Skocz do zawartości

Wilson Exclusive Line EL-10 czy Pylon Audio Diamond 25 z krajowych konstrukcji.


Mariusz3004

Recommended Posts

Która konstrukcja wg Was jest bardziej udana? 

Zamierzam zakupić w najbliższym czasie jakiś sprzęt all in one ( na 80% będzie to Audiolab Omnia ). Czy któreś z tych kolumn będą lepiej "współpracować" z Audiolabem?

Wiem, że Diamondy 25 są w miarę dobre i chętnie bym je sobie sprawił, czytałem również te zachwyty na forum "Pylon Audio Fanklub" 

Cenowo bez promocji te kolumny są zbliżone do siebie, ale czy stosunek jakość/cena jest rzeczywiście tak dobry??

Aktualnie widzę EL-10 w super promocji i w tym momencie rodzi się pytanie, czy warto dokładać do Diamondów, a może Wilsony są tak nieracjonalnie wycenione, że jest aż taka obniżka.

Co tak siedzi wewnątrz tych Wilsonów ( jakie głośniki, zwrotnice ), ktoś wie???

Muzyka pop, hip-hop, rap, rock, trochę elektroniki, czyli różna. Pokój ok. 18 m2 dzienny, czyli z meblami, kanapą, stołem.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Uznanie jakości kolumn jest absolutnie subiektywne. Jedna i druga konstrukcja ma swoje wady i zalety, zestawienia w których wypadną dobrze lub wręcz przeciwnie.
W kontekście Audiolaba, zdecydowanie warto pójść w Pylony. Uzyskasz nasycone, dociążone brzmienie z przyjemnym detalem. Wszystko będzie spójne, poukładane.
Gdyby Pylony były robione za granicą, kosztowałyby 30% więcej także ciężko o lepszy stosunek cena do jakości.

Zapraszamy na odsłuchy oraz po indywidualne wyceny :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilson nie jest krajową konstrukcją.

To marka należąca do Horn dystrybutora Denon, Marantz, Dali itp ale kolumny są robione w Chinach.

Pylon jest robiony w Polsce. To jednak różnica.

Horn jako giga dystrybutor może sobie pozwolić na zrobienie takiej promocji.

I powiem szczerze obie konstrukcję sa udane. Jak koledzy powiedzieli mają swoje wady i zalety ale sa ok. U Wilsona widac przeskok z niższych linii i to spory.

Masz Audiolaba 6000A? nie wiem czy nie będzie do nich za słaby.

Najlepiej udaj się na odsłuch albo zamów z opcją zwrotu obydwie do domu.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Masz Audiolaba 6000A? nie wiem czy nie będzie do nich za słaby.

Nie mam, planuję pójść w Audiolaba Omnię ze względu na wszechstronność ( 2x 75W przy 4 omach to może być za słaby do Diamondów 25???).

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Pylon jest robiony w Polsce. To jednak różnica.

I to właśnie bardziej do mnie przemawia, ponadto producent nie ukrywa na jakich podzespołach wykonuje kolumny. Można znaleźć w sieci informację jakie głośniki czy zwrotnice siedzą w ich produktach. Druga sprawa, że w razie czego jest dostępność "gratów" na wymianę.

Edytowano przez Mariusz3004
dodanie tekstu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mariusz3004 napisał:

Nie mam, planuję pójść w Audiolaba Omnię ze względu na wszechstronność ( 2x 75W przy 4 omach to może być za słaby do Diamondów 25???).

Diamondy to kolumny które lubią moc. Może nie być za slaby ale też nie będzie idealny. Teraz masz fajną cenę na Omnie więc nie będę Cie od tego odwodzić. Mi tam funkcje sieciowe kompletnie nie leżą. Ale jako urzadzenie all in one w obecnej BF cenie nie mam uwag.

Piotr

Edytowano przez Piotr Sonido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie że takich prawdziwych opisów jest mało.

Tu iny kolega opisywał obsługę 6000 Play. Też dokładnie gdzie wytknął wszystko palce i oddał.

Reszta nie zwraca na to uwagi?

Ludzie tak olewają obsług,e urządzeń które kupują?

Może dlatego audio idzie w zlą drogę.

Co zaproponuje to ludzie łykają jak pelikany.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ciekawi mnie że takich prawdziwych opisów jest mało.

Tu iny kolega opisywał obsługę 6000 Play. Też dokładnie gdzie wytknął wszystko palce i oddał.

Reszta nie zwraca na to uwagi?

Ludzie tak olewają obsług,e urządzeń które kupują?

Może dlatego audio idzie w zlą drogę.

Co zaproponuje to ludzie łykają jak pelikany.

Piotr

 

Podejrzewam, że jest kilka powodów. Np. przy zakupie nie zwracasz do końca uwagi na takie rzeczy, czasami pewne działanie jest dla Ciebie oczywiste i nawet nie myślisz żeby coś sprawdzać. Albo nigdy nie miałeś takiego sprzętu więc nie masz porównania jak działają inne, a sprzedawca wiedząc jak to działa i tak Ci coś takiego doradzi bo biznes to biznes. Albo poczytasz na forum "rady od branży" że to super sprzęt. Itd itd... A później po 3 miesiącach taki sprzęt ląduje na olx, bo masz dosyć użytkowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Może dlatego audio idzie w zlą drogę.

