Skocz do zawartości

Doradźcie: Stereo do 3500 PLN pod TV/BT


APO XYZ

Recommended Posts

Witam

Zwracam się z prośbą o radę w doborze pierwszego zestawu Stereo do pokoju 18m2 jak w załączonym obrazku

1507589234_Beztytuu.thumb.png.b19aac3344fe8ec29dfd0a04f9650968.png

Ważne dla mnie aby dostępne było połączenie HDMI pod TV ( lenistwo jednego pilota ) oraz możliwość odtwarzania po BT. Raczej forma głośników podstawkowych.

Ewentualnie w przyszłości rozbudować chciałbym o subwoofer. Na kino 5.1 nie mam za bardzo miejsca i zasobów gotówkowych.

Oprócz odtwarzania dźwięku z TV, to muzyka w głównie dwóch typach: Metal ( Korn / Metallica ) oraz Techno w wydaniu lat 00 ( np. Westbam - Hardtimes )

Z przeczytanych tutaj tematów wyłaniają mi się 3 drogi:

1. Kolumny aktywne np Magnat Transplus 800A ( dość ciekawe wg mnie - ale zero o nich wiadomości 3A - nie mają wyjścia na suba :( )

2. Amplituner + głośniki podstawkowe np. Yamaha RX-V4A + Nota 260 X ( tutaj widzę sporo możliwości rozbudowy, ale nie wiem czy będzie lepszy dźwięk od aktywnych ), a może Magnat 750 ?

3. Wzmacniacz + głośniki podstawkowe np. Magnat MA 700 + nie wiem co xD

Prośba o wsparcie i wytłumaczenie co da najlepszy efekt. Wiem że zawsze wzmacniacz + kolumny, ale czy aktywne będą lepsze od amplitunera + kolumny ?

Pozdrawiam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Charicki napisał:

Kup coś aktywnego bo amplitunerow stereo z hdmi jest jak na lekarstwo a jeśli już są to nie w tym przedziale cenowym i zostanie Ci mało na kolumny. Chyba że coś wielokanałowego ale do stereo to słaba opcja. 

Ok jak zrozumiałem to Kolumny aktywne >> Ampli KD w Stereo

W takim razie zostają opcje 1 i 3.

W trzeciej opcji znalazłem ciekawe propozycje ( z HDMI ) w podobnej cenie z Q21: MR-700 i MR-750 + jakieś 1300 PLN na kolumny ( coś sensownego by z tego było ? ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Elizjum7919. napisał:

Magnat Ma700 i Elac debut b6,2.Ale napisz jaki dźwięk lubisz?

Preferuje raczej mocniejszy, mięsisty bas, ale bez zniekształceń przy zwiększonej głośności, nie przepadam za zbyt dużą ilością wysokich tonów zamieniających się w cykanie/zgrzytanie itp.  ( nie wiem jak to wytłumaczyć ), generalnie powinno czuć się rozgraniczanie między niskimi tonami, a wysokimi, ale bez dominacji jednych nad drugimi.

Muzyka w stylu: 

Electric Callboy - WE GOT THE MOVES

Summer Channel - A thousand miles feat. Fisher

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...