Skocz do zawartości

Beyerdynamic DT990 Edition VS Hifiman 400SE


Recommended Posts

Drodzy forumowicze,

Słuchałem dzisiaj HiFiMAN 400i (starej wersji z pałąkiem premium - jak w droższych modelach) oraz DT990 Edition 32 Ohm. Bardziej przypadły mi do gustu planarne HIFIMANy. Zastanawiam się zatem, jak się ma do nich wersja 400SE?
DT 990 były dla mnie zbyt basowe nieco, ale cena zachęcająca 649zł - dla porównania sklep za 400i woła 1090zł.

Słuchawek będę używał do muzyki (słucham wszystkiego poza disco polo ;)), grania, multimediów. Miałem niegdyś AKG 550, które bardzo lubiłem. Lubię szczegółowe granie, ciepły i soczysty bas, ale nie bardzo mocny. Na chwilę obecną podłączę słuchawki bezpośrednio pod dość dobrą płytę główną w komputerze.
Obecnie korzystam z HyperX Cloud Alpha - które jak na słuchawki dla graczy brzmią w mojej opinii rewelacyjnie.

Co byście wybrali na moim miejscu na chwilę obecną? Jaki DAC w późniejszym czasie by pasował do danego modelu? (max to 1000zł)

Załączam zdjęcie 400i

1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odpuścił to 400SE, jak już to iść w lepsze 400i które lepiej grają wysokimi.

Nic ci nie powie tyle jak byś skoczył do jakiegoś salonu i posłuchał kilka par, wbrew pozorom planarne Hifiman mają sporo dociążenia i basu, DT990 tak samo, jednak uważam że HE400 są uniwersalne i w każdym gatunku ci zagrają łagodnie z wypełnieniem.

Jak coś mam na sell model 400i za 700zl 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Arko55 napisał:

Ja bym odpuścił to 400SE, jak już to iść w lepsze 400i które lepiej grają wysokimi.

Nic ci nie powie tyle jak byś skoczył do jakiegoś salonu i posłuchał kilka par, wbrew pozorom planarne Hifiman mają sporo dociążenia i basu, DT990 tak samo, jednak uważam że HE400 są uniwersalne i w każdym gatunku ci zagrają łagodnie z wypełnieniem.

Jak coś mam na sell model 400i za 700zl 

 

No właśnie z recenzji wynika, że SE wcale nie są gorsze, jeśli chodzi o jakość dźwięku vide recenzja kropka.audio. Szczególnie, że nowe egzemplarze mają już poprawiony przewód.
Za to na Amazon, klienci, którzy nabyli piszą, że w grach słabo się spisują. W przypadku DT990 dużo ludzi na nich gra i sobie chwali. Stąd mój dylemat. W muzyce HE400i zdecydowanie bardziej mi podeszły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyery z serii DT770-990 to fajne nauszniki, ale trzeba z nimi uważać. Chodzi o perfidne podbicie gdzieś w okolicy 7-8kHz. Mile widziany lekko wygładzony i nieszarżujący na wysokich wzmacniacz. Ogólnie mimo monitorowych aspiracji to nauszniki grające dość rozrywkową V-ką. Ale to niekoniecznie źle :) Równiejsze i bardziej uniwersalne wydają się być faktycznie Hifimany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zwojek napisał:

Co byście wybrali na moim miejscu na chwilę obecną?

 Miałem Beyery tylko, że DT990 Pro krótko,  bo wolałem równiejsze brzmienie i bardziej nasycone z HD600.

Ale mam też Hifimany 400i właśnie  na tym pałąku, jeno zrobiłem sobie kabelek zbalansowany do DAPa,  bo teraz tylko z nim mi służą.  W głównym systemie słuchawkowym mam co innego też planarnego 😉

Jak bym miał wybierać to wybrałbym HE400i,  myślę że to dobry kierunek, a przecież Tobie też bardziej leżały brzmieniowo od DT990.

Zatem odpowiedziałeś sobie sam.

Ja już do słuchawek dynamicznych nie mam zamiaru wracać.

Pzdr

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DiBatonio napisał:

 Miałem Beyery tylko, że DT990 Pro krótko,  bo wolałem równiejsze brzmienie i bardziej nasycone z HD600.

Ale mam też Hifimany 400i właśnie  na tym pałąku, jeno zrobiłem sobie kabelek zbalansowany do DAPa,  bo teraz tylko z nim mi służą.  W głównym systemie słuchawkowym mam co innego też planarnego 😉

Jak bym miał wybierać to wybrałbym HE400i,  myślę że to dobry kierunek, a przecież Tobie też bardziej leżały brzmieniowo od DT990.

Zatem odpowiedziałeś sobie sam.

Ja już do słuchawek dynamicznych nie mam zamiaru wracać.

