Skocz do zawartości

Subwoofer do.... 23 cm szerokości :)


brk

Recommended Posts

Witajcie drodzy forumowicze,

mam (tak mi się przynajmniej wydaje) dość nietypowe wymaganie dot. subwoofera :). Mianowicie, jedyne miejsce, gdzie mogę rozsądnie podłączyć subwoofer i nie zrujnować wystroju wnętrza (proszę nie pytać, kto stoi w tym wypadku za słowem 'zrujnować' :D ) znajduje się obok szafki audio a drzwiczkami do schowka. Odległość ta wynosi dokładnie 23.5 cm :). Stąd pytanie, czy moglibyście doradzić jakiś subwoofer w takim wymiarze ? Znalazłem takie dwa:

Tannoy Arena TS300
Yamaha YST-SW120

oba używane, i rozpiętość cenowa na allegro jest między nimi dość duża... No i najważniejsze (najgorsze?) oba są używane. Czy moglibyście coś polecić, co miałoby rozsądny stosunek ceny do jakości miało tą cholerną szerokość do 23 cm :) ? Amplituner to yamaha RX-V485.

Jeśli byłaby opcja ratalnego zakupu, to mógłbym się nieco szarpnąć (mam też w planach zakupić kolumnę centralną, najlepiej z linii indiana line, bo takie mam obecnie dwie kolumny boczne), jeśli ktoś z forumowiczów prowadzi sklep i ma taką możliwość w swojej ofercie.

Pozdrawiam
Łukasz

Edytowano przez brk
literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brk napisał:

TS300

Yamaha YST-SW120

Nie żartuj z tym modelem Tannoy'a - przecież tam jest głośnik z boku, więc będzie miał maksymalnie 2,5 cm od bocznej ścianki. To nie zagra! (chociaż sub jest dobry).

Potrzebujesz subwoofera z głośnikiem z przodu - jak właśnie cała seria Yamahy SW120 i późniejszych (np. 105/205/305 - im wyższy model tym lepiej). Wejdą na styk - no ale wejdą (szerokość 235 mm). Niższe modele mają pojedyńczy głośnik, wyższe - dwa głośniki.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, RoRo napisał:

 

Potrzebujesz subwoofera z głośnikiem z przodu - jak właśnie cała seria Yamahy SW120 i późniejszych (np. 105/205/305 - im wyższy model tym lepiej). Wejdą na styk - no ale wejdą (szerokość 235 mm). Niższe modele mają pojedyńczy głośnik, wyższe - dwa głośniki.

Pozdrawiam

@RoRo - jak oceniasz atrakcyjność tej oferty :) ?  Uczciwa cena :) ? https://allegrolokalnie.pl/oferta/yamaha-yst-sw-205-subwoo-akt-1-szy-wlasciciel

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć ile to może być warte dla Ciebie - z uwagi na Twoje wymagania odnośnie maksymalnej dopuszczalnej szerokości.
Ważne, że z uwagi na lokalizację miałbyś możliwość osobistego odbioru i sprawdzenia jak gra oraz w jakim jest stanie.
Z jednej strony (czyli na minus) jest to już wiekowy sprzęt (20 lat), choć z mojego punktu widzenia nie dyskwalifikuje to tego subwoofera) i model drugi od dołu w tej serii, z drugiej strony - kupujesz od pierwszego właściciela, nie ma zbyt dużo tego typu subwooferów. Jakby to był SW-305 to warto, tutaj cena wg mnie jest na granicy przyzwoitości - w każdym razie trzeba by było się jeszcze mocno potargować, bo ja bym tyle nie dał (kabel Wireworld który jest w komplecie to chyba coś koło 100zł)

Nie pamiętam czy ten model ma już zdejmowaną maskownicę by ocenić stan głośnika. Warto by było o to podpytać sprzedawcę.

Pozdrawiam
PS. W każdym razie nie kupuj niższych modeli jak np. SW40/SW45, bo są kiepskie (ich cena odzwierciedla ich jakość) i nadają się chyba tylko do baaardzo małych pomieszczeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, J4Z napisał:

Ja wiem że inflacja, złotówka na dnie, ale zobacz w jakiej cenie sprzedawały się, z prowizją allegro (prawdopodobnie 5%)

https://archiwum.allegro.pl/listing?string=Yamaha YST SW205

Na liście widać za ile były wystawiane. Żeby zobaczyć czy się sprzedał musisz wejść w ofertę.

 

Dzięki serdeczne za tego linka. Nieco otwiera oczy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, S4Home napisał:

W tym wymiarze powinien się chyba jeszcze zmieścić Q-Acoustics QA3060S. Pytanie tylko jakie masz Indiana Line, bo o ile marka kolumn padła, to chyba modelu nie znamy. Chyba że gdzieś mi umknął.

Faktycznie, nie podałem całości informacji dotyczących indiana line. Obecnie mam nota 550 X, chcę dokupić ten nieszczęsny (pod względem wymiaru :) ) subwoofer i indiana line nota 740x. Jeśli chodzi o Q-Acoustics QA3060S - to spewnością byłby OK. Natomiast - tutaj musiałby wejść jakiś mechanizm 'ratalny' :), bo za pewne widzicie, że cały zestaw (czyli ampli + kolumny) to nie jest zestaw dla wytrawnego ucha :).

Natomiast jeśli chodzi o aukcję (https://allegrolokalnie.pl/oferta/yamaha-yst-sw-205-subwoo-akt-1-szy-wlasciciel)  - nie mogę złapać kontaktu z wystawiającym :). Nie ukrywam, że ta opcja bardzo ciekawi.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Dnia 29.12.2022 o 12:39, S4Home napisał:

Raty zawsze można spróbować ogarnąć ;) Tutaj nie powinno być problemu, skontaktuj się z nami proszę, to spróbujemy coś wspólnie wymyślić. Co do aukcji, to pewnie sprzedający już żyje Nowym Rokiem :) 

Trochę zeszło  a i czasu nie było, to wracaj by opisać jak się skończyło :) By temat 'zamknąć' - padło na q-acoustics QA3060S. Bardzo fajnie się wpasował a i filmy lepiej się ogląda 😛 Dzięki @S4Home za pomoc i ofertę, polecam forumowicza :) Przy okazji udało się 'przemycić' w ratach również Notę w całym 'zamieszaniu', więc wyszło całkiem OK :)

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...