Skocz do zawartości

Monitor audio gold 100 VS Elac Vela 403


lukluk71

Recommended Posts

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

nice. Chodź to nie tani zestaw kinowy.

No tak tu też jest licytacja kto co robi.

KEF nieco łagodnie podchodzi do naszego rynku. Na zachodzie jest bardziej muskularny :)

Piotr

no tak!

Ale to ma być następny model, na razie nie ma co wysuwać wniosków. Mogą zmienić niewiele, a mogą zrobić ogromny krok do przodu.  Przecież nikt nie powiedział że tam tylko wsadzą technologie meta, a reszta to samo co R3. Jeśli mam dostać to co lubię, tylko w wersji ekstra, w sensie jeszcze lepiej, to dlaczego nie. 

Bardziej dla mnie marketingiem było to, że niektórzy pisali po forach że taki Elac Vela 403 jest to głośnik półka wyżej od R3. A Elac w bezpośrednim starciu zagrał jak dwie półki niżej od R3. Dla mnie te dwa modele, w ogóle nie powinny być zestawiane ze sobą. Albo powinno zrobić się jakiś oficjalny podział, Elac 403 do pomieszczeń 10-15m2  a R3 do pomieszczeń 20-25m2.  Elac 403 rozjeżdżał się przy dość niedużym pomieszczeniu odsłuchowym, R3 wypełnia dzwiękiem całe pomieszczenie i jeszcze zostaje zapas.

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kraft napisał:

Z wpisów kolegów o vintage wiem, że sprzęt jest z roku na rok coraz gorszy, jakościowo i brzmieniowo, więc i nowe R3 będę prawdopodobnie słabsze od poprzednika.

Może być też tak. Widząc że tak się dzieje teraz ze wszystkim, duże prawdopodobieństwo że będzie tak ze sprzętem audio. Ale to nawet już jest pewnie tak. Cóż pozostanie zabawa w używany sprzęt. I większe docenianie tego co się posiada obecnie ;)

 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...