Skocz do zawartości

yamaha rx-a 3050 a dolby atmos


Repugnant

Recommended Posts

czesc.posiadam yamahe rxa 3050 do mojego zestawu 7.1 dodalem dwa glosniki atmosowe(w suficie amp je widzi)mam pytanie czy podcza ogladania filmu z blu ray(obslguje atmos) w ampli na wyswietlaczu powinna sie pojawic jakas informacja o atmosie?ja takowej nie mam.sprawdzilem w audio signal i tam w pozycji input jest pcm czy ktos wie comoze byc nie tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Repugnant napisał:

jak mam przypisac koncowki pod glosniki

jak miałeś do tej pory? 7 głośników? chodzi o to że powinieneś mieć FL, FR, C, SL, SR i dwa sufitowe w menu będą to prawdopodobnie głośniki TOP. Ale skoro masz PCM, to w menu blueray sprawdź czy masz audio ustawione jako bitstream, bo może w odtwarzaczu masz ustawiony PCM

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz w tej chwili 7.1.2, powinieneś w setup-ie tak to ustawić

obraz.png.08976c471bb114797b7bf22e1097401d.png

powinieneś wyłączyć funkcje DSP

obraz.png.47ca3830fb49a1b95a11e84e6741cca7.png

link do całej instrukcji, proponuję zrobić reset amplitunera i przeprowadzenie instalacji od nowa, wtedy będziesz pewien że nie jest włączone nic co może ingerować - korygować sygnał wejściowy

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przywrocilem ustawienia fabryczne poustawialem glosniki zrobilem kalibracje pomoglo troche.z plyty blu ray w dolby atmos dalej  pojawia sie pcm(sprawdzane w audio signal input).nagralem kilka demowek na pendraka podlaczylem do blu ray i pojawilo sie tru hd(sprawdzalem w audio signal input).jedyne co mi jeszcze przychodzi do glowy to zrobienie kalibracji ,rozszerzonej,o wysokosc i konty jesli dobrze pamietam bo w yamaha ma takie ustrojstwo.na wyswietlaczu amplitunera jest blu ray i tryb jaki sobie ustawie np standard.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zerknij na 140 stronę instrukcji, od 133 strony masz manualny setup głośników, moim zdaniem coś masz źle ustawione, dlatego Atmos dekoduje Ci do Dolby True HD/PCM, może spróbuj Straight, nie mam Yamahy i nie znam "na pamięć" menu i zależności funkcji, ale w instrukcji jest to wszystko opisane, z fragmentu który wkleiłem jasno wynika że jeśli masz włączony dowolny program DSP Atmos będzie jako TrueHD/PCM, to samo jeśli nie są używane ani tylne głośniki ani głośniki "presence" czyli efektów górnej warstwy (gdy masz je w suficie ustawiasz jako "overhead"), a może masz do niej instrukcję PL - być może byłoby Ci łatwiej

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsp wylaczone.glosniki ustawione i skalibrowane jako overhead.do atmosa trzeba tez uzywac sourand dekoder uzywam.i zeby bylo smieszniej nagralem dema na pendraka podlaczylem do blu raya i pojawil sie dolby atmos lamane na true hd  co prawda nie na wyswietlaczu ampli ale w menu ekranowym i w audio signal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...