Skocz do zawartości

Stereo Yamaha R-N 602 +Tesi 261


Elf

Recommended Posts

Oczywiście temat jest bardziej złożony ale jak już upraszczamy to...

@blatko nie no zupełnie obiektywnie wydawanie 90% budżetu na kolumny to serio w każdym budżecie głupota. Pójdźmy dalej, kumpy byle gówniane wzmocnienie za 500 zł i kolumny za 9 500 🤣 toż to będzie poezja dźwięku 🤣.

Podział bliższy połowie jest zdecydowanie lepszy a to, że wolisz kupić zbyt drogie kolumny do za słabej amplifikacji to ok Twój wybór, ale nie proponuj tego osobom bez doświadczenia bo Twoja propozycja jest tylko niewiele gorsza od tej, którą użytkownik dostał w salonie Top Hi-fi 

@Elf od tego Loudness jest, także ustaw sobie tak jak Ci będzie odpowiadać :)

 

Edytowano przez Michał Gałązka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny jako najslabsze ogniwo systemu -  dobrze jest zatem większość budzetu w podziale kolumna/wzmocnienie przeznaczyć wlasnie na kolumny. Źródła na razie nie liczę choć tu akurat mozna b.tanio zbudowac owe np. Malina plus dac np. M2tech hiface - miałem tak i było to b.mmocne zestawienie w swojej cenie.

Troche lepiej sytuacja plasuje sie z monitorami aktywnymi (wzmocnienie dopasowane przez producenta "paczek").

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Michał Gałązka napisał:

Oczywiście temat jest bardziej złożony ale jak już upraszczamy to...

@blatko nie no zupełnie obiektywnie wydawanie 90% budżetu na kolumny to serio w każdym budżecie głupota. Pójdźmy dalej, kumpy byle gówniane wzmocnienie za 500 zł i kolumny za 9 500 🤣 toż to będzie poezja dźwięku 🤣.

Podział bliższy połowie jest zdecydowanie lepszy a to, że wolisz kupić zbyt drogie kolumny do za słabej amplifikacji to ok Twój wybór, ale nie proponuj tego osobom bez doświadczenia bo Twoja propozycja jest tylko niewiele gorsza od tej, którą użytkownik dostał w salonie Top Hi-fi 

@Elf od tego Loudness jest, także ustaw sobie tak jak Ci będzie odpowiadać :)

 

 

jak już mnie cytujesz to cytuj bardziej rzetelnie. O podziale 90/10 (głośniki/wzmacniacz) napisał ktoś inny na forum i ja się do tego odniosłem i dopisałem że wg mnie 80/20 jest bliższe ideału, ale nawet idźmy tokiem twojego absurdalnego przykładu to tak, zgadzam się: zestaw 9500 głośniki + 500 zł wzmacniacz  zagra wręcz bosko w porównaniu do zestawu: 500 zł głośniki + 9500 zł wzmacniacz. Oczywiście wszystko nowe. Nie będzie to rzecz jasna optymalny wybór, i nikt nikomu tak nie doradza.  

I tak, nadal uważam, że w budżecie 5,5-6 zł proponowanie przez profesjonalnego sprzedawcę klientowi zestawu 1500 głośniki + 4200 wzmacniacz jest ... pi pi pi nieeleganckie. Jak już bardzo chcieli wcisnąć mu yamahę to powinni zaproponować najtańszy wzmacniacz z tej stajni (pewno z 1000 zł) + najtańszy streamer (w zupełności a nawet więcej zastąpi radio fm/dab i te marne funkcje sieciowe dostępne w r-n602) + 4000 zł głośniki. I zapewniam cię - to by były o wiele lepiej wydane 6 t. zł, a dźwięk z takiego zestawy byłby w każdym aspekcie po prostu lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blatko napisał:

jak już mnie cytujesz to cytuj bardziej rzetelnie. O podziale 90/10 (głośniki/wzmacniacz) napisał ktoś inny na forum i ja się do tego odniosłem i dopisałem że wg mnie 80/20 jest bliższe ideału, ale nawet idźmy tokiem twojego absurdalnego przykładu to tak, zgadzam się: zestaw 9500 głośniki + 500 zł wzmacniacz  zagra wręcz bosko w porównaniu do zestawu: 500 zł głośniki + 9500 zł wzmacniacz. Oczywiście wszystko nowe. Nie będzie to rzecz jasna optymalny wybór, i nikt nikomu tak nie doradza.  

I tak, nadal uważam, że w budżecie 5,5-6 zł proponowanie przez profesjonalnego sprzedawcę klientowi zestawu 1500 głośniki + 4200 wzmacniacz jest ... pi pi pi nieeleganckie. Jak już bardzo chcieli wcisnąć mu yamahę to powinni zaproponować najtańszy wzmacniacz z tej stajni (pewno z 1000 zł) + najtańszy streamer (w zupełności a nawet więcej zastąpi radio fm/dab i te marne funkcje sieciowe dostępne w r-n602) + 4000 zł głośniki. I zapewniam cię - to by były o wiele lepiej wydane 6 t. zł, a dźwięk z takiego zestawy byłby w każdym aspekcie po prostu lepszy.

