Skocz do zawartości

Amplituner kina domowego : Onkyo tx-nr7100 vs Marantz Cinema 60 .


fluid81

Recommended Posts

Witam . Posiadam system 7.0 Kef a. Fronty q950 , centralny q650c , surroundy q350 ,atmosy q150 .

Próbuję teraz dobrać odpowiedni amplituner . Wstępnie miał być to Marantz Cinema 60 ( pomijając aspekt jego brzmienia , który jest niewiadomą ) . Jednak po małej analizie zdecydowałem się na Onkyo że względu na tryb Aimax/ Thx i oczywiście kalibrację Dirac Live . Pozostaje tylko pytanie , czy jest to dobry wybór?? Czy ktoś z użytkowników posiada model txnr7100 lub miał z nim styczność? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sam odpowiedziałeś

Jeśli pod kino to Marantz był bardzo delikatny. Jak mowie nie spodziewam się tu zmiany brzmienia. Więc on w kinie sprawdzał się z niektórymi kolumnami.

KEF gra łagodnie a Onkyo właśnie lubi przywalić typowo kinowo. W górze i dole pasma. Te urzdzenia się uzupełniają.

22 godziny temu, fluid81 napisał:

Jakiś czas temu pod fronty podbijałem dwa amplitunery : Onkyo i Yamaha.  Na Onkyo brzmienie było zdecydowanie lepsze . 

No widzisz.

Ja akurat lubię Yamahę. I dobrze ustawione YPAO tez robi swoje.

Ale Yamahy obecnie nie ma więc problem z głowy :)

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info . Na chwilę obecną, to każdy model amplitunera,  który mnie interesuje,   jest niedostępny. Takie czasy ehh

A ta Kalibracja Dirac Live naprawdę robi robotę? 

Mam jeszcze jedno pytanie : na fronty i głośnik centralny dostałem wskazanie na kabel Cardas 101 Speaker. Czy według Ciebie będzie to odowiedni kabel ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo jest co rozwijać.  

Obdzwaniałem salony w temacie dostępności dwóch amplitunerów : OnkyoOnkyo tx-nr7100/ Pioneer vsx-lx305.  Na infolinii w  salonie RMS zapytałem o brzmienie tych dwóch amplitunerów.  W odpowiedzi dostałem info, że te dwa modele pomimo, że pochodzą z jednej stajni , to jednak ich brzmienie będzie z goła nieco inne.  Ampli Pioneera będzie "jaśniejszy " w stosunku do Onkyo tx-nr7100 + to, że lepiej się zgra z setem Kef q950 amplituner Onkyo . Nie bardzo miałem możliwość polemizowania , bo nie znam brzmienia tych dwóch amplitunerów, które mnie interesują. 

I w zasadzie , to tyle w temacie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że jest tak jak mówisz.  Różnice w brzmieniu Pan z infolinii dostrzegł, ale merytorycznie już nie był w stanie wyjaśnić, co jest tego powodem  . Tak że raczej jest to ocena na podstawie oferty sprzedażowej, jaką dysponują. 

Miałeś jaką kolwiek styczność z tymi amplitunerami Pioneer vsx-lx305/Onkyo txnr7100?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję takiej możliwości. Jakieś 3 miesiące temu myślałem nad kupnem Cinema 60 . Zrezygnowałem jednak i wybrałem Onkyo tx-nr7100 lub Pioneer  Elite vsx-lx305, głównie ze względu na tryb kalibracji Dirac Live jak również Imax Encanched.  Poza tym , dostałem również wskazanie na te modele ze wzgl. na lepsze  dopasowanie pod kątem brzmienia do mojego seta , między innymi od Piotra z tego forum. 

Jak oceniasz brzmienie Marantz Cinema 60 ? Możesz coś powiedzieć na temat brzmienia Onkyo tx-nr7100/Pioneer Elite vsx-lx305? Miałeś okazję pobawić się tymi amplitunerami ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maciek72 napisał:

Przepraszam , ile kosztuje Marantz 50 ?:)

Za ,co ? :)

No właśnie. A to nie koniec wydatków.

:/

D&M mocno poniosło.

13 godzin temu, fluid81 napisał:

Jak oceniasz brzmienie Marantz Cinema 60 ?

Jesli wstępne opisy brzmienia tego amplituner sie sprawdzą w szerokim odbiorze to jest raczej ..... słabo :/

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...