Skocz do zawartości

Kolumny do yamahy r-s500


mareksm

Recommended Posts

To mój pierwszy wpisbtutaj, dlatego na początek dzień dobry.

Potrzebuję pomocy w doborze kolumn dla amplitunera yamaha r-s500. Pomieszczenie do odsłuchu 16m2, ale prawa ściana otwarta na kuchnię, jadalnię i korytarz. Kolumny b3dą stać w odległości 3-4 m od siebie, przy ścianie. Nie mam miejsca na podłogówki, stąd tylko podstawkowe. Amplituner pozostaje bez zmian, nie mam zamiaru wymieniać. Dotąd grał z jamo s606 i to był dramat. Na szczęście jamo się pozbyłem. Brakowało mi w nich głównie ciepła, głębi. Słucham rocka z lat 80 i 90 i popu z 80 tych. Czasem trochę bluesa czy klasyki. Kolumny muszą stanąć na regałach - nie da rady inaczej. Myślę o Indianaline dj310, elac debut 2.0 b6. 2, elac reference lub teufel theatre 500s.

Czy któryś z tych zestawów da mi ciepłe i ładne brzmienie? 

Odsłuch oczywiście będzie, ale warto chyba być jakoś ukierunkowanym. 

Muzyki zaczynałem słuchać na jakiejś starej diorze i altusach. Potem była miniwieża aiwa... która grała lepiej niż jamo... Niestety dokonała żywota. Wszelkie rady mile widziane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mareksm napisał:

To mój pierwszy wpisbtutaj, dlatego na początek dzień dobry.

Potrzebuję pomocy w doborze kolumn dla amplitunera yamaha r-s500. Pomieszczenie do odsłuchu 16m2, ale prawa ściana otwarta na kuchnię, jadalnię i korytarz. Kolumny b3dą stać w odległości 3-4 m od siebie, przy ścianie. Nie mam miejsca na podłogówki, stąd tylko podstawkowe. Amplituner pozostaje bez zmian, nie mam zamiaru wymieniać. Dotąd grał z jamo s606 i to był dramat. Na szczęście jamo się pozbyłem. Brakowało mi w nich głównie ciepła, głębi. Słucham rocka z lat 80 i 90 i popu z 80 tych. Czasem trochę bluesa czy klasyki. Kolumny muszą stanąć na regałach - nie da rady inaczej. Myślę o Indianaline dj310, elac debut 2.0 b6. 2, elac reference lub teufel theatre 500s.

Czy któryś z tych zestawów da mi ciepłe i ładne brzmienie? 

Odsłuch oczywiście będzie, ale warto chyba być jakoś ukierunkowanym. 

Muzyki zaczynałem słuchać na jakiejś starej diorze i altusach. Potem była miniwieża aiwa... która grała lepiej niż jamo... Niestety dokonała żywota. Wszelkie rady mile widziane

Witaj

Jeśli szukałbyś dźwięku bardziej ocieplonego, zaokrąglonego, ale zarazem z mocnym basem, to zdecydowanie wybierz Elac Debut reference B6.

Z Yamahą stanowi to całkiem ciekawą kombinację. Jeśli nie masz daleko do naszych salonów, to zapraszamy Cię na odsłuch ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi. W takim razie odsłucham elac'ki. 

Nic nie mówicie o pozostałych, albo zupelnie innych tj. spoza listy. Mam rozumieć, że całkowicie odrzucić resztę? 

Nie ukrywam, że martwi mnie ta otwarta ściana - dodając przestrzeń na prawo od miejsca odsłuchowego (16m2) robi się 44m2...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2022 o 19:25, mareksm napisał:

To mój pierwszy wpisbtutaj, dlatego na początek dzień dobry.

Potrzebuję pomocy w doborze kolumn dla amplitunera yamaha r-s500. Pomieszczenie do odsłuchu 16m2, ale prawa ściana otwarta na kuchnię, jadalnię i korytarz. Kolumny b3dą stać w odległości 3-4 m od siebie, przy ścianie. Nie mam miejsca na podłogówki, stąd tylko podstawkowe. Amplituner pozostaje bez zmian, nie mam zamiaru wymieniać. Dotąd grał z jamo s606 i to był dramat. Na szczęście jamo się pozbyłem. Brakowało mi w nich głównie ciepła, głębi. Słucham rocka z lat 80 i 90 i popu z 80 tych. Czasem trochę bluesa czy klasyki. Kolumny muszą stanąć na regałach - nie da rady inaczej. Myślę o Indianaline dj310, elac debut 2.0 b6. 2, elac reference lub teufel theatre 500s.

Czy któryś z tych zestawów da mi ciepłe i ładne brzmienie? 

Odsłuch oczywiście będzie, ale warto chyba być jakoś ukierunkowanym. 

Muzyki zaczynałem słuchać na jakiejś starej diorze i altusach. Potem była miniwieża aiwa... która grała lepiej niż jamo... Niestety dokonała żywota. Wszelkie rady mile widziane

Witam

Polecam Pylon Audio Diamond 25.        Sam uzywam z Gato Audio DIA 250s. Wczesniej z Cambridge CXA81. Tez mam pokuj okolo 15 metrow i brzmi to calkiem przyjemnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mareksm napisał:

Nic nie mówicie o pozostałych, albo zupelnie innych tj. spoza listy. Mam rozumieć, że całkowicie odrzucić resztę? 

Jak masz mozliwość odsłuchac to odsłuchaj ale DJ em chyba nie jesteś?

14 godzin temu, Q21 napisał:

Również warto zainteresować się Q Acoustics 3020i.

Dobry trop albo wieksze 3030i.

Z tym że te ELACi no zdecydowanie wygrywają ceną.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Jak masz mozliwość odsłuchac to odsłuchaj ale DJ em chyba nie jesteś

Piotr

Nie jestem, fakt. Przestałem zwracać uwagę na tego typu dodatki w nazwie od kiedy okazało się, że samochody elektryczne są eko. Jeśli uważasz, że dopisek dj w nazwie rzeczywiście ma przełożenie na charakter kolumn to skreślam. Z resztą daliście mi tyle propozycji, w tym sporo powtarzających się, że jako laik będę na waszych radach bazował. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indiana sama do końca nie wie co zrobiła z tą linią. Miała być dla DJ owania amatorskiego a potem może jednak Vintage bo taki podobny wygląd. Ale jednak nie. Słuchałem ich raz i kompletnie nie.

Masz tyle fajnych propozycji że tylko słuchać. Jak będziesz po odsłuchu to daj znać może wtedy coś wiecej powiemy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Wielkie dzięki za pomoc. Odsłuchałem elac'ki debut br6. 2 i reference plus jeszcze pylony i heco. Zdecydowanie najbardziej przemówiły do mnie elacki... sam nie wiem czy br6. 2 czy reference bardziej. W każdym razie, z obawy o spore pomieszczenie, które miałyby obsługiwać, poprzesuwałem meble i trafiłem w świetnej cenie elacki f5. 2...czyli nie planując mam podłogówki. Powiem jedno, jestem zachwycony tymi kolumnami. Przy okazji wreszcie wiem, że yamaszka, którą do nich podpiąłem potrafi dać coś z siebie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...