Co zaproponuje to ludzie łykają jak pelikany.

Ale przecież nawet na tym forum poleca się sprzęty, które aby dobrze zagrały trzeba najpierw oddać do serwisu celem wymiany podzespołów. Albo przyzwyczaić się do głośnej pracy transformatora, albo koślawo pracujących pokręteł, etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2022 o 16:01, Mariusz3004 napisał:

Która konstrukcja wg Was jest bardziej udana? 

Zamierzam zakupić w najbliższym czasie jakiś sprzęt all in one ( na 80% będzie to Audiolab Omnia ). Czy któreś z tych kolumn będą lepiej "współpracować" z Audiolabem?

Wiem, że Diamondy 25 są w miarę dobre i chętnie bym je sobie sprawił, czytałem również te zachwyty na forum "Pylon Audio Fanklub" 

Cenowo bez promocji te kolumny są zbliżone do siebie, ale czy stosunek jakość/cena jest rzeczywiście tak dobry??

Aktualnie widzę EL-10 w super promocji i w tym momencie rodzi się pytanie, czy warto dokładać do Diamondów, a może Wilsony są tak nieracjonalnie wycenione, że jest aż taka obniżka.

Co tak siedzi wewnątrz tych Wilsonów ( jakie głośniki, zwrotnice ), ktoś wie???

Muzyka pop, hip-hop, rap, rock, trochę elektroniki, czyli różna. Pokój ok. 18 m2 dzienny, czyli z meblami, kanapą, stołem.  

Dobry wieczór

Polecam Pylony D25.

Sam ich uzywam w tej chwili z Gato Audio DIA250s a wczesniej z Cambridge Audio CXA81 z 80 ma watami na kanał i tez przyjemnie sie tego sluchalo.

Moj pokuj to okolo 15 m na poddaszu z ukosnym po jednej stronie dachem.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylon Diamond D25 są super. Ja z całkiem polskich produkcji bardzo lubię firmę Equilibrium Audio. Polecam ją gdzie mogę bo chyba sama na marketing nie wydaje nic ;) okazję znajdziesz tu https://en.equiaudio.com/okazje 

Ps. Nikt mi nie płaci i nie mam związku innego z tą firmą niż taki ,że mam od nich kolumny i są świetne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2022 o 08:48, mcc64@wp.pl napisał:

 

Podejrzewam, że jest kilka powodów. Np. przy zakupie nie zwracasz do końca uwagi na takie rzeczy, czasami pewne działanie jest dla Ciebie oczywiste i nawet nie myślisz żeby coś sprawdzać. Albo nigdy nie miałeś takiego sprzętu więc nie masz porównania jak działają inne, a sprzedawca wiedząc jak to działa i tak Ci coś takiego doradzi bo biznes to biznes. Albo poczytasz na forum "rady od branży" że to super sprzęt. Itd itd... A później po 3 miesiącach taki sprzęt ląduje na olx, bo masz dosyć użytkowania.

Nie no jak to. Kupujesz i od razu widzisz czy sprzęt sprostuje oczekiwaniom czy nie.

Zwłaszcza że zapewne toś czyta że to fajnie tamto fajnie. No a fajnie nie jest.

Dnia 25.11.2022 o 10:04, terracan1929 napisał:

Ale przecież nawet na tym forum poleca się sprzęty, które aby dobrze zagrały trzeba najpierw oddać do serwisu celem wymiany podzespołów. Albo przyzwyczaić się do głośnej pracy transformatora, albo koślawo pracujących pokręteł, etc.

To tez prawda :/

Dnia 25.11.2022 o 20:13, Tomasz S. napisał:

Ja z całkiem polskich produkcji bardzo lubię firmę Equilibrium Audio

Ja też.

W tym roku na Audioshow coś nie siadło. Ale ja lubię ich produkty.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Nie no jak to. Kupujesz i od razu widzisz czy sprzęt sprostuje oczekiwaniom czy nie.

Zwłaszcza że zapewne toś czyta że to fajnie tamto fajnie. No a fajnie nie jest.

 

Podejrzewam, że jak ktoś np. kupuje pierwszy odtwarzacz sieciowy to nie wie że nie wszystkie używają archaicznego i słabego dts play-fi, nie wie że inne się nie tną na wifi (albo producent Ci odpisze że masz pewnie słabe wifi w domu i to dlatego :) ), nie wie że inne można uruchomić zdalnie, nie konfiguruje w sklepie nie sprawdza jak to działa itd itd. Nie wie po prostu czego do końca oczekiwać. Ktoś miał do tej pory starego technicsa i to ma za punkt odniesienia więc jest zadowolony bo jest lepiej i nie wie że wcale nie jest fajnie. Być może komuś coś odpowiada dźwiękowo, wie że to idealne nie jest a i tak jest zadowolony że ma klikania w jednym urządzeniu zamiast uruchamiać osobno cd, streamer, wzmacniacz, tuner itd i ogarniać wszystkie piloty. Każda potwora... :)

Niektórzy zrobią research kilkudniowy a niektórzy pójdą się radzić do sklepu i jak tak trafią to wezmą to na czym sprzedawca ma największy zarobek. Takie czasy. Sam się dziwię, że ludzie potrafią wydawać kilka tysi bez poczytania a nawet sprawdzenia cen w sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...