Skocz do zawartości

EMOTIVA BASX A2 wyłącza się, pomocy!


saimon216

Recommended Posts

Dzień dobry.

Od kilku dni jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem zestawu EMOTIVA BASX PT1/A2. Zestaw spięty jest z MONITOR AUDIO SILVER 8. 

Wszystkie połączenia wykonane poprawnie, antena do radia oryginalna, od emotivy. 

Problem jest w tym że jak słuchamy muzyki z CD to wszystko pięknie, ładnie gra. Za to, jak przesiądziemy się na słuchanie radia, to końcówka mocy wyłącza się po kilku minutach odsłuchu, na około minutę, później znów się włącza na kilka minut i tak w kółko. 

Przewód spinający oba urządzenia (sygnał on/off) był podłączony, odłączony, antena również była oryginalna, i nasza własna ze strychu (umieszczona na strychu a nie że jakiś paść sprzed 50lat 🙂 ), i nie ma różnicy. 

Póki sygnał z cd to wszystko ok, i głośno i cicho, chodzi bez zarzutów ale jak tylko na fm się przełączy to kilka minut i dzieją się cuda. 

Dodam że żadne ustawienia w sprzęcie nie były zmieniane (jedyne co to wszystko zresetowaliśmy, by wyeliminować każdą ewentualność, ale dalej to samo).

 

Macie jakiś pomysł co to może być? Mi się już skończyły... A chcę spróbować wszystkiego zanim go oddam na gwarancję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie ma mnie teraz w domu. Jeśli to bardzo ważne to mogę się postarać i zdobyć, ale wszystkie podłączenia, poza zasilaniem to chinchami jest podłączony odtwarzacz cd do PT1 a PT1 i A2 połączone są krótkimi łączówkami melodiki, i dalej na kolumny sygnał leci przez banany i oryginalne przewody ale marki nie znam. 

Też myśleliśmy że to złe podłączenie ale niestety, podłączenie jest ok. Sprawdzone przez nas i inne osoby kilkukrotnie. Podłączone jest tylko cd i antena z radia do PT1, a z PT1 idzie chinchami do końcówki mocy. 

Wcześniej ten sam zestaw grał ze wzmacniaczem ONKYO i przez kilka lat było dobrze (odtwarzacz CD to też ONKYO )

Edytowano przez saimon216
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Daniel09 napisał:

Może przywrócenie ustawień fabrycznych?

Jak już wyżej pisaliśmy, i nie daje to żadnych efektów. Do tego, myślę że to przywraca ustawienia fabryczne w przedwzmacniaczu, a to końcówka mocy szaleje. 

2 minuty temu, audiowit napisał:

Ja wiem co się popsuło.

Saimon, zgłoś się do kolegi Kraft. On Ci wytłumaczy wszystko o modułach FM w amplitunerach.

Ok, ale nie wiem czy to ma związek z końcówką mocy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak...

Okazało się (po kontakcie z SoundClub) że winowajcą jest...

UŻYTKOWNIK czyli Ja. 

Końcówka mocy ma taką funkcję (powiedzmy że jest to funkcja "EKO"), że jak wykryje odpowiednio niski poziom sygnału na wejściu RCA, to się wyłącza, by oszczędzać energię. 

Rzeczywiście, ustawiając jeden poziom głośności potencjometrem, przełączając z wejścia CD na tuner FM było słychać, że tuner gra wyraźnie ciszej. Stąd całe zamieszanie. 

Receptą na to jest przestawienie przełącznika, znajdującego się z tyłu końcówki mocy AUTO ON z pozycji AUTO na pozycję ON. Wtedy niejako "wyłączamy" funkcję automatycznego wyłączania końcówki mocy.

Mam nadzieję że to dobrze wyjaśniłem. Temat można zamykać. 🙂

Edytowano przez saimon216
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...