Skocz do zawartości

Miniwieża do 1000 PLN


mi-sioo

Recommended Posts

Zastanawiam się nad zmianą wzmacniacza Denon PMA-560 na miniwieżę - komplet z CD, tunerem radiowym i magnetofonem (opcja). Aktualnie mam podpięte kolumny Tannoy M2 i chcę je zostawić. Wzmacniacz połączony z komputerem przez Focusrite Scarlett Solo (gram na gitarze elektrycznej i dźwięk idzie na wzmacniacz).

Wszystko ustawione w małym biurze domowym, trudno więc mówić o audiofilskim ustawieniu. Muzyka gra najczęściej w tle. Słucham głównie muzyki rockowej i bluesowej ze Spotify, ale brakuje mi CD. Mam też sporą kolekcję kaset i nie mam ich gdzie słuchać.

Nie mam w biurze miejsca na dołożenie klocków do PMA-560, dlatego pomyślałem o sprzedaniu wzmacniacza i zakupie miniwieży. I tutaj pojawia się pytanie: czy iść w starszy sprzęt typu Denon F10 (komplet 4 klocków do kupienia w moim mieście), czy odpuścić magnetofon i iść np. w polecaną Yamahę Piano Craft E840? Chyba, że do Yamahy można dokupić pasujący magnetofon.

Nie ma to wpływu na brzmienie, ale podobają mi się fronty obu zestawów - szczotkowane aluminium (stąd też wybór). 

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak weźmiesz F10-kę, czy 840-kę to i tak będziesz miał 3 elementy (włącznie z kaseciakiem), więc w zasadzie wyjdzie trochę na to samo, bo możesz dokupić CD ze streamerem do swojego obecnego Danio i kaseciaka. Rozumiem, że skoro jest miejsce na tego wzmaka, to do góry można układać :)? Chyba, że coś źle zrozumiałem w Twoim poście, to oczywiście koryguj śmiało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...