Wiesz @blatko ja mam elektronikę za 7500, kolumny za 1600 (wszystko używki, elektronika +/- 8 lat, kolumny +/- 30 lat), a przewaliłem masę sprzętu.
Do obecnej elektroniki miałem kilka kompletów głośników za około 10 kPln za parę i szału nie zrobiło.
Cały problem, czy może raczej urok tej zabawy, żeby znaleźć to co nam najbardziej odpowiada i pasuje do naszej unikalnej akustyki.
Absolutnie zgadzam się co do zasady, że lepiej kupić kolumny z wyższej półki niż wzmak, ale - REGUŁY SĄ PO TO BY JE ŁAMAĆ 😜

 

27 minut temu, terracan1929 napisał:

dlaczego marne ? 

Uważam, że funkcje sieciowe w rn602 są akurat całkiem fajne, jednakowoż ampli jako taki jest mocno zbyt wysoko wyceniony.
Jako alternatywę (oczywiście moim zdaniem) o niebo lepszą, uważam używkę Naim Unitiqute 2.
Żeby nie było, miałem oba urządzenia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, stach_s napisał:

Uważam, że funkcje sieciowe w rn602 są akurat całkiem fajne,

Też tak uważam. MIałem i wiem :) 

9 minut temu, stach_s napisał:

jednakowoż ampli jako taki jest mocno zbyt wysoko wyceniony.

teoretycznie obecnie tak....ale jak się zastanowisz.......to nie do końca.........produkcja zakończona, dostępna stosunkowa niewielka ilość  dość popularnego jednak produktu..... do tego możliwość zakupienia w THF z kolumnami jako zestaw w niezłej cenie....to powoduje, że chyba jednak się sprzedaje, najlepszy przykład jest tu na forum - sporo zapytań i tematów związanych z 602ką, także cena chyba jednak nie taka za wysoka :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stach_s napisał:

Wiesz @blatko ja mam elektronikę za 7500, kolumny za 1600 (wszystko używki, elektronika +/- 8 lat, kolumny +/- 30 lat), a przewaliłem masę sprzętu.
Do obecnej elektroniki miałem kilka kompletów głośników za około 10 kPln za parę i szału nie zrobiło.
Cały problem, czy może raczej urok tej zabawy, żeby znaleźć to co nam najbardziej odpowiada i pasuje do naszej unikalnej akustyki.
Absolutnie zgadzam się co do zasady, że lepiej kupić kolumny z wyższej półki niż wzmak, ale - REGUŁY SĄ PO TO BY JE ŁAMAĆ 😜

 

Uważam, że funkcje sieciowe w rn602 są akurat całkiem fajne, jednakowoż ampli jako taki jest mocno zbyt wysoko wyceniony.
Jako alternatywę (oczywiście moim zdaniem) o niebo lepszą, uważam używkę Naim Unitiqute 2.
Żeby nie było, miałem oba urządzenia...

Stasiu, a ile Twoje kolumny kosztowały "za młodu" 😜? Druga rzecz, że Twój wzmacniacz to nie taki zwykły wzmacniacz. Jest tam DAC, streamer, odtwarzacz CD a kto wie, może nawet ukryty termomix 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, wszedłem na stronę tego sklepu i muszę trochę zwrócić honor sprzedawcy, ponieważ w zasadzie to sprzedali klientowi wzmacniacz a te bieda głośniczki dorzucili (prawie) gratis. I całość nie kosztowała tak jak myślałem na początku 5,5-6 a 4,2 t zł co jednak robi dużą różnicę.

U nich sama ta yamaha kosztuje na dziś 3,8 t zł, a w zestawie z tesi261 - 4,2t zł.  Głupotą byłoby więc kupić sam wzmacniacz jak za 4 stówki sklep dorzucił te podstawkowce.

https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-r-n602-czarny.html   -   sam ampli 3,8 zł

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/yamaha-r-n602-indiana-line-tesi-261.html?color=3851&gclid=CjwKCAiAh9qdBhAOEiwAvxIokxlVMv30-X0VEPS9MuEEROPqG0mS8BfgQ28C5Q8qzUuLpnILNxnMSRoCY3IQAvD_BwE  - rn602 + tesi261 = 4,2 t zł

 

Słyszałem te kolumienki nie raz, bardzo fajny sprzęt jak za 400 zł. Brzemieniowo to jest mniej więcej to samo co aktywne edifiery w podobnym budżecie, czyli daje radę 😉 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...