Skocz do zawartości

Zestaw kolumny(Teufel) + jaki wzmacniacz calosc = 5 tys


Szalik

Recommended Posts

Mam tylko takie pytanie.

Wszystkie urządzenia typu Xbox mam podłączone do listwy Smart TV Samsunga przez HDMI, natomiast tylko jeden kabel od tej listwy idzie do Ampli przez eARC. I jeżeli oglądam np. film na Netflix albo korzystam z kablówki i chcę zmienić sobie ustawienia audio dla głośników itp. wyświetlają się one tylko na małym ekranie ampli nie na tv. Tylko jak ustawie źródło ampli Denon na TV widzę zmianę ustawień na ekranie podczas oglądania ale kiedy przerzuce źródło na gry czy Netflix wówczas zmiany się nie zapisują. 

Aby był dźwięk z głośników muszę włączyć TV audio na pilocie. 

Martwi mnie jedynie to że podczas oglądania kablówki nie działa mi subwoofer i nie ma lepszych efektów dźwiękowych. Jak to ustawić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Szalik napisał:

W jakim sensie zmienić ścieżkę? 

Nie mogę znaleźć coś jak w opcji stereo aktywować suba. Denon nie ma czegoś takiego jak upscaling kablówki na sygnał 4k/8k by jakość audio była lepsza ?

Denon ma upscaling obrazu ale nie ma to nic wspólnego z dźwiękiem. Zmienic ścieżkę tzn. wybrać inną w menu odtwarzacza a jeżeli mowa o streamingach to przełącz na oryginalna angielska, lokalizacje są zazwyczaj puszczane w gorszym kodeku.

 

Edit: masz w instrukcji tabelkę jakiego kodeka może użyć amplituner na danym wyjściu i mozna symulować dźwięk przestrzenny z sygnału stereo tylko, że nie nazwałbym tego poprawa jakości.

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Szalik napisał:

W jakim sensie zmienić ścieżkę? 

Nie mogę znaleźć coś jak w opcji stereo aktywować suba. Denon nie ma czegoś takiego jak upscaling kablówki na sygnał 4k/8k by jakość audio była lepsza ?

Kazdy sygnał ma ściezkę. Domyślnie jesy nią stereo. I wtedy sub może nie grac.

Wiec albo zmieniasz sciezke na oruginalna. Przewaznie po angielsku wtedy i masz 5.1 albo wymuszasz sztucznie.

Denon ma obsługe suba w stereo ale to nie jest łatwe do ustawienia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Denon ma obsługe suba w stereo ale to nie jest łatwe do ustawienia

Co masz na myśli? Z tego co pamiętam to nic specjalnego nie włączałem. Subwoofer działa w trybie stereo domyślnie. Testowane na Spotify, kablówki nie mam. Jeżeli chodzi o kalibrację i ustawienie tego tak aby się zgrywał jakoś z kolumnami to faktycznie trzeba trochę posiedzieć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Szalik napisał:

No właśnie zmieniam że skrótu klawiszowego na pilocie --> Movie I wtedy mam zamiast stereo np. Dolby Atmos albo Dolby Surround. Podczas filmu na Netflix działa Sub a już po kablówce nie idzie. 

 

No a co oglądałeś na kablówce?

8 godzin temu, PanKlor napisał:

Co masz na myśli? Z tego co pamiętam to nic specjalnego nie włączałem. Subwoofer działa w trybie stereo domyślnie. Testowane na Spotify, kablówki nie mam. Jeżeli chodzi o kalibrację i ustawienie tego tak aby się zgrywał jakoś z kolumnami to faktycznie trzeba trochę posiedzieć. 

Tak trzeba włączyć double bas czy coś takiego. Mieć małe fronty ustawione. I czasem ma z tym związaek któres ustawienie Audysseya o ile dobrze pamiętam. Ale bawiłem się tym dawno.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec w menu subwoofer są opcje:

LFE opisana jako sygnał LFE i dodatkowo przekierowane niskie tony zgodnie z ustawieniami crossover. Ustawienie domyślne.

LFE + main - j.w. i dodatkowo kopia sygnału z głośników full range.

Dodatkowa opcja w menu surround parameter to subwoofer on albo off. 

W takich ustawieniach (lfe i on) w spotify subwoofer domyślnie gra w stereo. 

 

Sprawdzilbym jeszcze ustawienie subwoofera auto vs on na samym subwooferze. Mój SVS na auto działa ok ale np. podczas kalibracji nie włącza się od razu automatycznie. 

 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wlasnie sprawdzalem na tvp1. Denon interpretuje to jako stereo. Inne kanały (np. Polsat) jako DS. Fronty odcięte na 60 Hz, LFE na 80 Hz. Żeby zauważyć działanie subwoofera przy standardowym programie (nie muzyka, nie film akcji) to trzeba przyłożyć palec do membrany. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawialiscie to przez Apke HEOS czy bezpośrednio na TV. 

Można zainstalować HEOS na TV i wtedy jest więcej ustawień czy to tylko przez tel działa. Pytam bo nie ma mnie w domu przez jakiś czas a jak wrócę będę kombinował. 

Ktoś tu z obecnych ma może amplituner podłączony do Smart TV Samsunga? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...