Skocz do zawartości

Dołożenie Stereo do Amplitunera Denon X4500


Krzysztof Pniewski

Recommended Posts

Posiadam amplituner Denon x4500 wraz z kolumnami sonus faber venere 2.5 i chciałbym dokupić do niego wzmacniacz stereo. Po dłuższych poszukiwaniach wybrałem poniższe modele :

Audiolab 6000A ( lub Play)

Musical Fidelity M2si

CYRUS ONE HD

Prosiłbym o rade czy rozważenie zakupu powyższych modeli ma sens , czy będzie poprawa w odtwarzaniu stereo  ?

Zależało mi również na odtwarzaniu z Tidala aplikacja heos  jakoś do mnie nie przemawia 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Poprawa jest często na plus. Do wymienionej listy proponuję Ci jeszcze dołożyć NAD C388. Kawał wzmacniacza i sporo możliwości. Do Twoich kolumn trzeba trochę zainwestować.

Jak masz niedaleko do któregoś z naszych punktów Tophifi, to zajrzyj i spróbuj wypożyczyć sprzęt :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD 388 nie pasuje dzwiękowo

Venere to wyjątkowo jasne kolumny jak na Sonusa. Z tym NADem będzie to gralo surowo.

Audiolab 6000A będzie za słaby.

Musical M2/M3 to może być dobry trop

Cyrus ONE szczerze nie wiem.

Popatrz jeszcze na Vincenta. Albo sprzet uzywany?

Bedziesz mmiał lepszy wybór.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

NAD 388 nie pasuje dzwiękowo

Venere to wyjątkowo jasne kolumny jak na Sonusa. Z tym NADem będzie to gralo surowo.

Audiolab 6000A będzie za słaby.

Musical M2/M3 to może być dobry trop

Cyrus ONE szczerze nie wiem.

Popatrz jeszcze na Vincenta. Albo sprzet uzywany?

Bedziesz mmiał lepszy wybór.

Piotr

Dziękuje za porady , w  mojej okolicy jest akurat Audiolab 6000A Play i miałem zamiar po niego pojechać teraz  będę musiał  to przemyśleć :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Tak na prawdę wszystkie wymienione przez Ciebie wzmacniacze zmienią charakter brzmienia. Czy Audiolab będzie za słaby? Tutaj może być różnie, jeśli masz możliwość odsłuchania to podjedź i posłuchaj. 

Od siebie zaproponowałbym rozważenie samej końcówki mocy typu Atoll AM200 Signature, który lepiej poradzi sobie z napędzeniem i wysterowaniem kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Krzysztof Pniewski napisał:

Dziękuje za porady , w  mojej okolicy jest akurat Audiolab 6000A Play i miałem zamiar po niego pojechać teraz  będę musiał  to przemyśleć :) 

To nie jest wzmacniacz do takich kolumn.

A i obsługa sieciowa w modelu Play jest słaba.

20 godzin temu, Q21 napisał:

Od siebie zaproponowałbym rozważenie samej końcówki mocy typu Atoll AM200 Signature, który lepiej poradzi sobie z napędzeniem i wysterowaniem kolumn. 

I to będzie bardzo dobry ruch.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, J4Z napisał:

Potwierdzam. Mi in200 wywala tylko jak włączam włącznikiem z tyłu. Jak wychodzę ze standby, nie. Ciekawostka taka że tylko jak miałem włączonego dac100sig. Chyba musiało być już za duże obciążenie. 🤔 

Jakie zabezpieczenie nadprądowe ? bo gniazda zabezpieczone są przeważnie bezpiecznikiem 16 A. Trochę dziwne. Chyba że na tym obwodzie który zasila sprzęt jest również lodówka pralka piekarnik i Bóg wie co jeszcze i wszystko jest razem odpalone. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, J4Z napisał:

Nie mam pojęcia jakie. Mam jeszcze te stare wciskane. 

Co na tym obwodzie jest, też nie zwróciłem uwagi

To musisz wymienić na nowy. Taki stary spracowany bezpiecznik może wyłączać się zaraz po przekroczeniu jego prądu zadziałania a nawet wcześniej.

Na bezpieczniku powinno być napisany ile ma amper.

Jeżeli jest tak stary że jednak nie ma to:

dla przewodów miedzianych 2,5 mm2 16 A

dla 1,5 mm2 10 A

 

56 minut temu, Piotr Sonido napisał:

O kurde. To w integrach podczas włączania z pilota nie wywala. Tylko podczas gaszenia z tyłu.

A już sytuacja że wyrzuca zabezpieczenie nadprądowe podczas wyłączania jakiegokolwiek sprzętu to już niedowary. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie: w jednym z wątków była dyskusja na temat dostawienia wzmacniacza do amplitunera i była taka teza, że i tak system jest taki dobry, jak przedwzmacniacz w amplitunerze. Przy połączeniu przez main in. Czyli jak przedwzmacniacz jest taki sobie, to sam dodatkowy wzmacniacz nie da pełni efektu. Pytam bo sam o tym myślę, przy czym jestem otwarty na używki.

Jak to widzicie?

Edytowano przez Arek_B
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to.

Atolle coś z tym mają.

U znajomego remontowane mieszkanie. Cała instalacja nowa. nie wiem co ma w obwodzie ale nic nie chodziło.

Pralka, zmywarka nic. Może lodówka tam jest wpięta w ten sam obwód tego nie wiem.

Stand by spoko. Ale z tyłu jak się gasi i włączy to czasem wywali.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...