Skocz do zawartości

Niedrogie stereo do 1500-2000


cezarg1410

Recommended Posts

Chciałbym skompletować niedrogie stereo.

Sprzęt nowy czy używany - nie ma to dla mnie większego znaczenia.

Pokój to sypialnia 12m. Zastosowania będą dwa:

- dźwięk z filmów puszczanych na zawieszonym tam projektorze

- odsłuch muzyki - bez żadnych preferencji gatunkowych.

Nastawiam się na 2 monitory zawieszone gdzies w połowie ściany plus wzmacniacz. Skompletowałem sobie 3 propozycje i nie mam pojęcia na co się zdecydować :)

1. Magnat monitor reference 2a - czyli około 1500 PLN za dwie kolumny aktywne. Na plus możliwość słuchania muzyki po bt. Z projektorem spialbym to optykiem bo tam źródłem jest mibox.

2. Topping mx3 + jakieś monitory np magnat supreme 202 lub Wilson raport 1. Topping do kupienia na allegro obecnie poniżej 700 PLN. Zdaje się że zachowują się wszystkie plusy opcji nr 1 a dodatkowo jest możliwość myślenia nad innymi monitorami za jakiś czas.

3. Pełnowymiarowy wzmak - tutaj np Sony ta-f590es plus monitory jak w opcji nr 2. Problematyczny na pewno jest fakt ze nie bardzo wiadomo jak to spiąć z mi boxem. Ale wydaje się że na pewno będzie najbardziej przyszłościowy pod kątem zmiany kolumn. Pytanie tylko czy to ma jakieś znaczenie jeśli to ma grać w pokoju 12m.

 

będę wdzięczny za podpowiedzi bardziej doświadczonych użytkowników, co by wybrali na moim miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Nie chce zakładać nowego tematu, a że szukam stereo również w budżecie 1500 podepnę się może i autorowi tematu coś podejdzie. Chciałbym się dowiedzieć co powiecie o kolumnach Magnat Signature 503? Można je kupic za 1200 a słyszałem że bardzo fajnie grają, i jest to półka wyzej a niżeli chwalona seria quantum 6 i 7. 
 

sam zastanawiam się też między heco aurora 300 oraz kef q350(tutaj w grę wchodzą używane)

ma to grać w salonie ok 25m2, we współpracy z subwooferem który chce dołożyć w późniejszym czasie. 

wczesniej miałem kolumny magnat quantum 673 oraz monitor audio bronze 2. I nie ukrywam ze takie brzmienia mi odpowiadały wiec szukam czegoś o podobnej specyfice.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, cin_mar napisał:

Witajcie. Nie chce zakładać nowego tematu, a że szukam stereo również w budżecie 1500 podepnę się może i autorowi tematu coś podejdzie. Chciałbym się dowiedzieć co powiecie o kolumnach Magnat Signature 503? Można je kupic za 1200 a słyszałem że bardzo fajnie grają, i jest to półka wyzej a niżeli chwalona seria quantum 6 i 7. 
 

sam zastanawiam się też między heco aurora 300 oraz kef q350(tutaj w grę wchodzą używane)

ma to grać w salonie ok 25m2, we współpracy z subwooferem który chce dołożyć w późniejszym czasie. 

wczesniej miałem kolumny magnat quantum 673 oraz monitor audio bronze 2. I nie ukrywam ze takie brzmienia mi odpowiadały wiec szukam czegoś o podobnej specyfice.

Tu moze cos znajdziesz:

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cezarg1410 napisał:

Poczytam, dam znać :)

Jeszcze myślę o wzmaku. Może najlepsza opcja to po prostu kupno w ciemno toppinga, a za jakiś czas dokupienie dużego wzmaka, dla którego topping zrobi za źródło ?

Miałem tego toppinga jak i sławnego na forum smsla q5 pro. W swojej cenie bardzo fajne wzmacniacze. Jeśli masz do wyrwania na olx za 700 PLN ten pierwszy, myślę że spokojnie możesz brać. Do tego np kolumny, o których pisze Stach i spokojnie będzie to zestaw do niezobowiązującego odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Opcja tych aktywnych Magnatów jest dobra.

Do listy do podłączenia pod Toppinga czy innego SMSL dopisz jeszcze ELACi B5

Piotrek

Ale aktywne to chyba seria reference ? Signature to zwykle pasywne kolumny.

 

Również zastanawiam się nad wlać debut b6.2 bo wszędzie je chwalą, ale nie wiedzieć czemu bardziej skłaniam się ku magnatom Signature 503 

a co jest wart wzmacniacz smsl da-9 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2022 o 15:05, cin_mar napisał:

Ale aktywne to chyba seria reference ? Signature to zwykle pasywne kolumny.

 

Również zastanawiam się nad wlać debut b6.2 bo wszędzie je chwalą, ale nie wiedzieć czemu bardziej skłaniam się ku magnatom Signature 503 

a co jest wart wzmacniacz smsl da-9 ?

Tak dlatego pisałem do Toppinga albo SMSL jako wzmcnienie.

Ale aktywne ELACi też dobra opcja :)

Magnat Signature 503 gra jaśniej, konkretniej, szybciej. Głośniej.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Skończyło się na zakupie elaców B5.

Kolumny są nowe także narazie pykają sobie delikatnie, ale pierwsze wrażenia już są.

Jest przyjemnie, nic się nie wybija, nie ostrzy, niskie tony bardzo przyjemne jak na ten rozmiar kolumny. Szczegółowo jest fajnie. Jedyne co mnie zaskakuje to dość stonowana średnica i góra - tak jakby próbowały mnie nieco uspać :)

no nic poczekamy co będzie jak się wygrzeja. Póki co wygląda to na bardzo fajnie wydane w sumie 1700 PLN (topping i elaci).

jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...