Skocz do zawartości

marecki

Uczestnik
 • Zawartość

  260
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez marecki

 1. W sprzęcie przenośnym trudno będzie znaleźć mocniejszy wzmacniacz, niż xDuoo XD05 Plus (1000 mW). https://xduoo.net/product/xduoo-xd-05-plus/
 2. Jeśli nie chcesz korzystać z aplikacji HEOS, to jest inna możliwość przesłania muzyki z Deezera do odtwarzacza sieciowego przez wifi. Trzeba użyć do przesłania plków aplikację BubbleUPnP. Ale jeśli jej nie znasz, to możesz nie poradzić sobie. To nie jest prosta aplikacja w obsłudze dla początkująch. Sposób postępowania: Najpierw uruchamiasz BubbleUPnP i jako odtwarzacz wybierasz Marantza. BubbleUPnP musi mieć pozwolenie na działanie w tle. Potem uruchamiasz Deezera i po wybraniu płyty wybierasz opcję "udostępnij" przez BubbleUPnP. Po chwili (kilka sek.) gra muzyka z odbiornika DLNA. Ten sposób testowałem i działa.
 3. Ja używam ACAR 504WF ponieważ (kiedyś) miała największy współczynnik tłumienia zakłóceń. Ale obecnie może być lepsza inna listwa.
 4. Jest kilka nowych stacji nadających w formacie FLAC. Załączam aktualny zestaw FlacRadio.m3u
 5. Sama wtyczka (taka jaką mam) pozwala tylko słuchać. Aby móc oglądać, trzeba jeszcze zainstalować w Windowsie LAV Filters.
 6. Może jesteś zainteresowany dodatkowymi możliwościami Foobara? Na przykład można odtwarzać teledyski z YouTube.
 7. Przeczytaj poradnik, jak zainstalować USB Audio Driver: https://www.pioneerelectronics.com/StaticFiles/PUSA/Files/Firmware/USB-DAC_Windows_En.pdf
 8. Jest już trochę więcej stacji FLAC niż kilka. Uruchom załączoną listę odtwarzania w Foobarze. FlacRadio.m3u
 9. Zgadza się. Aby można było podłączyć zewnętrzny DAC pod USB, to telefon musi mieć wyjście USB typu OTG. Nie wszystkie telefony takie mają.
 10. Napisz po podłączeniu, czy rzeczywiście ma tak dokładną stabilizację.
 11. Jest jeszcze ciekawiej, ale nie korzystam z musiccast. U mnie aplikacja Tidal (na PC i smartfonie) nie widzi tego wydania z 2006r. Jest dostępna ta płyta, ale wydana w 1989r i zawiera 10 utworów.
 12. Ten stabilizator Volt ma dokładność stabilizacji 8%. Czyli napięcie wyjściowe może osiągnąć wartość 248,4 V. Nie ma sensu stosowanie takiego stabilizatora.
 13. Trzask jest mniejszy, gdyż stłumiony przez filtr listwy. Ale tłumienie filtra ma określoną wartość. Jeśli zakłócenie ma dużą wartość, to filtr nie wytłumi go całkowicie. W tym przypadku pomoże podłączenie grzejnika przez drugą taką samą listwę. Będziesz miał podwójną filtrację. Filtr listwy grzejnika stłumi zakłócenia przenikające do sieci wytwarzane przez wyłącznik grzejnika. Zakłócenia, które przedostały się do sieci będą dalej tłumione przez filtr drugiej listwy (z podłączonym komputerm).
 14. Nie znam takiej listwy, która ma filtrację pomiędzy gniazdkami. Takie możliwości posiadają niektóre kondycjonery. Tylko to już nie ten poziom cenowy. Jeśli komputer będzie podłączony przez listwę, to będą tłumione wszystkie zakłócenia sieciowe. Wcześniej pisałem, że listwa działa także bez uziemienia (ale z mniejszą skutecznością).
 15. Lampka LED nie ma znaczenia, podłącz tam, gdzie jest wygodniej. Między gniazdkami jednej listwy nie ma filtracji. W tej listwie jest tylko jeden filtr wspólny dla wszystkich gniazdek.
 16. Dokładnie tak, od tego zacznij. Grzejnik (i lampka) ma być zasilany bezpośrednio z sieci. Następnie sprawdź podłączenie grzejnika poprzez listwę, a komputer bezpośrednio z sieci. Wybierz wariant, w którym trzaski będą mniej słyszalne. Jeśli w obu wariantach będzie taki sam efekt, pozostaw wariant z komputerem podłączonym do listwy. Ważne, żeby komputer i grzejnik nie były podłączone razem do jednej listwy.
 17. Sprawdź podłączenie grzejnika przez tą listwę. Czasami takie podłączenie daje lepszy rezultat. Filtry blokują przeniknie zakłóceń z urządzeń do sieci.
 18. Do tysiąca może być jeszcze taki https://www.ceneo.pl/80870798;0280-0.htm
 19. Streamer za 1600 do słuchania Spotify i radia internetowego? https://www.ceneo.pl/47728203;0280-0.htm https://www.ceneo.pl/47728202;0280-0.htm https://www.ceneo.pl/54967267;0280-0.htm
 20. Wycinek z podanej strony: Mam dwie takie listwy, i obie mają filtry przeciwzakłóceniowe. Czy warto kupić droższe musisz sam zdecydować.
 21. Zakłóceń nie powinno być. To jest zło, z którym walczymy za pomocą filtrów.
×
×
 • Utwórz nowe...