Pzdr

 

 

A co ze wzmacnianiem? Te HE400 SE potrzebują AMPa czy AMP/DAC, jeśli tak, to jaki? :)

27 minut temu, lpomis napisał:

Beyery z serii DT770-990 to fajne nauszniki, ale trzeba z nimi uważać. Chodzi o perfidne podbicie gdzieś w okolicy 7-8kHz. Mile widziany lekko wygładzony i nieszarżujący na wysokich wzmacniacz. Ogólnie mimo monitorowych aspiracji to nauszniki grające dość rozrywkową V-ką. Ale to niekoniecznie źle :) Równiejsze i bardziej uniwersalne wydają się być faktycznie Hifimany.

Co byś polecił z takowych wzmacniaczy? Max do 1000zł, jakby udało Ci się za 500zł to byłoby idealnie ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zwojek Problemem są tu gry.. bo o ile do muzyki Hifimany są łatwiejsze w wysterowaniu i dobraniu toru od Beyerow to Dynamiki ci zapewne nieco lepsza scenę i lepsza lokalizacje źródeł, więc sam musisz wybrać co wolisz.. Wzmacniacz masz bardzo uniwersalny  jak na zawołanie, on Ci zagra dobrze z DT990 jak i HE400

https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-lampowy-sluchawkowy-xduoo-ta-05-radzieckie-lampy-CID99-IDPlMgf.html

Pytanie co jest ważniejsze gry czy muzyka w tym przypadku

Jeszcze nieco drożej jest używany Aune, powinien się dobrze sprawdzić z HE400SE czy HE400i, ale nie nadaje się do Beyerów, za dużo góry może być.

Aune znowu da Ci lepszą scenę, znacznie szerszą z lepsza lokalizacją od hybrydy lampowej wyżej.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/aune-x1s-dac-i-wzmacniacz-32bit384khz-dsd128

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, zwojek napisał:

co ze wzmacnianiem? Te HE400 SE potrzebują AMPa czy AMP/DAC, jeśli tak, to jaki?

A co ma być źródłem? 

DAC/AMP może by bardziej uniwersalny, teraz pytanie jaką kwotę możesz na to przeznaczyć.

 

Przed chwilą, zwojek napisał:

Zacznę od Beyerdynamiców, z racji, że jakieś 70% te słuchawki będą używane do gier, a w 30% do muzyki. Mam możliwość zakupu ich w poniedziałek i w razie czego oddam. Jeśli ich "nie zniosę" to słuchałem jeszcze dziś AD700x od Audiotechniki. Jak one się mają do HIFIMANA wg Was?

 

Jak kupisz nowe to trochę będziesz  musiał na nich posłuchać,  mają drivery tak jak głośniki, będą musiały się dotrzeć trochę. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2022 o 23:30, DiBatonio napisał:

A co ma być źródłem? 

DAC/AMP może by bardziej uniwersalny, teraz pytanie jaką kwotę możesz na to przeznaczyć.

 

Jak kupisz nowe to trochę będziesz  musiał na nich posłuchać,  mają drivery tak jak głośniki, będą musiały się dotrzeć trochę. 😉

Źródłem będzie PC z przyzwoitą płytą główną - codec Realtek® ALC892.
Mam już je (DT990 edt.) i owszem soprany są dość mocne i ostre. Lepsze są od moich Cloud Alpha sceną i detalami o wiele. Podobają mi się.

Obecnie zależy mi na złagodzeniu góry i wzmocnieniu nieznacznie soczystości basu, nie mocy, a bardziej formy basu na cieplejszy.
Budżet najlepiej do 500zł, zależy co polecicie. Fajnie jakby miało pokrętło głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zwojek napisał:

Źródłem będzie PC z przyzwoitą płytą główną - codec Realtek® ALC892.

To nie wystarczy.

Pisaliśmy tu na forum o słuchaniu muzyki z kompa/laptopa. Dobrze jest przygotować taki komputer, najlepiej kiedy służy tylko do tego i Windows nie jest zawalony innymi pierdami. 

https://forum.audio.com.pl/topic/1236-wasze-systemy/?do=findComment&comment=544358

Trzeba też dobrego odtwarzacza, a w tych też saroznice, plus optymizery pod Windowsa i wtedy można słuchać muzyki z plików.

PC, zwlaszcza taki dowszgstkiego to nienajlepsze źródło.

Warto zatem też wpinać jakiś DAC/AMP. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wypasie dołożysz do uzywanego Aune T1

Po taniości może xDuoo wyżej polecany, integra wbudowana w płytę główną z pewnością obniży potencjał tych słuchawek.

Windows nie jest może jakiś tragiczny, fajnie jakbyś skonfigurował sobie Foobara jak czasem słuchasz, mogę podrzucić poradnik, nic trudnego w tym nie ma, ale na ten moment najważniejsze jest żeby czymś konkretnym napędzić Beyery

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham muzyki z TIDALA opcja HIFI. 
Aune poza mój budżet. Ogółem fajnie coś nowego, wtedy mogę do 700 podnieść budżet. Niezbyt lubię używki.
Słyszałem, że dużo też nieaktualnych informacji jest nt. jakości obecnych układów audio we w miarę współczesnych płytach głównych. Rzekomo kiedyś to był dramat, teraz niektóre niby dają radę. Nie mówię, że to zastępuje dobry sprzęt, ale jest rzekomo coraz lepiej.

