.
 4. Oryginalny plik master 24/96 w Tidalu jest zakodowany za pomocą kodeka MQA do postaci 24/48. Aby przy odtwarzaniu uzyskać z powrotem oryginalny plik 24/96 potrzebny jest dekoder MQA. Może być programowy (USB Audio Player Pro, Audirvana, Roon lub aplikacja Tidala na PC) lub sprzętowy. Wykaz urządzeń z dekoderem MQA tutaj.
 5. Aby plik Master z Tidala był odtwarzany jako 24/96 musi być zdekodowany za pomocą kodeka MQA. Chromecast i twoja Yamaha nie posiadają tego kodeka i dlatego pliki Master są odtwarzane jako FLAC 44,1. Natomiast Deezer nie koduje plików 24 bitowych i są one odtwarzane w pełnej jakości.
 6. SM6 jest w dwóch wersjach: v1 i v2. Wersja 1 odtwarza w sieci pliki do 24/96 oraz Spotify. Pliki 24/192 odtwarza tylko jako DAC przez wejście USB. SM6 v2 odtwarza w sieci pliki do 24/192 i chyba DSD64 (tego nie jestem pewien) oraz Spotiy i Tidal. CXN to w środku SM6 v2, różni się obudową i ma kolorowy wyświetlacz. Jeśli planujesz multiroom, to nie z tymi urządzeniami.
 7. Nie znam volumio, więc nie pomogę. Ja słucham przez Foobara.
 8. Ja polecam stacje nadające strumień wysokiej jakości w formacie FLAC. FlacRadio.m3u.txt
 9. Też polecam Topping D50S. Jest wyposażony w najnowsze kodeki bluetooth aptX-HD i LDAC. http://www.tpdz.net/products_detail/productId=41.html
 10. W tej cenie odtwarzacz sieciowy to tylko używany Cambridge Audio Stream Magic 6. Jeśli nowy sprzęt to może być Topping D50s.
 11. Jeśli chcesz podłączyć TV do odtwarzacza (do słuchania Youtube), to musi on mieć dodatkowo wejście cyfrowe optyczne. Nie wszystkie mają takie wejście.
 12. https://allegro.pl/oferta/konwerter-optyczny-toslink-coax-2xrca-cinch-kable-7274430238
 13. Do przesłania plików FLAC na odtwarzacz Stream Magic 6 używam Foobara 2000 z zainstalowaną wtyczką foo_upnp. Windows Media Player nie potrafi przesłać plików na SM6 chociaż widzi go w sieci. Możesz też użyć płatnej aplikacji Audirvana+.
×
×
 • Utwórz nowe...