Skocz do zawartości

marecki

Uczestnik
 • Zawartość

  153
 • Dołączył

 • Ostatnio

O marecki

 • Ranga
  Sympatyk

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Informacja na stronie Tidala https://support.tidal.com/hc/pl/articles/360002599997-Jaką-jakość-dźwięku-oferuje-TIDAL-HiFi-
 2. Do przesłania dźwięku ze Spotify i YouTube wystarczający jest bluetooth.
 3. Dla mnie brak reklam jest olbrzymim atutem tego radia. Nic nie denerwuje mnie bardziej, niż audycje przerywane reklamami.
 4. Raczej nie będzie nadawania w paśmie FM i DAB, chyba że znajdzie się bogaty sponsor. Ale oczekuję lepszej jakości strumienia.
 5. Dobrze rozumiesz, ale do kina lepiej mieć subwoofer.
 6. Do muzyki niekoniecznie, ale do TV można wybrać z oferty Klipscha np. taki: https://www.q21.pl/klipsch-r-12sw.html
 7. https://www.q21.pl/klipsch-the-sixes.html
 8. Zaczęli nadawać z jakością 128 kb/s, ale nie przewidzieli tak dużej ilości słuchaczy, że nie wyrabiały się łącza. Dopiero po obniżeniu bitrate do 96 kb/s można słuchać radia bez zacinania. Na Stream Magic 6 nie jest dostępne w zestawie, ale wpisałem ręcznie adres URL i gra.
 9. Nie znam sprzętów o których piszesz, nie słyszałem, jak grają. Do tego dochodzi akustyka pomieszczenia i indywidualny słuch. Nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytania. Musisz sam posłuchać. Jeśli nie będziesz zadowolony z odsłuchów, masz 2 tygodnie na rezygnację z zakupu.
 10. Jeśli zapoznałeś się już z BubbleUPnP, to jest lepszy sposób na odtwarzanie Tidala. W opisanej konfiguracji strumień z Tidala jest odbierany przez smartfon i przesyłany dalej do tabletu. Ale jest możliwe, aby strumień z Tidala był odbierany bezpośrednio na tablecie. W tym celu zainstaluj na tablecie BubbleUPnP Server. Teraz aplikacja BubbleUPnP na smartfonie będzie tylko sterownikiem.
 11. Z Tidalem nie ma problemu, ale musi być uruchamiany przez aplikację BubbleUPnP. Na tablecie z Windowsem uruchamiasz Foobara 2000 z wtyczką foo_upnp. Uruchamiasz Tidala w aplikacji BubbleUPnP i wybierasz foobar2000 Renderer jako odtwarzacz. Plik z Tidala będzie pzesłany do Foobara bezstratnie przez wi-fi. Możesz w ten sposób odtwarzać też pliki z Qobuza lub lokalne z pamięci smartfona oraz dostępne w sieci z serwera NAS. Natomiast nie znam sposobu na przesłanie muzyki z Youtube bez zrootowania smartfona.
 12. Połącz ponownie w ten sposób i sprawdź połączenie.
 13. Czy smartfon i Yamaha są zalogowane do tej samej sieci wifi?
 14. Opóźnienie przy połączeniu bluetooth wynika z tego standartu przesyłu danych. Najmniejsze opóźnienie dźwięku przy przesyle bluetooth zapewnia kodek aptX LL (Low Latency). Ale muszą go obsługiwać obydwa urządzenia, nadawcze i odbiorcze.
×
×
 • Utwórz nowe...