Jeśli macie jakieś pomysły by wzmocnić/ulepszyć dźwięk sprzętowo to piszcie! Dzięki też za dotychczasową pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Endymion123 napisał:

Może i być lepiej niż kiedyś, ale nadal słuchanie z płyty głównej, a z DAC'iem za kilkaset PLN to będzie przepaść w jakości. Możesz zobaczyć np Audioquest dragonfly red albo FiiO E10K-TC jak nie chcesz wydawać dużo.

Ok, a wpłyną one choć trochę na złagodzenie sopranów - nie jest tak, że jest źle i nie mogę słuchać, ale dosłownie mały szlif by im się przydał :) Do DT990 gdzieś polecali Dragonfly BLACK, zatem zapytam, dlaczego RED? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zwojek napisał:

Słucham muzyki z TIDALA opcja HIFI. 

Do tego potrzebujesz kompa?

 Nie lepiej streamer jakiś ?

Pamiętaj, że PC jest pełen wentylatorów,  dedykowane kompy pod Audio są na naprawdę drogich płytach głównych i komponentach łącznie z bardzo drogimi kartami dźwiękowymi. Nie muszę chyba wspominać, że na pasywnym chłodzeniu bez wentylatorów. 

Dlatego tutaj jak już to bardziej laptop się nadaje, ale lepiej żeby nie był do wszystkiego.

6 minut temu, zwojek napisał:

Ok, a wpłyną one choć trochę na złagodzenie sopranów

Fiio 10K powinen trochę uspokoić górę, jest na PCMach, ja miałem wersję a Wolfsonie, też po tej analogowej stronie grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, DiBatonio napisał:

Do tego potrzebujesz kompa?

 Nie lepiej streamer jakiś ?

Pamiętaj, że PC jest pełen wentylatorów,  dedykowane kompy pod Audio są na naprawdę drogich płytach głównych i komponentach łącznie z bardzo drogimi kartami dźwiękowymi. Nie muszę chyba wspominać, że na pasywnym chłodzeniu bez wentylatorów. 

Dlatego tutaj jak już to bardziej laptop się nadaje, ale lepiej żeby nie był do wszystkiego.

Kompa i do tego gamingowego desktopa z 3060, która ma trzy wentylatory. Powiem tak, nie jestem audiofilem, nie mam super słuchu i ogółem nie wiem sam, czy wyczułbym jakieś różnice. Po prostu chcę coś, co w dość spoko budżecie utemperuje mi nieco soprany, wzmocni dźwięk i wyciśnie ze słuchawek ich potencjał bardziej niż MOBO.
Słucham TIDAL na kompie, bo muzyki słucham siedząc przy kompie, dużo też gram itd. Do słuchania wieczorem jak leżę w łóżku używam Sony WH1000XM3, żeby nie przeszkadzać leżącej obok żonie ;)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, zwojek napisał:

Powiem tak, nie jestem audiofilem, nie mam super słuchu i ogółem nie wiem sam, czy wyczułbym jakieś różnice. Po prostu chcę coś, co w dość spoko budżecie utemperuje mi nieco soprany, wzmocni dźwięk i wyciśnie ze słuchawek ich potencjał bardziej niż MOBO.
Słucham TIDAL na kompie, bo muzyki słucham siedząc przy kompie, dużo też gram itd. Do słuchania wieczorem jak leżę w łóżku używam Sony WH1000XM3, żeby nie przeszkadzać leżącej obok żonie ;)
 

Oj wyczujesz, uwierz mi i kolegom. Przesiadka na DAC z grajka na płycie to nie jest jakaś subtelna zmiana tylko walnięcie po łbie i od razu efekt "wow" i zastanowienie jak w ogóle można było tak słuchać :) W muzyce, grach, wszędzie będzie różnica, bardzo duża. Wszystko co jest tu proponowane da ci coś mocno ponad to co masz, co konkretnie będzie dla Ciebie najlepsze zależy od słuchawek i Twojego gustu, ale cokolwiek z tego nie kupisz będzie o niebo lepiej niż teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też namawiam na coś co porządnie rozrusza Beyery, DACki wielkości Pendrive nie dadzą za bardzo rady tak wypełnić tych słuchawek co zwykły wzmacniacz z lepszym zasilaniem.

https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-sluchawkowy-dac-aune-t1-lampa-gold-lion-CID99-IDRCq5m.html

Tak samo tu sytuacja https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-sluchawkowy-zenek-duo-c-mp3store-najlepsza-wersja-CID99-IDNpeXh.html

wzmacniaczyk co pociągnie bez problemu twoje słuchawy i nawet do tego kupić DragonFly Black, ogólnie da ci sporo zysku niż twój chip wbudowany w mobo kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...